Full auto zbrane - len pre armádu a políciu?

Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Ked sa bavime o regulacii, podme sa uz bavit aj o tom, preco niesu psychotesty podmienkou pre ziskanie ZP... Pokrylo by to urcitu plochu aj problemu ze full auto sa dostane do ruky debilovi. Pride mi, ze ked bezi debata o zmene, uprave, tak sa bavme uz niecom systemovom.
Naposledy upravil/-a spherixis v 26 Máj 2008, 17:22, upravené celkom 1 krát.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

bavili sme sa tu o skille na zvaldnutie FA napr. 58, viete napr. aku zrucnost potrebuje drogovy diler na zvladnutie dajma tomu full-auto skorpika ked ho chce pouzit proti dajme tomu zasahujucim policajtom, resp. pri svojom vlastnom "biznise" - odpoved je skoro ziadnu, staci mu drzat a mierit priblizne tym smerom, co chce strielat. (a ano, aj FA skorpiky dostavaju vynimky ako zberatelske kusy), takisto aj dalsie zbrane ako UZI apod.
- a ano asi najvacsi strach maju prislusnici LEA

Hm porovnavat to so smrtou na cestach je trosku miesania jablk z hruskami, nie?

Mozno, keby som bol dopravak, tak zacnem hladat a rypat tymto smerom, mozno sa o tom nejaky dopravaci bavia na inom fore?
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

systemove riesenie vidim aj v tom, ze zakazem FA zbrane pre fyzicke osoby na zberatelske ucely.

ja nie som proti zakazu FA ako takych - nech ich maju ludia, co ich vyuziju (samozrejme zakonnym sposobom), ja som za zmenu legislativy vo vztahu k FA zbraniam na zberatelske ucely. Nechapem naco mam mat doma ako zberatel FA zbran, ked z nej nemozem vystrelit.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Gunslinger, tiež nechápem prečo sa tu do toho motá automobilizmus :lol:
to keby sa takto relativizoval každý problém tak by sme sa nikam nedostali
spherixis: psychotesty by samozrejme mali byť súčasťou skúšok na ZP a nielen kvôli FA zbraniam :wink: aj keď pri vodičáku sa nerobia :lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

badger napísal:s Nechapem naco mam mat doma ako zberatel FA zbran, ked z nej nemozem vystrelit.
akoze nemozem.Mozem.

Preco porovnavam s automobilizmom?Pretoze vysledok pri zlyhani bude rovnaky:mrtvy clovek
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

výsledok rovnaký, ale príčina iná a to je v tomto prípade dosť podstatné, aspoň pre mňa.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

electron mozes mi uviest ustanovenie zakona, kde sa to povoluje?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Odpoveď na žiadosť o poskytnutie informácií.

Vážený pán xxx,


oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru obdržalo od Vás opakovanú žiadosť o doplnenie informácie, či sa môže strieľať zo zbraní daných na zberateľské účely v zmysle zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Po postúpení Vašej žiadosti odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Vám k žiadosti oznamuje nasledovné.

Ako sme uviedli v našej predošlej písomnosti v zmysle § 28 ods. 4 písm. c) zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o strelných zbraniach a strelive") držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane. Okamžité použitie zbrane je stav, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani.


Predpokladáme, že vy, ako držiteľ zbrojného preukazu skupiny F viete, že podľa § 27 ods. 5 zákona o strelných zbraniach a strelive ste oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbrane konkrétnych kategórií. Podľa § 2 písm. e) zákona o strelných zbraniach a strelive držaním zbrane a streliva rozumieme oprávnenie prechovávať a mať pri sebe zbraň a strelivo na miestach určených v preukaze zbrane, ak tento zákon neustanovuje inak.


A tu sa dostávame späť k "držiteľ zbrojného preukazu skupiny F nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane" znamená teda, že môžete prepravovať zbrane na cvičnú alebo športovú streľbu len v stave, ktorý neumožňuje okamžité použitie zbrane.


S prianím príjemného dňa PhDr. Tholtová, oddelenie prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.


inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

o neoficialnych vyjadreniach ,tu pisat nebude/su rovnake tak z MVSR a PPZ /dokonca priamo od muza ktory ti sefuje
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

tak taketo vylozenie zakona som uz davno nevidel.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

hm,dokonca oficialne
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

badger
ktory § v zakone zakazuje pouzit zbrane urcene na zberatelske ucely na strelnici?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Gunslinger, možno ti unikol zmysel toho, čo som písal predtým. Zvlášť som zdôraznil, že nie som ten, kto hlasno volá po uvoľnení noriem ohladne FA. Nejde o to, prečo áno, ale prečo nie. Prečo niekto obmedzuje moju slobodu. Mňa štve najmä ten princíp, že FA nemôžem vlastniť, lebo podľa cteného zákonodarcu by som ním mohol napáchať vážne škody, keby som sa raz rozhodol ich napáchať. Prečo ma krucinál niekto bezdôvodne podozrieva z toho, že sa tak raz rozhodnem?! Som hádam nejaký kriminálnik alebo psychopat, sociopat..?!
:evil:
Jasne som napísal, že si viem predstaviť, že za určitých prísnych podmienok (napríklad by jednou z nich mohlo byť aj to, že žiadateľ by x rokov musel byť držiteľom ZP a vlastniť inú strelnú zbraň) uvoľnenie zákona v tomto smere. Preto mi príde trochu uletené, ak niekto (hoc s iróniou) začne tvrdiť, že potom sa Gatling bude predávať už aj v Tescu. Zvlášť, keď vzápätí čítam, že porovnávanie (v mnohom opodstatnenejšie) s cestnou premávkou je nepatričné.
:roll:
P.S. Zabudnime na delostreleckú muníciu. Legalizácia jej držby je čírym nezmyslom a nemožno ju porovnávať s FA. Vekom táto mení svoje vlastnosti a môže aj pri riadnom zabezpečené znamenať veľké riziko. Lenže FA zbraň nikdy sama osebe takéto riziko predstavovať nebude.
inspiring_shaw

Príspevok od používateľa inspiring_shaw »

electron ako vies kto mi sefuje? ci myslis Packu ? :lol:

no podla mna to zakazuje v tom pamflete spominany § 28

Ako sme uviedli v našej predošlej písomnosti v zmysle § 28 ods. 4 písm. c) zákona č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o strelných zbraniach a strelive") držiteľ zbrojného preukazu nesmie mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane. Okamžité použitie zbrane je stav, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani.

ale aby nedoslo k omylu, bavime sa o zbrani kategorie A (vojenska, resp. samocinna) na ktoru ma zberatel vynimku podla § 8 ods. 2, pism. a) ?
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

badger, electron možno myslí Kaliňáka alebo Gašparoviča :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"