IPSC - Pravidlá

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

sice som sa uz neplanoval k tomu vracat ale kedze boli otazky tak zodpoviem :

1; situacia sa stala v case , ked na stage c.6 nestrielal ziaden squad, nas squad bol v tom case este na stage.5.
ergo = nabojnica po ktoru som sa chcel zohnut na 100% nebola moja

2; neprekrocil som pasku oznacujucu zaciatok stage, na tomto konkretnom stage sa strielalo od zakladnej ciary a mnozstvo nabojnic bolo vyhodenych az za pasku

3; pocas celej doby diskusie som ani na sekundu na dotycneho nezdvihol hlas a nepouzil ziaden substandardny vyraz, po celu dobu som si udrzal konverzacny usmev a slusnost

4; na znacne excitovanu otazku " A to si kde videl aby pretekari zbierali nabojnice ?? " som velmi pokojne odpovedal "napriklad aj tu v cachticiach" , co je pravda a mozno z toho najdem aj fotky z r 2009.

5; na to nasledovalo tvrdenie "nabojnice vzdy patria rozhodcom" a moja otazka : "kde to je v pravidlach ??" , na co som dostal uz menej razantnu odpoved o nepisanom pravidle.

6; tym som povazoval vec za skoncenu a nemal som v plane v diskusii pokracovat, ta nabojnica pre mna v podstate cenu nema aj tak by som ju niekomu dal, a v nedelu som si prisiel zastrielat a nie sa vo svojom volnom case hadat.

7; dotycny pokracoval v monologu a vyslovil nespecifikovanu hrozbu "diskvalifikaciou za nesportove spravanie" po com som od stanovista rozhodcu na stage c.6 radsej odisiel.

**********************
do buducnosti:
ak organizator pretekov taketo pravidlo oznami v propoziciach PRED registraciou a zaplatenim startovneho, povazujem toto pravidlo za neoddiskutovatelne platne . V momente zaplatenia startovneho vznika medzi organizatorom a pretekarom zmluvny vztah, ktory sa riadi pravidlami dohodnutymi v momente registracie. Akekolvek vrieskanie rozhodcu po tomto momente o nepisanych pravidlach budem nadalej povazvat za "prdy vo vesmire" a v pripade substandardnej formy komunikacie som ochotny spustit z urovne, ku ktorej som bol doma vychovany a predviest ze aj ja viem kricat.

howgh, hadam som na nic nezabudol

tymto to pre mna konci
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Za ciarov mimo parkuru som nabojnice zbieral aj ja,ako vraví Roman bolo ich tam vela a novych :lol:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

bbpd napísal:Je to zaužívaný zvyk ako prejav vďaky od strelcov za zorganizovanie preteku. A výšky štartovného, odmeny rozhodcov a pod. sa to netýka, je to skôr prejav spolupatričnosti, že bol niekto ochotný urobiť službu pre ostatných. .
No nehnevaj sa na mna ale to je skor zboznym zelanim rozhodcov u vas. Ak sa to zavedie vsade tak potom hodne strelcov dostriela lebo nebude mat do coho prebijat a prestane chodit na sutaze, kde je zakazane zbierat. Predstav si, ze z jednej rodiny strielaju traja. To na sutazi ako bola v Cachticiach pridu o cca 400 nabojnic a tie akoze daruju rozhodcom ako prejav nejakej vdaky ... :shock: :lol:
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

hoci si myslím, že táto debata sa dávno odklonila od témy Pravidlá IPSC, tak mi nie je jasné, čo si myslel tým "u vás". pretože toto "nepísané pravidlo" funguje všade, kde som strieľal či rozhodoval. či je to situačka, klubovky, extraliga... funguje to všade a nikto proti tomu doteraz neprotestoval. nie je predsa problém opýtať sa rozhodcu, či môžem... určite sa nájdu aj takí, ktorí nábojnice nezbierajú. inak to funguje tak, ako som písal.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No ak je to vsade tak ako pises (nemam dovod neverit) tak je asi cas taketo nepisane pravidlo zmenit. IPSC uz davno nestrielaju len zazobanci a ti co naboje fasuju. Su aj taky co su odkazany na prebijanie. Rozhodca predsa dostane rozhodcovske a klub co to organizuje ma startovne, tak predsa nemozes tvrdit, ze su odkazani na nabojnice co tam strelci nechaju. Ak ano tak je to potom smutne a hovori to o nenazranosti klubu ci rozhodcov. Ja na zahajeni vyhlasim, ze nabojnice sa mozu zbierat az po ukonceni posledneho stage poslednym strelcom, po povoleni RO a je to vybavene. Nedovolim si niekomu tvrdit, ze po tom co si zaplatil startovne ho este aj oberiem o nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ukoncil by som tuto skusenost stym, ze to v pravidlach nieje, ale je take nepisane pravidlo.

Nabuduce sa spytaj rozhodncu na stage a ked ti nedovoli, pridi ku mne ja ti dovoli.

V Cachticiach som si na nasom stage nazbieral dost a este si nazbierali aj iny.

Tento krat som vsak Igocovi a jeho kobilkam sancu nedal. :lol: :lol: :lol:

Bol som rychlejsi. :wink: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ani my na nasom rachote nikomu zbierat zakazovat nebudeme,ak by niekto niečo povedal,nahlaste to mne :!: Síce mame najatych ludi aby ste zbierat nestihli :lol: Hlavne Liptovsky čučoriedkari :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Je to o ľudskom prístupe !...ale vystrelené hilzne po odstrieľaní si môže zobať ktokoľvek > toť môj názor :!:

to michal1: robíš na kobylky ramená, lebo sme maličký :wink: , ale keď som sa Ťa spýtal v Tekove -> dovolil si kobylkám zobať :wink:
.... keď som sa pýtal v RS rozhodcovia v prestávke dovolili a nie na jednom stage. Ale vyhrážať sa niekomu, keď si zbiera vystrelené hilzne, diskvalifikáciou je scestné - to nech chalan vráti rozhodcovský preukaz !!!
Mňa na to upozornil rozhodca v Čachticiach po súťaži, že sa mu nezdalo, že by mi dovolil zobať, .."ja na to, že mu pomáham v ekologickom boji za čistú planétu a či čo" a patričné množstvo cca 150 som si zobol a poďakoval sa :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Igogr ja som vravel ze ano, ale uz nenico. :wink:

Bol som rychlejsi :!: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Sa tu stale bavite o .o.otinach! Co si vystrelim to je moje a zacnem ich aj ja zbierat z principu. Ziadne nepisane pravidla neplatia. Co nie je napisane je dovolene!
To by sme potom museli riesit ci cudzi rozhodca na preteku (nie domaci) ma pravo toto dovolit alebo zakazat a pod. debiliny. Pokial ten co zobe neprekaza v organizacii preteku a nezdrzuje, moze si podla mna nabojnice zbierat.
Akoze nabuduce budete riesit aj vyberanie striel z blata?????
Lebo potom si vyhradzujem pravo, ze ak nezbieram, tak sa mi musi kazdy rozhodca slovne podakovat ze nezbieram a nechavam jemu :shock:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Sa tu stale bavite o .o.otinach!
Tiez si myslim. :wink:
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa siver »

Čaute, ako ešte začiatočník mám nejaké nezrovnalosti vo výklade pravidiel. A ak by som sa teoreticky chcel niekedy zúčasniť súťaže, potreboval by som vedieť správny výklad. Pravidlá som čítal tu:
http://www.kssk.sk/download/pdf/pistol.pdf

1. Mám Glock 17 -4.gen., úpravy žiadne okrem toho že som originál mieridlá natrel na čierno. Podľa pravidiel by to mohla byť divízia production?

2. Ak by som mieridlá vymenil za napr. Heinie + svetlovodná mucha, aká divízia?
Podľa môjho výkladu - tiež production: príloha D4 - 20.2 (ich montáž si nevyžaduje úpravu zbrane)

3. Kolko nábojov môžem mať v štandartnom 17 ranovom zásobníku? Kamarát mi tvrdí, že 15. Ale ja to v pravidlách neviem nájsť.

4. A posledná vec, mám trochu chaos v kapitole 8.1 stav pripravenosti zbrane. Glock sa berie ako DA? Teda v akom stave má byť zbraň pri štarte? Myslím tým základný stav, ak nie je uvedený v popise stanoviska.
Ak je v popise napr.: zbraň nabitá a zaistená v púzdre - predpokladám vložený zásobník, obtiahnuté, zbraň v púzdre. Glokovská poistka sa berie tiež ako poistka?
Keď chodíme s kamošom strielať, tak trénujem buď : 1. s obtiahnutým Glockom s nábojom v komore alebo 2. nenatiahnutá pištol bez náboja v komore.
Dakujem za zodpovedanie mojich otázok a dúfam že by som sa raz do nejakej tej divízie aj mohol vpratať :D
inspiring_hermann

Príspevok od používateľa inspiring_hermann »

siver
1. ano
2. Production
3. V production iba 15
4. condícia 1-zásobník zasunutý a náboj v komore
condícia 2-zásobník zasunutý a komora prázdna
condícia 3-zásobník mimo zbrane a komora prázdna

Do divízií ťa zaradia ked budeš v SAPS inak budeš neregistrovaný a tam sa divízie nerozlišujú.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa siver »

Ďakujem za rýchlu a vyčerpávajúcu odpoveď.
A už len jedna podotázka: ako neregistrovaný môžem mať zásobník plný (17 nábojov)?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To zavisi od organizatora, ked to neupresni tak mozes.
Ale vacsinou je vsade prizvukovane, ze sa striela podla pravidiel IPSC, ale samotne sa nedodrzuju okrem povelov a bezpecnosti.
Teda mam na mysli WEB forum cup.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"