K100 X-TRIM

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Podla mna to zlepsuje ovladatelnost zbrane pri spatnom raze.
Vsetci dobre vieme, ze cim tazsia zbran tym mensi vplyv spatneho razu na strelca.
A v tomto pripade cim lahsi zaver tym mensia sila, ktoru musi ruka absorbovat pri vystrele.
Idealny stav lahky zaver tazke telo.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

roman napísal:Ruskyj : ked nic ine, tak moze cvakat rychlejsie, fyziku neobabres
tak zalezi od sily pruziny ...ci nie ?
váhu záveru kompenzujú silou pružiny .... ci ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked sa rozbehne 0,5kg zeleza na tvoj ksicht, tak potrebujes silnejsiu pruzinu na jeho zastavenie, ale je urcite veda spravit vyvazenu hmotnost zaveru v kombinacii s pruzinou a preto je vyborny recoil system z dvoch pruzin.

Vdaka lahkemu zaveru na M4 a celkovej vyvazenosti zbrane je z nej i strelba prijemnejsia oproti SA58, tot pre podlozenie mojej teorie :-)
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

trosku OT:
nepojde niekto zajtra poobede (po 1500) do T&T Strelnice s K100? by som si chcel ohmatat ak by sa dalo.
inspiring_montalcini

Príspevok od používateľa inspiring_montalcini »

Diky za odpovede. Nieco podobne som tusil, ale radsej sa opytam skusenejsich :).

Ved kto sa nepyta, umrie navzdy sprosty :D
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

presne to je specifikum u K100 že v pohode bude fungovať aj z odľahčeným záverom a inou vrátnou pružinkou. Da sa to robit relativne bez problemov preto,lebo distribúcia síl pri uzamknutom závere,výstrele a pohybe záveru vzad je iná ako u väčšiny iných zbraní.Toť verím že som sa vyjadril zrozumiteľne. :wink:
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Páni, mám taký malý problém s mojou X-trim, a stáva sa mi to pri rôznych druhoch streliva. Z každého zasobnika aspon jeden naboj nezasunie do komory uplne, tym padom ostane zaver nie uplne dosadnutý. Zbran poriadne vycistena, samozrejme aj namazaná kvalitným olejom, neviete, ci robim niekde chybu ja, alebo ci je to chyba zbrane, pripadne zasobnika? Za odpovede dakujem vopred.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ake mas naboje?Ak mas prebijane,tak ich pred strelbou skus dat do komory ci uplne dosadnu-mozes mat zdute nabojnice.Dalsia vec,ako natahujes zaver?Natiahnut pustit nepomahat mu spat!Ked zo zbrane vystrielas 200ran uzamyka ti bez drhnutia?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

deliqvent napísal:Páni, mám taký malý problém s mojou X-trim, a stáva sa mi to pri rôznych druhoch streliva. Z každého zasobnika aspon jeden naboj nezasunie do komory uplne, tym padom ostane zaver nie uplne dosadnutý. Zbran poriadne vycistena, samozrejme aj namazaná kvalitným olejom, neviete, ci robim niekde chybu ja, alebo ci je to chyba zbrane, pripadne zasobnika? Za odpovede dakujem vopred.
malo info...
kolko ma toho pistol nastrielane? nemas zaschnuty karbon pod vytahovacom? pruzi ked ho silnejsie zatlacis prstom? ako sa zavada prejavuje? aka je presne poloha naboja pri zavade? je kombinovana so vzpriecenou nabojnicou? robia to len dlhe ogivaly alebo aj FN subsoniky? sprajcne sa spicou strely o nabeh alebo zasunie skoro cely naboj a nedovrie zaver? robi to pri strelbe alebo pri manualnom obtahovani?

podla tvojho popisu to odhadujem bud na nezabehnutu zbran (hoci podla fotky ide o starsi typ xtrim zaveru) alebo na zaver brzdeny nejakou prekazkou. neviem cim to krmis, aj tam moze byt problem (strelivo alebo komora).
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Ty kokso, strielam nejake sypane S&B co som kupil asi 500ks krabicu, zbran mala udajne okolo 1000ran, ked som ju kupoval a dalsich 500 mozno u mna, nakolko mam menej casu, ako by som chcel na strelbu. Zavada sa prejavuje iba pri strelbe, nie pri obtahovani, vytahovac je cisty a pruzi, pridavam este par foto.
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Obrázok
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Obrázok
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

deliquent: k tým sypaným SB- nejsú to náhodou náboje "training" :?:
Lebo ak hej- sme blízko odpovede na tvoj dotaz ohladne závad. Dávnejšie som sa veľmi hanlivo vyjadroval na tento druh streliva od SB. Mal som krabicu sypaných 1000ks, pričom kvalita a vlastnosti pri strelbe boli katastrofálne a tak som ich po 500ks podaroval ďalej
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nemali nahodou aj ocelovu nabojnicu? Ta robila pred casom problem K100kam
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"