Zbran cisto iba pre IPSC - CZ 75 SP-01 Shadow vs CZ 75 TS.

Ktoru z tychto dvoch zbrani by ste si vybrali cisto iba pre IPSC sutaze, pricom cena zbrane je nepodstatna ?

CZ 75 SP-01 Shadow
25
58%
CZ 75 Tactical Sports
18
42%
 
Celkom hlasov: 43

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:BALISTIK podla toho co pises ze WFC je v standard...
...aj keby si s nim mal strielat "standard" diviziu ?
Nie, WFC sa len vyhodnocuje v štandarde.
Čo inak povedané znamená, že ak ti je to jedno asi ako väčšine z nás, zapíšeš sa do štandardu.
Ak chceš z ľubovoľných dôvodov strieľať inú divíziu, nech sa páči, tvoje výsledky budú následne pre účely WFC hodnotenia prepočítané do štandardu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Takze logicky keby som chcel z toho vyzmykat maximum a mam "Shadow" co je production zbran, tak by som mal strielat ak sa da na konkretnej sutazi diviziu production, nie ? A potom sa dat vlastne prepocitat do tabulkoveho "Standard-u".

Alebo az to nie je zlozite tak mi napiste prosim vas vzorec podla akeho sa to pocita a posudim to sam.

-------------------------------------------------------------------------

EDIT: No prisiel som na cudne veci.

Ak mate production zbran tak sa vam production diviziu oplati strielat ak v nej prave sutazia len priemerni, slabi strelci, ziaden extra buchac.
Ak je ale prave v production divizii znatelne lepsi buchac ako je najlepsi buchac v standard divizii, tak sa vam oplati strielat radsej standard diviziu :shock: .

Ale najvacsia haluz je to, ze tieto divizie sa nedaju nikdy vierohodne prepocitat za realne existujucich podmienok, lebo tieto divizie nemaju ziaden spolocny referencny bod, na ktory by sa mohli navzajom vykony strelcov v jednotlivych diviziach presne prepocitat :shock: :shock: :shock: .
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Logicky, ak z toho chceš vyžmýkať maximum, nauč sa poriadne strieľať (bez urážky).

Úplne zbytočne riešiš teraz zbraň, ale to ti už napísali aj iní. Zbraň je len taká dobrá ako strelec. Aj s G26 sa dajú dosiahnuť pekné výsledky, napríklad víťaz 1. kola tohtoročnej IDPA strieľa s touto zbraňou, dokonca aj na IPSC a nemá zlé výsledky.

Nerieš výber čo najlepšej zbrane na IPSC a už vonkoncom nerieš divízie. Potom by si sa mohol dostať do situácie, že celý natešený prídeš na pár WFC pretekov, že to všetkým ukážeš svojou novučičkou zbraňou v divízii xy, a nakoniec sa neumiestniš nejak extra dobre a pôjdeš domov znechutene.

Mám kamoša, ktorý sa rekreačne venuje kulturistike, žiadne súťaže alebo tak, proste len pre radosť. Stále iba rozmýšľa aké doplnky stravy má kupovať aby mu to išlo čo najlepšie. Ide na to z opačného konca, rovnako ako ty. Najprv sa treba sústrediť na ľudský faktor a potom na technický.

Vyskúšaj obe zbrane a kúp ktorá ti lepšie sadne. Ver tomu, že víťazstvo na IPSC preteku ťa to stáť nebude.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

berserker naco robit veci tazko, ked sa daju robit lahsie.
A z mojej praxe viem, ze co najpresnejsia volba zariadenia urobi dost v konecnej efektivite prace.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

BKSL napísal: Ale najvacsia haluz je to, ze tieto divizie sa nedaju nikdy vierohodne prepocitat za realne existujucich podmienok, lebo tieto divizie nemaju ziaden spolocny referencny bod, na ktory by sa mohli navzajom vykony strelcov v jednotlivych diviziach presne prepocitat :shock: :shock: :shock: .
Pre pána Boha... tak v jednej téme poučuješ rozhodcov a v druhej píšeš takéto kraviny... najviac sa mi páči, že výrazy ako "nikdy" a pod. zvýrazňuješ tučným písmom... tak teda, samozrejme, že sa dajú prepočítať a celkom jednoducho (návod nájdeš v téme WFC Pravidlá...) Referenčný bod... :) terminus jaksvinus... referenčný bod je nastrieľaný faktor, od ktorého sa odvodzujú percentá pri presune do akejkoľvek divízie... študuj študuj študuj...

ale k téme, mal som obe a ostal som pri Shadowe, pretože TS mi pripadalo trochu "neohrabané" vzhľadom na svoju hmotnosť a dĺžku (moment zotrvačnosti pri presunoch na terčoch...) naviac mi závadila viac, ako bolo zdravé. So Shadowom som spokojný v podstate vo všetkých smeroch až na kvalitu materiálov, čo ale je prípad aj TS.
Je to veľmi individuálne, keďže majú predsa len trošku iné rozmery úchopovej časti, treba vyskúšať a potom sa rozhodnúť.

BTW, závery (až na dĺžku) na obe zbrane sú identické, takže obťahovanie je zbytočné riešiť, je rovnaké.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bbpd napísal:... tak v jednej téme poučuješ rozhodcov a v druhej píšeš takéto kraviny ...
... referenčný bod je nastrieľaný faktor, od ktorého sa odvodzujú percentá pri presune do akejkoľvek divízie... študuj študuj študuj ...
bbpd ak toto neprehodnotis co si napisal tak ti dokazem, ze sa mylis a zamknu aj tuto temu :lol: .
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bbpd napísal:... a ostal som pri Shadowe, pretože TS mi pripadalo trochu "neohrabané" vzhľadom na svoju hmotnosť a dĺžku (moment zotrvačnosti pri presunoch na terčoch...)
Toto si inak myslim aj ja, lebo ten predok TS je fakt tazsi a na zahananie sa s nim treba predsa len viac energie pricom este pisu ze Shadow ma lepsi uchop takze asi na tom nieco bude. Ale keby mam TS tak aj tak by nan isiel hned smirgel.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL napísal:naco robit veci tazko, ked sa daju robit lahsie
Súhlasím, najľahšie je to spoza monitora cez klávesnicu :roll:


BKSL - drž sa témy, ktorú si mimochodom sám založil.

Ostatní - nekŕmte zbytočne trolla, prosím.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nie je na tomto fore mat pravdu nahodou trestne ? :lol: :lol: :lol:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

yarco napísal:Ostatní - nekŕmte zbytočne trolla, prosím.
Máš pravdu. Chcel som ešte niečo napísať, ale vidím, že to nemá zmysel. Mea culpa, mal som to hneď vedieť. howgh.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Táto debata je o čom? O tom že niekto chce stále niečo vedieť, ale keď mu odpoviete vám protirečí a ide vám dokazovať niečo iné?? Kto si chce kúpiť CZ, nech si najprv pozrie ich www stránku. Tam je napísane v ktorej divízii je TS a Shadow. Špekulovať, že či budem aktuálne v akej divízii podľa účasti strelcov je zrejme nepochopenie podstaty. To akože keď som išiel strieľať do Debrecenu, mal som Juana Carlosa Jamie Diaza potknúť, zraniť, alebo ísť domov? najhlavnejšie je od špičkových strelcov niečo odpozorovať. Taktiku, techniku a pod. Ale pokial budeš BKSL strieľať iba v Ludaniciach (pri všetkej úcte) neviem kam sa posunieš. Ja sa predsa tiež nemôžem porovnávať s bbpd, balistikom (dúfam že len zatiaľ :lol: ), ale každý dobrý pretek mi niečo dá. Jasné že ľudia čo strieľajú 10 a viac rokov majú náskok predo mnou čo strieľam 2 roky, ale aspoň sa snažím postupne zmazávať rozdiely.
Zbrane nerieš, ja som si kúpil drahú zbraň (verímm však že mi dlho vydrží) a špekuloval som už nad veľa vecami. Už to dnes neriešim (hlavne po zhliadnutí ako strieľa Eduardo De Cobos zbraňou ako mám ja). Hovorili sme spolu v SA zóne a dokonca som si omákol jeho SIGa. A vôbec sa nevyvyšoval a ani mi ničím nedal pocítiť že je profesionálny strelec a absolútna svetová špička v IPSC (dnes v Production a predtým v Open) rovnako keď vidím yarca strieľa G26-tkou. V zbrani to nie je.
Ale keď budeš veľmi poslúchať a jeden "poloprofesionálny strelec" ti odráta z ceny svoju províziu, budeš mať SIGa ako vymalovaného a potom môžeš vyhrávať.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

rob999 naco toto pises sem, nick poznas tak to napis tam :wink: .
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Robo, ďakujem, že si ma spomenul v jednej vete s Eduardom :D

A znova pripomínam - držte sa témy, prosím!
Nezamknem ju len preto, aby sem mohli svojimi postrehmi prispieť ďalší užívatelia oboch zbraní.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

Shadow, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá, má skutočne lepší úchop. spolu s manevrovateľnosťou má táto zbraň v mojich očiach podstatne viac + ako TS. Na TS mi zase vyhovovala super SA spúšť, čo som ale vyriešil výmenou športového SA kladiva a spúšte. Ak vydrží materiálovo, tak pri ňom aj ostanem, ak nie, pokukujem po Tanfoglio Limited Custom HC.

BKSL, vyvráť mi, čo som napísal, dlho som sa nepobavil. Prepáč, yarco, ale musím napísať pre tých, ktorí sa chcú učiť, že tak, ako som písal, presunom strelca z jednej do inej divízie sa prenáša faktor z každého stage. Najčastejšie sa to stáva v prípade, že strelec po odstrieľaní nejakého stage nespĺňa podmienku napr. umiestnenia vybavenia na opasku a rozhodca ho preradí do divízie OPEN. všetky odstrieľané parkúry sa mu automaticky prepočítavajú na základe faktora do div. OPEN. (nemal som to kam napísať, keď si lockol tému) :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bbpd tak ideme na to :-)

Hovorim o tom ze divizie sa nedaju medzi sebou vierohodne prepocitat t.j. ze je to ako miesat hrusky s jablkami :-).


Takze najprv potrebujem od teba potvrdit postup ako sa to prepocitava:

S - hit factor strelca s najvyssim faktorom na konkr.stage v diviizi "Standard"
P - hit factor strelca s najvyssim faktorom na konkr.stage v diviizi "Production"
X - strelec, ktoreho hit factor chceme preratat z production do standard


Takze hit factor strelca X pre diviziu standard vypocitame:

Hit Factor(strel. X pre stand.) = (S/P)*Hit Factor(strel. X pre prod.)


Je tento postup spravny ?
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"