Snipers ... čo iné ?

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ano, IOR ma lepsie sklo nez NF (berie ho z nemecka zo sklarni Schott ktore vlastni Zeiss), len skoda tej mechaniky a (ne)kvality.

O IOR som tu uz tusim pisal (a moc sa mi to opakovat nechce), kazdopadne ja som mal 3-18x uz z tej tretej serie (tie prve dve serie boli velmi problematicke/zavadove) a napriek tomu mi odisiel velmi rychlo, a potom sa mi rozsypal aj ten moj 4-28x (najskor sa zacali povolovat sroby vo vezickach a vezicky samotne, a potom aj vnutorne uchytenie skiel), ale zasa semi-auto dava optike zabrat daleko viac nez klasika/opakovacka (moj sukromny nazor je ze rumuni to asi na silnom semi-cku nikdy ani poriadne neotestovali, armadam zvycajne dodavaju fixne zvacsenia, a opakovacky ich variable kludne zvladaju aj vo velkych/silnych kalibroch).

Cize opakujem: IOR ma spickove sklo a vyborne osnovy (a 4-28x je podla mna na snajpu uplne idealny rozsah zvacsenia), ale nehodia sa na vsetky zbrane.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5245
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Som zvedavy na nas v jeho veku (ci budeme, ci dovidime, ci bude s cim, ci bude kde....a ci vobec nieco bude.... :roll: )

http://www.youtube.com/watch?v=MQRpAxGVg4M
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Držal niekto z Vás v ruke túto knihu Precision Shooting at 1, 000 Yards ?
Chcel by som vedieť, či je v nej niečo k veci a použiteľné aj pre "laika", alebo je to A,plné reklám B,písané pre expertov C,existuje aj niečo lepšie...
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

3500korun: Zda sa mi ze som ju tu uz spominal ale neviem to najst, kazdopadne ta kniha je ozaj dobra, reklamy v nej nie su (aspon nie viditelne/do-oci-bijuce, znacky a vyrobcovia sa tam spominaju vcelku objektivne), a pokial clovek zvlada takyto typ anglictiny tak sa hodi i pre laika (je tam aj vela diagramov a pomocneho obrazoveho obsahu). Ja sa k nej casto vraciam nieco si pozriet/overit, a i ked je orientovana hlavne na benchrestakov, vela veci sa vztahuje aj na strelbu vseobecne, a v kniznici LR strelca urcite patri na top miesto :wink:


Gunslinger
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Peco »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pre zaujimavost:

Snipeři z celého světa soutěží na Libavé


Obrázok

http://www.ct24.cz/regionalni/severni-m ... na-libave/

cas 01:00-01:01 nejaka povedoma Tikka...a toho cloveka v jordanskych maskacoch som uz tiez kdesi videl :shock:

01:35-01:39 a tu vedla neho kraca tiez nejaka povedoma postava, ci skor 'ovesany vianocny stromcek' ? :twisted:

01:48-01:51 ...hmmm, co za kretena to pouziva semiauto na discipliny ako je strelba v sede ? :roll: :lol:


Akakolvek podobnost so skutocnymi osobami ci miestami je samozrejme cisto nahodna... :wink:



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Gunslinger napísal: ...hmmm, co za kretena to pouziva semiauto na discipliny ako je strelba v sede ? :roll: :lol:
Gunslinger
Videl som raz jedno video, kde mal snajper semiauto na streľbu v sede...ale bola to podľa mňa výhoda, keďže potreboval asi 20 rán aby trafil, tak to mal rýchlejšie za sebou :twisted:
EDIT: 21 :lol: :twisted:
Naposledy upravil/-a 3500korun v 27 Máj 2011, 16:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

3500k: Heh, to bolo preto lebo strielal na 300m asfaltoveho holuba velkeho asi 15cm... (navyse s pretocenou vezickou :lol: Keby strielal na 250m na nos pachatela tak by mu musela stacit 1 rana... :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Guns ked uz s premierom sa pomylis tak neviem :)))
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Heh, praveze to bolo kvoli Premieru - par ludi si ho obzeralo (pozerali cezen, skusali vezicky, osvetlenie, atd.) a ked som potom zacal strielat a po vystrielanom zasobniku/20 ranach ani jeden zasah mi napadlo sa pozriet na ten 'cudlik' a jasne - bolo to o otocku hore... Este ze ma Premier len dve otocky :wink: 3500k - ak mas este to video - skus pozriet komu sa mozem 'podakovat'? :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

to je caro semi auto. Strielanie bez "nabijania". Na opakovacke si pri strelbe v sede pekne rozmyslim ci sa sustredim a trafim terc. Kazda rana = kopec strateneho casu. So semi auto tu urobi masinka a ja len "mackam spust". Guns kolko si vypalil na pretekoch na DPS v sede? Skoda ze som nerobil aj statistiku vystrelenych vystrelov. :shock:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no a ako ste dopadli v tabulke ? :shock:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

AKI: Jeden a pol zasobniku... :shock: :lol: Tak ako pises, cloveka semi-auto lahko zvedie premyslat spustou a nie rozumom - namiesto toho aby sa zamyslel preco ma miss-ku, o kusok prenesie a buchne dalsiu, potom o dalsi kusok, potom pre istotu o par centi hore, atd. a na vezicku puskohladu/naklikanie pozrie az ked je zasobnik prazdny... :roll:

Nomed: Vysledky zatial neviem, ale nebola to ziadna slava, do poslednej chvile som nevedel ci to vyjde takze som strelbu v sede ani netrenoval, a noc predtym som nespal ale prebijal (100ka tam, a 50+50ka na nas kilak ktory bol hned po tom)... Kazdopadne tam to uz tradicne vyhravaju rusi (ked sa holandania nadranom v taxiku vracaju z chlastacky, rusi uz sprintuju hore-dolu takym kopcom hned vedla... :shock: :lol: :twisted:


Gunslinger
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

:P na to sa budem muset ist niekedy kuknut :P
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ked som volal s kolegom s Tikkou- tak mi povedal, že naše farby sa chytali niekde v prvej polovici a nižšie. Súťaž vraj vyhral Rus- zaiste niaky Vasilij Zajcev :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"