Dopravne prostriedky pre SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

bum: Ja preferujem nosnost a priechodnost pred rychlostou. Tiez myslim ze asfaltky budu velmi rychlo nepouzitelne, uz od zaciatku SHTF sa na nich zacnu kopit hromady bruchoplazov ktorym dojde palivo, potom na nich pribudnu checkpointy (vojenske/policajne/mestske/komunalne) a pasce bad-guys (jezkovia/defekty, jamy, alebo vyliate oleje v zakrutach a pod.). Asfaltky su hlavne komunikacne spojenia cize prave tam budu tiez vsetky barikady a naprosta vacsina pozornosti (dobrych i zlych). A asfaltky vela ludi zostane vyuzivat aj neskor - na bicykloch ci peso sa po oracine ide zle (hlavne v dazdi ci v zime), cize v tomto ohlade maju offroady jednoznacnu vyhodu (motorka ma sice lepsiu priechodnost nez offroad, ale moc toho neuvezie, a na snehu dat na motorku retaze moc nejde :) Tak ci onak clovek bude musiet zacat chodit pomaly a davat ozaj bacha aj na starych znamych cestach, bez ohladu na to ci su to asfaltky alebo polne/lesne cesty - akakolvek trasa ktorou ludia chodia sa stava nebezpecnou (vid skusenosti z vojenskych konfliktov).

Inak, zo streleckeho hladiska je casto problem trafit uz zver beziacu povedzme 20kmh, a naprosta vacsina ludi by nevedela ani len kolko ma predmierit pred auto ked ide x kmh, takze v tomto ohlade obavy nemam. Zasah by povacsinou bol vecou nahody, cize radsej auto maximalne opevnit, ako sa spoliehat na rychlost.


Gunslinger
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Aj nad tým uvažujem ,ale všetko ma svoje za a proti .Taške auto +vlhky teren =problem stačí trošku viac vlhkosti v pôde a ľahko uviazne . Vidím to keď niekam ideme male suzuky samuraj alebo lada niva wrangler v pohode krúžime okolo grandu ktory zhuči až po napravy ale ked sa treba niekam vyštverať tak ten dlhy grand ma ešte zadnú nápravu pod kopcom a prednu skoro pod hrebenom a bez problemov ho zdola :D všetko ma svoje za aj proti najlepšie je mať aj jedno aj druhe čo sa týka únosnosti riešim to privesnym vozíkom sú aj take čo vedia plavať pri brodeni .Nejazdím tvrdý off ,na to je lepšie vybavený Kapo ,možno napiše svoj pohlad na lahke alebo tažke 4x4. Najlepšie by bolo mať na aute pasy.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Je podla mna úplne zbytočné sa baviť stále o tom, čo je najlepšie.

-Najdôležitejšie pri WTSF bude to, čo dokážeme zo svojimi vedomosťami, skúsenosťami, a rukami urobiť.
-Druhá vec, čo budeme mať po ruke, a z toho vytrieskať, čo sa dá.
-Tretia vec, ako to psychicky zvládneme, a na čo budeme mať žalúdok. -Štvrtá vec bude, akých ludí budeme mať okolo seba a čo zvládnu oni.
-Piata vec, aké budeme mať šťastie a plán.

To, aké auto je najvhodnejšie je zbytočné sa baviť. Určite bude ale lepšie také, ktoré trochu poznáme a hlavne máme po ruke.

To, že moje hobby je aj offroad sa môže niekomu javiť ako výhoda. Ale možno ho nebudem mať zrovna po ruke, alebo ma kvôli tomu odpráskne prvý magor. :twisted:

WTSHTF vozidlo:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ako to bolo....? Že najlepší nástroj na prežitie máme medzi ušami? Niečo na tom bude :wink:
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

hmm kapo neni to Panda?
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

maluch
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

Fakt, mas pravdu Aris, je to maluch... Tak to by mi ano vo sne nenapadlo... :wink:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Kapo napísal:Je podla mna úplne zbytočné sa baviť stále o tom, čo je najlepšie.

-Najdôležitejšie pri WTSF bude to, čo dokážeme zo svojimi vedomosťami, skúsenosťami, a rukami urobiť.
-Druhá vec, čo budeme mať po ruke, a z toho vytrieskať, čo sa dá.
-Tretia vec, ako to psychicky zvládneme, a na čo budeme mať žalúdok. -Štvrtá vec bude, akých ludí budeme mať okolo seba a čo zvládnu oni.
-Piata vec, aké budeme mať šťastie a plán.

.......lepsie to nikto nepovedal.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

A ak teda ešte nemáte svoje vozidlo wtsf, tak teraz máte možnosť :
http://www.expeditionportal.com/vehicul ... 0-cdi.html
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

chyba mi tam navijak :D
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Kapo: nadhera, G-Klassu mam rad aj bez toho vsetkeho. Nebol by vsak vhodnejsi nejaky stary hladky diesel ? Myslim, ze sa tam montoval 3liter kedysi. Co mam info, tak je jeho udrzba neporovnatelne lahsia oproti CDI.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja som /to akože ja, nie ty Ja som/ zástancom klasických dieslov s minimom elektroniky. Najlepšie úplne bez. Ale nikomu to nenútim, aspon sú potom lacnejšie. :)

A čo sa týka navijakov, tak sa dnes dajú zohnať za pár šupiek, a kto už má na také géčko, tak si tam už niečo dá namontovať. :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

No neviem kúpim si auto s kupelnou, regálom z 12V a 24V rozvodom napätia z hotelom z osvetlením na streche z chladničkou a mam dokúpiť navijak tak to nie ani hovno nechcem ho :D
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Kapo: pokial to ma byt vozidlo do terenu, tak zdielam tvoj nazor :)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"