Beretta Px4 Storm

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No chlapi ja dnes začínam tajne odkladať na Berettu 90-TWO :) a ak ma to neprejde tak aj na Berettu Px4 STORM - držal som obidve v rukách a musím povedať, že 90-TWO ma dostala tým sexi vzhľadom a tou konštrukciou a celkovo som si tak vždy predstavoval pojem pištoľ (Beretta 92FS :D ) , no a tá Px4 STORM je pecka - to je akoby úplne niečo odlišné od môjho Glocka alebo aj od HK alebo SIGu. Juuuj keby som si tak mohol dakde aj vyskúšať tú Berettu - dal by som za to nejaké to AMMO k dobru :) tomu dobrákovi čo by mi dal vystreliť z jednej z nich. Nuž... ide sa odkladať, kríza nekríza :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Držal som v ruke síce len Berettu 92-ku, ale urobila na mňa dobrý dojem. Ale že by som túžil vláčiť na páse cez kilo železa pre jej dizajn? Ee! A tá tvoja 90-TWO nie je v hmotnosti ďaleko - 920 gramov s prázdnym zásobníkom. Ďakujem. To už dám na opasok radšej ČZ vz. 82. Zbraň za cca 150 Eur, náboje po 0,17 eur a hmotnosť cca rovnaká. :D A v akcii, IMHO, efekt takmer totožný.

Ale proti gustu žiaden dišputát. Chceš ju-máš ju mať! :D Došetri, kúp a podaj report.

Ja však nerád dávam za zbrane veľa korún, lebo viem, že ma po čase väčšinou omrzia a idú z ruky. A ak sú drahé, tak so stratou. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Nuž v istých veciach máš pravdu Panzer, ale ja som vždy túžil najprv po 92ke a teraz keď ju vylepšili a ja už mám ZP tak si musím splniť ďalší zo svojich snov :wink: - a cena pri zbraniach u mňa nehrá takú rolu (heh nie, že by som bol pri peniazoch - práve naopak :lol: ) ale ja som zatiaľ slobodný a tak zarábam len na seba a na svojho najmilovanejšieho koníčka - STRELNÉ ZBRANE :) - Viem, že keď si raz kúpim 90-TWO tak ju určite z ruky len tak nedám, aj keď ju zrovna nemienim nosiť za pásom ako si napísal. Je to skrátka Beretta a tá značka pre mňa znamená kvalitu, super sexi dizajn a tradíciu - a aby sme neboli OT tak aj Beretta Px4 STORM bude raz dúfam mojou zbraňou na nosenie - tá toľko neváži a je tiež má super dizajn a ešte je aj lacnejšia ako 90-TWO :)
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

to gewehr: zabíjať čas, "so špičkovými odborníkmi" :wink: ja neviem ,ale to by som si netrúfal. :lol: :lol: :lol: Nechajme sa poučiť, tá ňe :roll: :roll: :roll:
edit: preto som OT, lebo som strávil v spoločnosti gewehra "jedno príjemné priateľské odpoludnie" 8)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

Yuri the GUN NUT napísal:No chlapi ja dnes začínam tajne odkladať na Berettu 90-TWO :) a ak ma to neprejde tak aj na Berettu Px4 STORM - držal som obidve v rukách a musím povedať, že 90-TWO ma dostala tým sexi vzhľadom a tou konštrukciou a celkovo som si tak vždy predstavoval pojem pištoľ (Beretta 92FS :D ) , no a tá Px4 STORM je pecka - to je akoby úplne niečo odlišné od môjho Glocka alebo aj od HK alebo SIGu. Juuuj keby som si tak mohol dakde aj vyskúšať tú Berettu - dal by som za to nejaké to AMMO k dobru :) tomu dobrákovi čo by mi dal vystreliť z jednej z nich. Nuž... ide sa odkladať, kríza nekríza :wink:
zhodou okolností sú moji dvaja takpovediac zverenci vlastníci tebou popisovaných zbraní aj 90-two .- total fanatika do beretty, a duhý má px4 storm,

takže mám relatívne dosť odskúšaného z oboch. 90-two som mal dokonca do srobika rozobranú. a ajked sú to zbrane velmi pekné a strelba je o niečo príjemnejšia ako napr z glocku nešiel by som do nich.
už len napr pre to že majú 2X viac súčiastok ! ! ! z toho sa môžeš poondiť ked to skladáš, je to pravdepodobne daň za ten o niečo lepší konfort pri strelbe.
zbraň však nie je živá len strelbou ako takou,
na tieto typy s katastrofalne nedostupné púzdra, zásobníky, doplnky, servis.
ked si vezmeš Glock, čo všetko sa k nemu vyrába, to ani nespočítaš, a čokolvek ti na ňom odíde, ajked je to velmi nepravdepodobné ale možné, tak kúpiš hned za rohom. aj rebars nejaký tuning, vypúšťač, záslepku, pažbu, všeličo.

na tieto beretty nezoženieš nič, moji kamoši na to nadávajú stále.
čo sa týka spolahlivosti to tiež nieje uplna špička, videl som vela závad aj pri jednej aj druhej, rotácia hlavne potrebuje dobrý zábeh a dobré mazanie, ja osobne by som sa na to nespolahol,
s G sa môžeš týždeň potápať a budeš mať istotu že bude OK, tuto ta istota klesá, nič menej sú to výborné zbrane, ich opracovanie je geniálne a ako som napísal strelba je o poznanie konfortnejšia, ale či to stojí za to je otázne. dať 30tis alebo 15 za G je dost velký rozdiel,

čo sa týka váhy toho by som sa nebál, ja nosím taurus PT 1911 cez deň a som uplne vpohode, takže s týmito by si bol urcite v pohode aj ty,
na nosenie by som ale určite skôr doporučil storm je veľmi šikovný ajked vyzerá relatíne robustne.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

polucias,Yuri uz Glocka ma :wink: On je asi len ten isty pripad jak ja.G na nosenie a Berettu lebo sa mi paci.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

tak to potom áno,
na strelnicu je to parádička, najmä 90-two

niečo ako 1911, ja som ale z tých pacientov ktorým je ľúto ju aj nenosit,
tak cez deň mám 1911 na ked idem niekam na dlho alebo v noci tak G17 + Truglo TFO mieridlá

denná a nočná zbraň :wink: domútil ma k tomu kamarát ktorý mi dal 1911tku ako svadobný dar :D
inak by som 1911 tiež považoval za parádičku iba na strelnicu ale je škoda aby sa ohrievala v trezore,, no nie?
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

K vyberu PX4 som sa dostal cez kaliber. Dlho som riesil ci .40 alebo .45. Ked konecne padol vyber na .40, zacal som sa obzerat po zbrani. PX4 u mna viedla vo vsetkych poziadavkach: kladivo, poistka, kapacita, ergonomia, maly zdvih vdaka rotacnej hlavni, mieridla, chod spuste. Zbran ma oble tvary a pohodlne sa nosi aj pri svojich rozmeroch a vahe s plnym zasobnikom. Obly ma aj lucik, takze sa neda pridrzat pri strelbe ukazovakom slabej ruky. Povrchova uprava pazby sa dobre zakusne do dlane. Spolu s USPc bola tiez 90Two v uzsom vybere. Zbran je to krasna a urcite presna, napriek pouzitym materialom nie je o moc lahsia ako 92fs. Two mi nesedela v ruke, pazba je masivna aj ked ma zasobnik malu kapacitu, palec nedociahol na poistku a celkovo som si nevedel predstavit skryte nosenie. Yuri, ty si sa tusim teraz zbavil P30L, ked jeden z dovodov bola jej velkost, tak 90Two budes nosit akurat na strelnicu.
PX4 ma podobny odpor a len o trochu kratsi chod spuste ako P30L. Rozborka je jednoducha ako pri P30L. Vymenne pazbicky na PX4 nie su v baleni. Strelba je prijemna, zbran sa po vystrele sama zrovna na zamerny bod. Mam vystrleneych zatial 500ks fabrickeho streliva aj prebijancov od Aresu a bez zavady. (Polucias asi svojich zverencov potrebujes doucit este uchop :wink: ) Taktiez v odbornych a uzivatelskych recenziach na webe sa docitas, ze to je velmi spolahliva zbran a vsezravec. Cenu si zisti telefonicky u pana Frana v Nitre, nebudem ju zverejnovat aby som nekazil ksefty, ale bola bezkonkurencna, dokonca oproti ich pultovej :shock: :lol: . Yuri, neviem o aky kaliber mas zaujem, napis PM keby si si chcel strelit .40s&w zo Storma.
Zopar fotiek som daval pred nedavnom do fotogalerie.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

no to si trafil, ten co má storma naozaj stále ešte nemá dobrý uchop resp. taký pevný ako by mal byť, málo suší, nemá čas. ten s 90-two triafa všetko bez problémov.

na berettách mi vadí ich sklon rukoväti, príde mi neprirodzený ajked je strelba príjemnejšia ako u G, nieje taká inštinktívna.
možno je to zvykom ale skúšal som rôzne zbrane ale na strelbu z 90-two sa musim vyslovene sustrediť, niekolko verzii G som strielal, aj napr tá 1911 uplne intuitívne na ciel a zásah, tie beretty mi ale na ruku moc nejdú.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

To s tými doplnkami na Berettu je svätá pravda - skoro nezohnatelné u nás na Slovensku. Dokonca aj u dovozcu hovoria, že taliani sú skrátka "taliani" - na objednávku sa čaká aj pol roka kým zašlú požadovaný tovar. Ináč im aj verím, lebo s talianom sa dohovoriť... :lol:
A to čo ma najviac zarazilo ohľadom tých doplnkov je to, že ani k 90-TWO a ani k Px4 STORM nedodávajú tú ich ospevovanú náhradnú pažbičku - to sa mi skrátka na tých talianoch nepáči, že sú takí vychytralí, že čakajú, že si to človek bude objednávať a čakať na to + samozrejme zaplatí extra cash za to. Ale zbrane majú sexi 8) to sa im musí priznať :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5633
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kvôli doplnkom treba kuknúť brnenský Beretta shop.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

PX4 mi prisla po 5 tyzdnoch :!: a z toho 2 boli august, ked je Taliansko offline. V Brne bola dokonca skladom. Ake konkretne doplnky by si na PX4 potreboval :?: vsetko potrebne ma :wink: Puzdro predsa nie je problem. Pouzivam opaskove COP a vnutorne UncleMikes
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No hlavne by asi išlo o tú menšiu zadnú časť pažbičky, lebo hoci sa mi drží celkom fajn, lepšie by to bolo určite s tou menšou a tá nie je v balení ako bolo spomenuté už vyššie. Čo je horšie tak ani k 90-TWO to nie je v balení a ja sa neviem rozhodnúť, ktorú si kúpim, lebo na obidve zrejme nebude v najbližšej dobe dosť € - ale zrejme ak rozmýšľam logicky tak ten STORM by bola lepšia voľba, lebo sa dá aj nosiť a vraj je tiež veľmi presná a kľudná pri streľbe.
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

igoca@: pozeram do tvojho podpisu a vidim ze si majitelom aj PX4 aj K100.
(mozno je Vas viac co mate rovnaku kombinaciu doma)

Keby ste sa mali rozhodnut iba pre jednu ktora by to bola a preco? Viem ze sa to uz preberalo na 3 strane, ale radsej by som vyjadrenia od ludi co maju aj jednu aj druhu zbran a teda maju k tomu co povedat. Skusme vynechat cenu... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

.....nedá sa porovnať chovanie, samotný chod a spätný ráz K100 s PX4 :!: Mám už druhú K100 a proti nej je PX4 nepodarok. Ak opadnú sňahy poďme si streliť ! Ja som z RK, takže nema problema. PX4 na K100 nemá :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"