Zrušenie voľného predaja plynových zbraní

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To yarco a aj pre ostatnich : za svojim prispevkom si stojim, pretoze takmer denne stretavam nevyzretych sopliakov s expanzom. Tito "majstri sveta" nemaju ani sajnu o TZ, o zakone 190/2003, nevedia poskytnut prvu pomoc a nikto neskuma ich zdravotnu sposobilost drzat zbran. Tito "strelci" su rizikom pre svoje okolie a hlavne pre seba. Ked pocujem, ze niekto vylupil vecierku na sidlisku ( milionar do rana, ze ? ), je mi jasne, ze nemal ostru zbran a v hlave ma nasrate. Je len otazkou casu, kedy takyto tazky frajer natrafi na niekoho z nas alebo chlapov z PMJ. Co myslite, ako to asi skonci ? 18-rocni chlapci moc nerozmyslaju, takze pred kupou "D" zbrane by im nezaskodilo absolvovat nejake "pravne minimum". Nie som za zakaz expanzov, len za mierne sprisnenie podmienok ich kupy. To mierne sprisnenie podmienok a zvysenie pravneho vedomia im moze totiz zachranit ich vlastny zivot.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Bus driver

"Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami." :?
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa pif paf »

bus driver: Teraz stačí indivíduu položiť s tupým pohľadom na pult občianku a povedať si "túto devinu cem", ak sa sprísnia podmienky pre nadobudnutie expanzných zbraní ako si spomenul, tak vypatlané indivíduum bude tlačené do toho aby sa niečo učilo na akýsi test a preto sa poobzerá radšej po dákej inej zbrani, či to bude väčšia kudla akú mal doteraz alebo to bude neregistrovaná palná zbraň už nehádam.
Budem radšej keď si bude kompenzovať ego expanzom a v prípadnej prestrelke po mne bude strielať oblaky plynu a nie olovo.
A na záver niečo na odlahčenie: predstavte si prestrelku dvoch plynovkárov :)
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

...
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

Skôr si predstavte plynovkára ako si zaplatí vstup na strelnicu a tam sa bude učit tasenie a strelbu....
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nemusím chodiť ďaleko, práve toto spravila kamoška pred letnou dovolenkou - aby si bola aspoň trochu istá. Totiž vystreliť z plynovky nejaké 1-2 rany a zvyšok času ju iba nosiť v kabelke a venčiť s ňou psa na istote nepridá, keby sa ničo zbehlo. Chystala sa s mamkou, ony dve a pes, niekam na dovolenku...

P.S. Reálne ju potom našťastie použiť nemusela!
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver napísal:To mierne sprisnenie podmienok a zvysenie pravneho vedomia im moze totiz zachranit ich vlastny zivot.
Jj, dobré úmysly a cesta do pekla.
Vlastný život nech si primárne chráni každý sám a nech si zodpovedá za svoje činy. Ak teraz začneš chrániť dospelých pred nimi samými a bez ich súhlasu, aký bude ďalší krok?

A ohľadne toho "moze totiz zachranit ich vlastny zivot" - môže, nemusí.
Dokonca tento prístup môže niekomu aj zdravie/život zobrať. To ak si slušný občan kvôli zvýšenej buzerácii ten expanz/plynovku/čokoľvek nezaobstará a nebude ju mať vo chvíli, keď by sa mu sakra hodila...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Moj posledny prispevok v tejto teme : z nikoho neubudne, ak bude ovladat aspon zaklady NO, KN a zdravotnicke minimum. Proste urobit take male skolenie, kde sa vysvetlia veci okolo "D" zbrani, ze za trestny cin so zbranou je podstatne vyssi trest, ze aj zbrane kat.D mozu poskodit zdravie a pod. A potom nech aj 15-rocny ma expanz, mne je to u prdele. Ved aj on uz ma trestnu zodpovednost. Expanz beriem ako pripravu na ziskanie ZP a nasledne ostrej zbrane. Ja sam som expanz kedysi nosieval, takze nie som nepriatelom tychto zbrani. V zasade som proti nezmyselnym zakazom, prikazom a obmedzeniam, co som dokazal svojim postupom proti OR PZ pri probleme s vydanim NP na vz.58. Kolki z Vas uz podali podnet na Okresnu a Krajsku prokuraturu ? Ale podme nazad k teme. V mojich pubertalnych rokoch som si mohol kupit tak akurat vzduchovku. Ale neprepadaval som s nou vecierky ani nechodil na diskoteky. Dnesne expanzy sa neskutocne podobaju ostrym zbraniam, co moze faganovi zachranit zdravie ci zivot, ale ten isty fagan to moze aj zneuzit voci inemu. Preto to male skolenie, hoci aj bez skusok, len treba vysvetlit mladim chlapcom, ze zbran sa v mierovych casoch vyuziva na obranu, nie na utok a frajerinu.
A ako ujo Apač povedali : howk :wink:
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Ono ked sme pri tom sikanovani plynovkarov ( zatial sa to tyka aj mna ), tak by som rad spomenul horuce vodicaky, ktore casto koncia tragediou. Toto je daleko horsie ako dake plynaky. Ako tu viaceri pisete - vekova od 21, nejake skusky a vacsia pravna zodpovednost by tomuto asi prospeli.

Pre mna osobne je to ale pekny prechodny most k ostrym. Clovek sa nauci zaklady manipulacie, nosit zbran a v neposlednom rade si na to zvykne, ze je ozbrojeny. Je to podla mna lepsie ako ked niekto nevie o zbraniach poriadne nic a spravi zbrojak a ozbroji sa. Vyznie to asi smiesne ale plynovka mi pride ako trenazer :D .
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Marinada- tak toto je zly priklad...

Vodicaku predchadzal kurz a skusky za pritomnosti policajta...

To to chces podstupovat pri ziskani plynovky?

Znovu sme pri tom, co hovorim... Nech si kupi kazdy co chce, ale s tym nech si kupi aj zodpovednost za svoje ciny!!!
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Je to ale dobry priklad toho, aky vyznam to vsetko ma. Kazdy si nakoniec robi aj tak co sa mu zachce.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ano, ale za 400€ a viac na skusky. Toto chces iba pri plynovkach, alebo aj pri nozoch, prakoch, a lukoch?
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Tu je jediny problem asi. Podobnost so strelnou zbranou. Preto by tam isty stupen vyssiej zodpovednosti bol patricny.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa mab »

hej aj luky.. tvrdo regulovat. max. sila do 20 Ł, tulec na sipy s max kapacitou 10, zaradit tlmic tetivy ako zakazany doplnok, psychotesty, ZP E, strielat len na schvalenych strelniciach.. :lol: :lol:

sorry ale nedalo mi.. inak zdielam podobny nazor ako butvin.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"