1.kolo Pohár LOS-SK (Čachtice, sobota 1.9.2012)

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

NzPerX napísal: Naproti tomu nesuhlasim s tebou pri Zombie. Logika situacie nepusti a ci sa ti zda pol metra vela ci malo, ber to ako vyzvu ;-) Hybat s tercami sa nemalo a pada to na moju hlavu, pretoze za stavbu som zodpovedny ja. Prekvapuje ma, ze vzniklo tolko debat prave o Zombie. Povazoval som to za celkom jednoduche vyblaznenie sa, ale strelci zjavne geometricky zotru aj mierenku :-)))) Poucilo ma to.
Hovoriť o logike pri téme o zombie je oxymorón, ale skúsim sa aj ja pridať. :) Všetci čo sme tam stáli (squad 4) sme prvých 10 pretekárov len diskutovali o tom ako to riešiť správne a každého kto už riešil sme sa pýtali "v akom poradí si riešil?, dali ti procku?" Toto ako výzvu neberiem, toto beriem skôr ako snaha niekoho nasrať. To ešte umocnil ten rozhodca čo tam bol s Martou a ktorý mi po otázke na riešenie povedal, že on mi predsa nebude hovoriť ako to mám riešiť a že by si bolo treba lepšie prečítať pravidlá... ja som tie pravidlá čítal, nevravím, že ich viem naspamäť, ale tie základy riešenia od bližšieho k vzdialenejšiemu alebo podľa toho ako sa odkrývajú mám. Ak raz robíme súťaž v sebaobrannej streľbe, kde väčšina situácii je takých že stojíme proti ozbrojenému páchateľovi tak ich riešime podľa vzdialenosti, ale je otázne či treba tak nutne dbať na to isté pravidlo aj v situácii, keď sme závod spestrili niečim iným, napríklad zombíkmi, pri ktorých sa netreba kryť a kde z toho zombíka čo je evidentne najbližšie rýchlejšie presuniem zbraň na toho čo je ževraj o pol metra vzdialenejší (pohyb zbrane 20 cm doprava) než na toho čo je ževraj o pol metra bližšie (pohyb zbrane 60 cm doľava a následne ešte 80 cm doprava)... zišla by sa fotka stagu, neviem či sa takto rozumieme. Mne tú procku dať chceli tiež (riešil som to tým spôsobom čo som napísal) a nedali nakoniec až po poznámke, že ten ľavý zombík ktorého som mal riešiť ako druhého už mal ženu rukojemníčku a teda pre mňa nepredstavoval okamžitú hrozbu - to tiež nebolo domyslené.

V poprovom stagi sa mi stalo presne to čo písal Revino, vytiahol som si stredného popra ako noshoota, 4ri (dva krajné predné, dva zadné krajné) som vyriešil ukážkovo s krytím a na zadného stredného som sa veľmi mierne zdvihol aby som mohol strieľať ponad noshoota. Ešte mi rozhodca hovorí "No bola to taká procka, že ledva ledva... ale bola" :roll:

Aby to nebolo, že som nespokojný s každou prockou - v kancelárii som ich dostal 9 a všetky boli fér, omylom som sa odkryl voči ležiacemu páchateľovi a riešil ďalších a jeho som doriešil až na konci, v škole sa mi na jednom mieste odkryl páchateľ na malý kúsok, tak som ho vyriešil odtiaľ na 10 metrov a v duchu som sa zasmial ako zle ste to postavili, že sa to dalo odtiaľ... potom mi rozhodca ukázal, že vedľa neho bol ďalší čo by som videl keby som do tej miestnosti šiel a dostal som procku za neriešenie a double miss - beriem, moja chyba :)

Mne sa pretek páčil a kvitujem tie isté veci čo napísal Revino (altánky, čistenie školy - aj keď mohla byť tajná, resp. mal byť známy iba počet terčov a nie ich rozmiestnenie, spríjemnenie čakania na výsledky vyraďovacou súťažou...), ale je otázne či sa to nemalo spraviť ako nulté kolo, keďže ako sám píšeš pre mnohých z organizátorov to bola panicova premiéra. Súťažiaci by došli zrejme aj tak všetci alebo drvivá väčšina z nich.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

Tichucko sledujem vasu debatu...a neda mi nenapisat....
Procky su dolezita vec v tomto type sutaze,no treba s nimi narabat s rozumom.Subjektivny dojem a pocit rozhodcu moze vyraznou mierou ovplyvnit poradie sutaziacich...a neverim nikomu,kto povie...ze jemu o umiestnenie nejde.Poznamku typu:

to:Zoid
Ešte mi rozhodca hovorí "No bola to taká procka, že ledva ledva... ale bola" Rolling Eyes

by som sa asi hanbil vyslovit.Ak som si neni isty,neuskodim...ak nepomozem.Ak je to obranna sutaz,pri diskutabilnych stageoch by sa s nimi malo narabat zvlast opatrne...vid co napisal Zoid.Opakujem,procky ucia strelca davat si pozor,ale v diskutabilnych rieseniach stageov by som ich asi nerozdaval ako na "sutazi rozhodcov"...a kto da viac???Velky pocet udelenych prociek v sutazi nehovori o kvalite sutaze alebo strelcov...myslim si.

Organizatorom aj tak patri uznanie,snaha sa ceni



:D
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Zoidberg37 napísal:
NzPerX napísal: keďže ako sám píšeš pre mnohých z organizátorov to bola panicova premiéra. Súťažiaci by došli zrejme aj tak všetci alebo drvivá väčšina z nich.
Len jedna poznamocka, toto je nedorozumenie. Pisal som o premiere strelcov a nie organizatorov. Naozaj si pri streleckych pretekoch nemozeme dovolit ludi, co by rozhodovali po prvy raz :-) Vsetci maju za sebou skolenie z CR, odtrenovane rozhodovanie na niekolkych, specialne na to usporiadanych pretekoch. Kazdy vykonal testy, kazdy je drzitelom preukazu rozhodcu. Ceska strana, ktora ak to tak vznesene mozeme nazvat, tu licencovala LOS, by nam nedovolila iny postup. A Honza Korecky, riaditel ceskeho LOSu sa sem z Prahy netrepal si len zastrielat ;-) Rovnako Honza Kittler, ktory sa ujal rozhodovania 3. Stage
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa revino »

to je krasne, ze maju skolenie, rozhodcovske treningy a neviem co vsetko... :roll:

moze mi niekto vysvetlit, za co dostal Zoid procku v popprovom stage? pretoze podla mojich info a podla toho, ako bol stage postaveny, sa nadvihnut kludne mohol. ved "neterc" mu predsa poskytoval krytie. ci taketo sa nerata?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Išlo zrejme o toto pravidlo:

9.4. Pri vodorovnom krytí musí byť hrana dlane alebo pätka zásobníka či pažby revolveru najvyššie na úrovni pomyselnej spojnice stredu riešeného terča a hornej hrany krytu. Ak je zbraň vyššie, dostane pretekár penalizáciu za nekrytie za každý hodnotený zásah terča.

Popravde ani po viacnásobnom prečítaní nechápem to s tou pomyselnou spojnicou, proste pätka zásobníku nesmie byť nad hornou hranou krytu, to som dodržal u prvých 4roch, ten piaty som sa ako vravím mierne zdvihol, kryť sa rukojemníkom je asi proti pravidlám, to by som pochopil, ale rozhodca by mal brať ohľad na tú situáciu, že mám najhorší stredný poper a že je možné ho zostreliť iba tak že pôjdem so zbraňou vyššie a trocha zvýšim siluetu alebo že zmením polohu (čo by mi s opätovným zacielením trvalo zrejme dlhšie než tie 3 sekundy čo som dostal za procku. Ako fakt o nič nejde, som 23 z 47, nebol som ukrátený o nejaké fantastické umiestnenie, len do budúcna by som ocenil v neurčitých situáciach radšej pomôcť ako uškodiť, tak ako písal TaktikZa a nie štýl "Je to na hranici, ale ja ti ju dám" :D Aj keď niekto strelí čiaru na terči, tak sa mu počíta vždy tá lepšia zóna. :wink:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa revino »

myslim,ze pravidlo o kryti sa nemoze byt uplatnene, pokial z krytu nie je mozne viest strelbu. tu je vsak otazne, ci sa "neterc" berie ako prekazka, lebo ak ano, tak si viedol palbu ponad a spojnica medzi nim a dolnou hranou dlane bola dodrzana.
eager_goldberg

Príspevok od používateľa eager_goldberg »

Tak mi byl konecne aktivovan ucet - mohu tedy popsat zavod ze sveho pohledu coby reditele ceskeho LOSu.

Uz jsem to rikal Slovenskym poradatelum, psal clanek do Bullet-inu v CR a pisu to i tady - kdybych na podobny zavod prijel v CR, prohlasim o nem "pekny zavod", ze to byl prvni velky ostry zavod slovenskych poradatelu, pak smekam klobouk.

Na zavod LOS je potreba se koukat z nekolika lehce provazanych, ale obecne ne uplne souvisejicich veci.
a) navrzeni a postaveni stagi - zde musim uznat, ze stage byly opravdu pekne. Az na jednu vyjimku o ktere uz jsme se bavili po zavode s poradateli nebyl jediny problem se systemem hodnoceni a nezavdavalo to duvody k dohadum. Tou vyjimkou byla 4ka stage. Kdy ma namitka smerovala k tomu, ze pokud po strelci chci odlisovat poradi dle vzdalenosti, musim ty terce dat tak, aby rozdil vzdalenosti byl zrejmy. Pokud neni, pak hold urcitou skupinu tercu hodnotim jako "stejna vzdalenost". Coz nakonec takto bylo. Ale po presunuti tercu (coz chapu, ze neni optimalni reseni). Jinak stage byly krasne, slozite a zaroven jednoznacne (coz je vubec nejtezsi pri navrhovani a staveni situaci !!!)
b) objektivnost rozhodcich - prvotridni. Na muj vkus sice misty prisny metr na kryti, na druhou stranu - VSE BYLO UKAZANO A PREDVEDENO a to hned nekolikrat a nikdo nemuze rict, ze kdyz vystrcil nohu z krytu, ze dostal neopravnenou penalizaci. Dostal ji opravnene. A vsem strelcum byly davany procedury za (ne)kryti stejne. A to je nejdulezitejsi.
c) celkova organizace - dobra. Ano, vznikly problémy technického razu. Ale nikdo snad nechce, aby se na kazde zavody vozilo všechno 2x. Tak hold byly rano starosti s elektrocentralou, coz se nasledne promitlo do celého dne. Jednak rano zdrzeni, jednak zpocatku problem s cajem a kafem. Ale jinak? Byl snad nejaky strelec, ktery nevedel kam patri, ktery nevedel, kde ma strilet, kde je kantýna, kde je WC, jak bude probihat den, ze po dostrileni bude shoot-off? A ano, nejake dalsi veci se vyskytly. Ale opakuji – byl to PRVNI zavod poradany asociaci LOS-SK. Ukazte mi jinou disciplinu (a na rozdil od mirenek organizacne skutecne narocnou), jejiz prvni zavod vypadal takhle.
d) zajisteni kolem – to je jiz zminene kafe, caj, klobasy, zachod – cast problemu uz jsem popsal o par radku vyse (problem s elektrikou). No.. Ze dosly klobasy… Ano, je mozne objednat jich 2x tolik a doufat, ze lidi prijedou a nebo take pak tyden doma pozivat prave jen ty klobasy, protoze se na zavodu neprodaly. Nebo se to lidi pokusi odhadnout a pak se muze stat, ze na posledních 5 z 50ti zajemcu se nedostane. Nevim – ja mel mezi strilenim dost casu si zajit na klobasu, kafe, caj, pokecat s lidma… To je presne ta vec, ktera se obrousi az casem, kdy se LOS zajede, bude se vedet, kolik lidi v prumeru jezdi a bude se lepe vedet, kolik ceho objednavat.

Chtel jsem se trochu rozepsat ke konkretnim kritikam, ale zkusim to nejak strucne a obecne. Část z toho uz jsem zminil.
Obecne plati – kdo nic nedela, nic nezkazi. Ja dodavam – kdo nic nezkazi, citi pravo kritizovat.
Podobne uz leta reaguji v CR. Trochu konfrontacene, trochu provokacne… Ale podtext je vždy stejny: „Nelibi se Ti něco? Mas na ten nazor pravo. Pojd a ukaz nam, jak se to ma delat“
Takze podobne vyzyvam i Slovenske strelce – LOS neni o penezich, velkych vitezstvich. Je to forma zabavy pro strelce. Je to moznost, jak stare pany s CZ50 vytahnout mezi lidi, aby si zkusili, ze 1 krabicka rocne na terc na 15m mirenou strelbou jim v realu zaruci spis sebezniceni nez ochranu pred zlocincem. Je to moznost pro zkusenejsi strelce porovnani schopnosti. Takze pokud mate nekdo pocit, ze se Vam techto par duvodu libi, pojdte, udelejte si skoleni, pomozte organizovat. Uvidite, ze kazdy, za kym stoji kus poctive prace ma sanci deni v LOSu ovlivnit vic, nez kdyz vypichuje drobnosti na forech bez znalosti toho, co vsechno za poradanim zavodu je.

Jan Korecky
Reditel LOS (CZ)

PS: neda mi to se nevrátit k moji uloze na Slovenskem LOSu. Ani pratele z LOS-SK vlastne do ted nevedi, proc presne jsem se tam zjevil . Prijel jsem proste proto, ze me to zajima. Ze jsem vedel, ze tam z CR par lidi pojede, ze by bylo dobre o tom napsat clanek (proto jsem privezl novinare). Ze vim, kolik je kolem toho starosti, abych pripadne pomohl. Rozhodne jsem nedorazil jako „oficialni supervize“ ci neco podobneho. Ani jsem neprijel prvoplanove zavodit, i když jsem si to s chuti strelil. Naopak jsem se vyhybal chytraceni co by/jak by, jak jen to slo (krome postbriefingu po zavodu) a zaradil se maximalne na pozici posledniho pomahace se stavenim stanu ci obalovanim tercu. Ani vecer pred zavodem, kdy jsme za tmy dobalili terce do folie jsem se extra nevenoval nakresum situaci. A pak me zajimalo, jak to bude fungovat mezi strelci smerem k organizatorum. Porovnani ohlasu na miste a na strelnici. A osobní pocit z toho mam takovy, ze LOS na Slovensku se muze s klidem rozjet. Poradatele jsou schopni, strelci mají pristup podobny.
eager_goldberg

Príspevok od používateľa eager_goldberg »

Ohledne horniho kryti...
Obecne:
Bere se spodni prst nebo botka zasobniku - dle toho, co je niz (tedy ve prospech zavodnika). Koho by napadlo vzit si 33rany zasobnik na Glocka a z vesela strilet nekryt, ze splnuje literu pravidel, ma smulu. Nesplnuje literu pravidel (pravidlo o skrytem noseni).

Kazdopadne je potreba si predstavit:
TERC - KRYT - ZBRAN (ruka)
Stred Alfy je na terci jasny (u LOS terce je to stred osmiuhelniku).
Stred popepru je stred kalibracni zony.

Kdyz udelam poloprimku od stredu terce (popperu), ktera bude zaroven tecnou ke krytu, pak botka/spodni prst nesmi byt nad touto primkou.
Paklize je stred Alfy stejne vysoko jako je vysoka prekazka, neni co resit. Ruka se zbrani proste nesmi byt nad prekazkou. Paklize je terc dostatecne daleko a stred alfy je o neco niz nebo vys, pak se to hodnoti jako predchozi pravidlo (pac tech par milimetru beztak neni videt).
Pokud je ale kryt treba 1m vysoky, stred alfy je ve vysce 0.5 metru a terc je vzdalen 1 metr od krytu, pak ta poloprimka uz jde znatelne nahoru. A ruka se zbrani, ktera je za krytem v metrove vzdelenosti uz muze byt ve vysce az 1.5m a presto bude strelec povazovan za kryteho.
Kdyz je naproti tomu stred alfy vys nez je vyska krytu, pak ta poloprimka jde smerem k zemi a naopak strelec se zbrani musi byt de facto pod krytem a strilet jakoby nahoru (coz se vetsinou nedeje, jelikoz nestrilime panu bohu do oken ani par-set metru vzdalenym sousedum do zahrad).

V definici pravidla o hornim kryti je podstatny pojem "spojnice STREDU ALFY a horni strany krytu"
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa revino »

pekny vyklad, avsak moja otazka ostala nezodpovedana.

ale podla toho,co sa tu o spojniciach a stredoch alf napisalo, tak ak jeden popper zakryval druhy, priamka od stredu alfy sa splha niakm do vysky 2m.

takze este raz:
revino napísal:moze mi niekto vysvetlit, za co dostal Zoid procku v popprovom stage? pretoze podla mojich info a podla toho, ako bol stage postaveny, sa nadvihnut kludne mohol. ved "neterc" mu predsa poskytoval krytie. ci taketo sa nerata?

myslim,ze pravidlo o kryti sa (stredoch alf, spojniciach, priamkach...) nemoze byt uplatnene, pokial z krytu nie je mozne viest strelbu. tu je vsak otazne, ci sa "neterc" berie ako prekazka, lebo ak ano, tak si (Zoid) viedol palbu ponad a spojnica medzi nim a dolnou hranou dlane bola dodrzana.
dovolim si este jednu poznamku. nesuhlasim so stylom, akym Milos kritizoval pretek a organizatorov, stojim si vsak za tym, co som pisal.

nemusim byt reziser, scenarista alebo producent, aby som mohol zhodnotit, ze nejaky film je zly. a ani nemusim svoje tvrdenie podporit tym, ze nakrutim lepsi film.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa revino »

pre tych, co stale nechapu, o com je rec, pripajam malu ilustraciu

Obrázok
eager_goldberg

Príspevok od používateľa eager_goldberg »

Vsak jsem psal, ze nikdo nebere pravo na nazor komukoliv.
Tezko ale chtit po Spielbergovi, aby natocil znova E.T.Mimozemstana tak, aby se libil vsem kritikum. Mimo jine proto, ze by se nelibil tem, kterym se libi E.T. takovy, jaky je.
A pokud bude Spielberg natacet znova film s podobnou tematikou, patrne se spise necha ovlivnit lidmi, se kterymi spolupracuje, vedi o celem pozadi vseho, o technickych moznostech filmu, ... nez od lidi, kteri ten film "jen vidi".

Co se tyce kryti... Zkusim si projit fotky, ale co si pamatuju, predni poppery byly vzdalene od krytu cca. 8 m, zadni tak 10m. Kryt byl vysoky cca. 1m, stejne tak poppery. Stred kalibracni zony byl tedy ve vysce cca. 90cm.
Cervena cara za kterou se smelo tasit a tedy i strilet byla cca. 2.5 metru od krytu, realne tedy ruce se zbrani mohly byt maximalne 150cm od krytu, spise ale byly tak 20 az 50cm.
Pokud kryt byl vyssi o 10cm nez v prumeru 9m vzdaleny popper, pak ta primka smerovala nahoru tolik, ze v miste, kde meli strelci realne ruce mohli mit zbran max. pul centimetru nad krytem - coz v realu znamena v podstate na urovni krytu (vyskove).
Pokud jde o to, jak moc vpredu smely byt ruce, pak plati pravidlo, ze prsty (v pripade drzeni zbrane obema rukama) slabe ruky smely byt maximalne na urovni plochy krytu, ktera je blize strelci. Kdo tedy polozil zbran na kryt, byl sice presne na hranici kryti ohledne vysky, ale porusil pravidlo o vystrkovani zbrane pred kryt.

Akorat nerozumim pojmu "neni mozne vest z krytu palbu".
inspiring_burnell

Príspevok od používateľa inspiring_burnell »

...aj keby to v tých pravidlách zrovna nebolo, kryť sa za rukojemníkom, alebo kamarátom/kolegom, ktorého mám oslobotiť? Bolo tam jasne určené krytie za stolom. Neviem kto mal čo za farby, ale pozerám, že všetci asi mali zeleného (ja tiež). Stačil náklon do ľava, alebo prava.
eager_goldberg

Príspevok od používateľa eager_goldberg »

Jo, uz rozumim - z obrazku.

Terc nebo neterc nejsou kryt.

Pro zajimavost - me vysel neterc ten prostredni (tedy asi nejhorsi). Presto se mi povedlo zrovna tuto situaci vyhrat se solidnim naskokem. Z toho dovozuji, ze o vyberu poppera to nebylo.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa revino »

cmk:

OK. beriem.
aj ked v tomto pripade bolo opustenie krytu jednou z moznosti,ako si odkryt "pachatela".

k Spielbergovi. samozrejme, ze nebude natacat E.T. znovu. ale ked zacne natacat novy film, tak ho bude tocit pre divakov. pre tych ludi, co ten film "len" vidia. zakaznikovi je jedno, co vsetko stalo za vyrobou urciteho produktu, ked je produkt vo vysledku zly.

nazad k sutazi. nevravim, ze pretek bol zly ako celok. vypichol len par veci, ktore sa mi nepacili a viem, ze by sa dali urobit lepsie a nestalo by to ziadnu namahu navyse.

este by som sa ta rad ako najpovolanejsej osoby opytal,ako to je s tymi nakresmi situacii pred kazdym stageom. je naozaj nutne, aby sutaziaci este pred pipnutim vedel, kde sa co nachadza?


lodik33

pokial mali vsetcia zeleneho,tak je to OK. pokial nie, tak niektori sa museli vyklanat a menit poziciu a niektori zas nie. v tom vidim znevyhodnovanie.
eager_goldberg

Príspevok od používateľa eager_goldberg »

revino napísal:este by som sa ta rad ako najpovolanejsej osoby opytal,ako to je s tymi nakresmi situacii pred kazdym stageom. je naozaj nutne, aby sutaziaci este pred pipnutim vedel, kde sa co nachadza?
Priznam se, ze nemam v maliku Slovenske pravidla, ale predpokladam, ze tato vec byla prejata.
U netajne je to jasne, tam to kazdy vidi a rozhodci popise reseni situace. Nakresy nejsou ani povinne. V cechach je casto nepouzivame vubec.
U tajnych situaci je to o tom, jak poradatel pojme tajnou.
Obecne - cim vice je tajna situace doopravdy tajna (tedy strelec pred startovnim signalem jde za nejakou zastenu, dvere apod..., pres ktere neni videt do situace, tim spise neni potreba zadny nakres. Jen se vsem musi rict, jaky postup strelce ceka a jake kryti se vyzaduje (i kdyz v ramci pravidel by stacilo rict: "reste a kryjte se dle opravidel LOS").
Nekdy poustime lidi do tajne jeste v dobe, kdy na ni nejsou zadne terce, aby si prohlidli, jak to v prostoru vypada (standardne pri situacich, kdy dle legendy vstupuji do prostoru, ktery bych mel z logiky veci dobre znat - vlastni sklep, posta ci banka, kam chodim apod...).
Nekdy udelame nakres odpovidajici realite - tak, jako to bylo ted v Cachticich (pricemz nakresy u nas snad jeste nikdy nebyly tak pekne ve 3D zpracovane).

Kazdopadne - tajne jsou tak trochu problemem LOSu. Je to neco, kde jsou uzke mantinely mezi sportovni soumeritelnosti a tou trochou reality, kterou lze nasimulovat.
Na druhou stranu jsou korenim LOSu a spousta lidi jezdi na LOS hlavne kvuli nim, protoze rychle strileni doublama si mohou ve vetsi mire uzit na IPSC.

To, jak to bylo pojato v Cachticich je jedna z fungujicich moznosti, jak tajne delat.

Jinak si nejsem jisty, ze vsichni obstrelovali zeleneho poppera. Ale jsem si jisty, ze pri dobrem zakleknuti pro vsechny 3 moznosti existovala moznost to strilet z jednoho mista. Jen to misto v te rychlosti a stresu najit. A jak jsem psal - ja to strilel z prostredka, na popper za zelenym jsem se vyklanel a presto jsem tu situaci vyhral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"