Dopravne prostriedky pre SHTF

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

offroadisti:
teoreticky je užitočnejšie naviják v zadku, naproti tomu je vždy na predku. Prečo je to tak? keď sa auto zapadne, tak väčšinou predkom do kaluže či diery...
dá sa to pretiahnúť cez dno vozidla?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

No, dozadu by som isiel len ak by bola moznost obchadzky problematickeho useku. Offroadisti tu moznost zvacsa nemaju.
A mimo toho je lepsie prekazku prekonat navijakom a ist dalej nez sa zapodievat cuvanim/vyprostovanim, hladanim vhodnej obchadzky a az potom opatovneho postupu vpred.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa rado74 »

extremisti maju navyjaky v predu aj na zadnej casti off roadu plus nafukovaci vak namiesto zdvihaku, nieco ako pluh na vyprostenie navyjakom kde nie su stromy alebo nejaka ina moznost ako upevnit hak navyjaku a kovove rosty na podlozenie kolies a hlavne vela uzavierok kolies
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Offroad má navijak vpredu, lebo auto slúži hlavne na prekonanie prekážky. Na vyproštenie do zadu sa použije buď druhé auto, alebo ručný pákový dvihák Hi-lift, ktorý sa dá použiť aj ako ručný navijak.

Śpeciály majú navijak aj vzadu, lebo niekedy treba prudké klesanie doslova zlaniť.

Zemná kotva sa používa na uviazanie navijaku tam, kde nie je strom. Ale dá sa núdzovo urobiť na mieste. Buď sa zakope rezerva, alebo sekerou urobíte zo tri koly, a tie zatlčiete na nejakú vzdialenosť od seba a nadviažete navijak.

Na "civilné" auto sa dá použiť multimont /prenosný navijak na montážnej platni/ ktorý vozíte v kufri, a podla potreby ho hodíte do predu, alebo do zadu.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

vďaka za info, už to takmer chápem :)
ps.to znamená že pod brucho je totálna hovadina
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

jj, nič pre kancelársku krysu z mesta :-) klobúk dole pre šoférov, doprovod a mechanikov
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

:shock: ale kto ma to natočil? :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

aspoň ma kosačku niekto nemá ani ju :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Chcem zareagovat na elektrobicykle spomenute vo vlakne Test pripravenosti na SHTF


nebolo by zle ak by sa k tomuto dopravnemu prostriedku vyjadril niekto, kto ma s nim nejake skusenosti/relevatne info.

Ja len spomeniem, ze v ramci ochrany zivotneho prostredia magistrat mesta Vieden prispieva aj tento rok zaujemcom (predpokladam, ze sa to tyka vylucne rakusanov popripade ludi s trvalym pobytom v spolkovej krajine Wien) o takyto elektricky bicykel na kupu takehoto bicykla (spomenute su ale aj elektromopedy a elektromotorky) 30% zo zaobstaravacej ceny, avsak maximalne do vysky 300€.

ZDROJ: http://www.wien.gv.at/umwelt/natuerlich/e-bikes.html
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ja som: Co konkretne ta zaujima? Moc sa do nich nevyznam, ale aspon co to v skratke - bezne mas systemy na 12/18/24/36 voltov (cim viac tym zvycajne lepsie), a dva hlavne rozdiely v tych systemoch - jeden dokaze bicykel aj rozbehnut (cize pedalovat nemusis vobec), a druhy len 'asistuje' pri pedalovani. Ten prvy je samozrejme pohodlnejsi (a v pripade zranenia nohy a pod. je samozrejme lepsi), ale zasa je to vyvazene daleko vacsou energetickejsou narocnostou a vacsou komplikovanostou systemu prevodu.

Heh, len tak mimochodom, pre niekoho mozno prevapivo ale moj hlavny dopravny prostriedok na SHTF nie je ta velka cierna krava so speci-naterom, troma uzavierkami, OME podvozkom, navijakom na ARBcku, CBckom, firefly antenami, atd. ale taky jeden malicky skladaci elektrobicyklik, ktory zhodou okolnosti bezi na tie iste baterie na ktore bezi vacsina mojho rucneho naradia :wink: :twisted:


Gunslinger
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Gun kolko zhruba vážiš? Aby som mal predstavu a keď sa dá daj tu link na ten cajgel a nejake osobne skúsenosti ako sa ti na tom jazdi ,dojazd aký to zvládne kopček ?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

bum: Momentalne 98kg, pocitam ze tak tak unesie aj moj cca 35kg BOB vratane zbrani (batoh je na chrbte a pritom oprety/polozeny na zadnom nosici), ja mam ten system asistencie (na rozbehnutie musis zacat pedalovat, ale potom sa zapoji asistencia a ficis jedna radost :twisted: Detto do kopceka a pod., malokedy musis nejako fyzicky zabrat. Moc ho otestovany ale nemam, setrim ho na horsie casy :wink:

Nevyhoda je len ze tym ze je skladaci mam obavu ako by vydrzal horsi/nerovny teren (ak by si musel potichu obist blokadu/kontrolne stanoviste na ceste a pod.) a asi by som mu mal vymenit pneu za 'offroadovejsie' (i ked u bicykla na tom az tak nezalezi a v tazsom terene aj tak clovek skor pojde vedla neho a na nom bude mat len batoh).

Tiez tym padom nie je najlahsi (vazi cca 20kg), ale zato poskladas ho tak ze lahko vojde do kufra auta a nasledne ho pouzijes v pripade ze by si auto musel opustit a pod.

Dojazd je cca 10km, ale nahradne dve baterie su vcelku male/lahke (plus pasuju do celeho Makita LXT systemu - od baterky cez radio az po rozne rucne naradie).

Inak, origos elektro-bicykle maju zvycajne aj ten start-asist, a lepsie parametre (lepsi dojazd, vacsiu rychlost, lepsiu nosnost, atd., ale pre mna bola dolezita ta kompatibilita).


Gunslinger
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

A nejake foto alebo link nemaš? Tie origo elektrocajgle čo spomínaš mam zhruba okukne ,jazdia tu na nich 2ja starší pani a v pohode na nich idú napríklad na Jahodnú s mladými na obyčajných cajgloch,čo je podobný kopček ako Baba ale je to dosť tažky bicykel posledne bolo trošku mokro a stojan sa mu zaryl do zeme
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"