9mm LUGER - FOTO moznosti + pokec

inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

mam na vas otazku. Kamarat ma 9 luger uz asi 7 rokov v skrini. Daju sa pouzit na strelnici?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ak sú uložené v suchom prostredí tak bez problémov. Pred časom som strieľal tridsaťročné .22 SB a ani jedno zlyhanie.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Jasne. Armada aj policia bezne striela aj starsie strelivo. Maximalne nevystreli ak nejak navlhol prach ci zapalka. Ale to asi nie, kedze to mal v skrini. Ja som minule bez problemov vystrelil naboj, ktory sa mi podarilo vyprat v pracke. Bol to moj prebijanec s FMJ gulou. Celkom som mal z toho strach, ze budem musiet vytlkat gulu z hlavne ale chcel som to vyskusat tak som to riskol.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Municia zacina byt nebezpecna ak je nejak mechanicky poskodena, alebo z nej zacina vytekat taka tmava tekutina (zvacsa ak sa natierala olejom a ten sa dostal do prachu, alebo prach navlhol).

Ved dnes sa striela s 50rocnymi nabojmi 7,62x39 z vojenskych skladov a bez problemov. Zalezi len od toho ako tato municia bola uskladnena.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

dakujem za odpovede
vigorous_mclean

Príspevok od používateľa vigorous_mclean »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pekné.
Len popis toho druhého náboja by som zmenil na "FMJ Flat Point" resp. "FMJ Flat Nose". Subsonikom môže byť ktorýkoľvek z tých prvých štyroch, nezávisle od tvaru strely.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tiež sa mi to páči, zjednotil by som ale názvy buď do angličtiny alebo slovenčiny, prvé štyri sú anglické skratky, potom tam máš dva slovensky.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Povodny nemecky naboj 08 (teda 9mm Luger) mal tvar nieco medzi hore zobrazenym subsonicom a S&B 6,5mm SP (ktory ma ostrejsi kuzel). Inak to bol FMJ. Neviem, aka tam bola hmotnost strely, ale od vojsk Dohody pocas WWI boli staznosti na destruktivny ucinok tychto striel..... neviete niekto aku strelu teda mal ten povodny 9mm Luger? A myslim tym obdobie mozno do roku 1915-16, nasledne prislo - prave na zaklade tychto staznosti - k zmene tvaru strely.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 842
Registered for: 15 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

ten čo je na tej fotke ako JHP môže sa u nás nosiť ????
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

toto je 2ww 9L ,uz z klasickym tvarom strely

Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

to NASTY:
NIE. U nás sa nesmie nosiť :!:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

NASTY napísal:ten čo je na tej fotke ako JHP môže sa u nás nosiť ????
Nie, pretože má dutinu v hrote projektilu.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Panzer: veľmi mierne nepresne (myslím si). Zákon nezakazuje dutinu v hrote strely, zákon zakazuje expanzné strelivo pri ktorom je expanzia vyvolaná dutinou v hrote strely. V praxi to znamená, že zákon nezakazuje ani expanzné strelivo typu poloplášť, Ruag seca atď a ani dutinu v hrote strely pokiaľ by by projektil nebol expanzný (taký nepoznám, ale iste chápeš o čo mi ide). Ale záver, že daný náboj je zakázané nosiť samozrejme platí.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zoidberg37
expanz typu poloplast????
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"