Vystroj a uzitocne veci (vhodne i na barter)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Hmmm, ja mam staru stihl ms460ku ktoru som chcel prerobit na zachranarsku verziu ('R Magnum'), ale ked som zistil ze ten kit vyjde cez 600 eciek (len retaz samotna vyjde 330e), tak som to radsej poriesil inak. Ta speci-retaz mi ale stale matozi niekde vzadu v hlave (moznost rezat lexan, plechy, strechy, brany, a pod. by nemusela byt pri SHTF na zahodenie :twisted:

Obrázok
zosilnene zuby (tungsten carbide + cobalt)


Ohladne sekier a spol, ja mam v BOB kite obycajny tesarsky narex
Obrázok

ale na otvaranie dveri a pod. 'demolicne' prace sa viac hodi lacacky XL Fubar ktory vozim v aute:
ObrázokObrázok

Na dobreho hallagana sa ale samozrejme nechyta, a mojim favoritom je 'hasicsky' promaxx kit.
Obrázok


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja chcem vyskúšať túto reťaz, tá by mohla zvládnuť toho hodne, ale tuším sa zase strašne zle brúsi. http://www.stihl.sk/produkty/stihl/moto ... ro-rd.html
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

nieje to az take zle, akurat na nu potrebujes diamantovy pilnik :lol:
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa White Wolf »

mmm ak je to ta retaz o ktorej som pocul tak to je fajn...ked pilis a obtries ju o kamen tak ju nemusis ist rovno ostrit ale ides si v pohode dalej ako nic...vyhoda hlavne ak je nasklade kamenov ako na ***** :) zase to nieje nezmar. Ak si dmnt a podrzis to na kameni dlho tak aj ta sa stupi a potom ju pilnikom (neviem o tom ze by existoval nejaky specialny na taketo retaze) nenaostris ani ked sa poseres... :idea: pri wshf je tato retaz dobra pomoc (nie ze vas napadne pilit nejake plechy :wink: ) ale ak sa zatupi a ty nemas doma pri generatore tu prkotinu na ostrenie retazi tak dovi dopo..
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rado74 »

celkom zaujimavo vyzera Oregon Powersharp

http://www.youtube.com/watch?v=Qz6bRTYG ... re=related

rychle a pohodlne len pravdepodobne treba kupit sadu lista, retaz, bruska aby to fungovalo ako ma
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

WhiteWolf, sak hovorim ze na to potrebujes diamantovy pilnik....
Rado, ten powersharp by mal pasovat na kazdu pilu (teraz nemyslim tescoPila, alebo nejake speci carvingove).... ale aj tak si myslim ze to je zbytocnost
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pre zaujimavost, na IWA som nadabil na stanok cinanov ktori zjavne okopirovali outdoor sortiment Coleman, Condor a spol. Toto je ich web:

http://www.singland.cn

Vacsina z toho su take tie blbosti, ale najdu sa medzi nimi aj zaujmavejsie veci a ceny by mali byt zlomkove voci origos. Cize ak by mal niekto skusenost s objednavanim, pripadne zohnal od nich cennik, sem s infom :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Guns, ako su na tom s kvalitou ? vsak vies...Cina..
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

tak ked su s kvalitou tak ako je na tom ta web stranka tak dakujem pekne
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ja som: Mno, je to cina, i ked aj 'origos' Coleman a spol. je casto tiez cina. Na konci to je aj tak hlavne o vystupnej kontrole kvality :roll: To co mali na stanku vyzeralo vcelku schopne, aj ked zasa na vystavu clovek vybera tie najsamlepsie kusy, zatial co to co pride postou moze lahko byt sunt. Kazdopadne je vela veci kde na (ne)kvalite az tak velmi nezalezi (napr. hlinikove flase po par dolarov kus ktore chce clovek pouzit na benzin do varica), pripadne rozne 'jednorazovky', atd., cize tam by to za zvazenie stalo.


Gunslinger
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ked už sa tu písalo o lanách a ja práve čistím studňu, nemáte nejaký typ na kvalitu vzduchu? Mam tam síce sviečku a myš pre každy prípad ale v telke zlanovali 35m studnu a mali nejaký mali merak na meranie vzduchu len neviem čo to bolo zač .
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

Popros švagra nech sa tam kukne lebo teba bolí chrbát :)
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Bum, pravdepodobne to bol prístroj, ktorý meria koncentráciu CO alebo CO2 alebo kyslíka, alebo niečo podobné alebo všetko naraz. V bežnom predaji to asi nebude. Ak si spomínaš, čo to bolo v telke za reláciu, mohol by si zistiť, kto boli tí ľudia, čo ten prístroj mali a tak by sme to mohli zistiť presnejšie. Inak mi ešte napadá, či napr. jaskyniari také niečo nemajú. AHA, a čo požiarnici?? :)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Venet »

Uzitocna vec na barter: Vlastne pivo.
Vari si niekto z vas doma pivo? Normalne mam nutkanie to doma vyskusat.
Treba si to vyskusat, ziskat v tom prax, aby pocas SHTF uz bol clovek zbehly vo vyrobe piva :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"