Holek 820 - prerážanie zápaliek

inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm nepochopim preco si nesiel cestou vymeny pruziny ... teraz ked ho zbrusis na "dostatocnu" dlzku tak zistis ze ho "uz" nevracia lebo pruzina dozila a po vymene zas budes skracovat pruzinu lebo zapalnik bude kratky .......

no ale to uz je fuk ... apropo skor by som sa venoval tomu pohybu valca ... mam/mal som 830-ku a valec mal urcitu "pohybovu" volu len vtedy ked sa mi uvolnil srob pod valcom(ten srobik ktory drzi rameno ked sa valec vyklapa)

.... apropo este jedna rada pri cisteni si kontroluj aj stan hlavne , ako som pisal vo vlakne "nasralo ma" tak po vybuchani 3000-3500 ran sa mi hybe hlaven z moho pohladu "odchadza" zavit v rame asi mekky material alebo co ...pondelok to nesem odbornikovy nech sa na to pozre potom dam befel a ak bude na odpis poslem ti zapalnik aj s pruzinou .......

ps: nezda sa ti ,ze na niektorych zapalkach su otlacky od zapalniku vyrazne na boku ? najlepsie to je vidiet na tych ktore si podla vsetkeho vystrelil az na 2x ....
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Výmena pružiny mi príde ako slepá cesta. Pri výstrele pružina tlačí zápalník vzad, ale tam naň pôsobí kohút cez biciu pružinu, ktorá je omnoho silnejšia. Necentrovanosť odtlačku na zápalke by už mohla byť otázka streliva. Ak si porovnám GECO a Hornády, GECO má je vo válci istú vôľu, Hornady sedia ako uliate. Možno je nejaka desatina rozdiel v priemere nábojnice. Alebo je to možno nepresnosťou u jednej z komôr nakoľko +/- jedna z válca je mimo stred. Uzamknutie válca pri výstrele bola prvá vec čo som kontroloval pri kúpe a vôľa je skutočne minimálna - novučičký Taurus Judge čo som mal v ruke mal oproti tomu vôľe až extrémne.

Pohyb válca je pri zavretom válci. Dá sa pritlačiť na zadnú stranu rámu a pri hlavni vznikne medzera cca 0,5mm. Pri skúške so strelenou nábojnicou je válec držaný vpredu práve zápalníkom cez tlak kohúta a bicej pružiny (nejaké špeci Holekovské udelátko, lebo som to videl na viacerých). Výklopné rameno som zafixoval utiahnutím šrobky - poistene ThreatLockom. Rameno sa okrem vyklopenia a zaklopenia nikam inam nepohne.

Hneď ako som si čítal tvoj príspevok v "Toto ma nasralo" som kontroloval hlaveň a zatiaľ je to OK, ale nasadil si mi chrobáka do hlavy :shock: . Každopádne, mám Holka za kilo pade, tak zázraky neočakávam.

P.S. Ak by to tvoj Holek nakoniec nepredýchal, náhradné dieliky by sa samozrejme zišli, ak tak bude lepšie cez PM abz sme to tu nezahlcovali.

P.P.S Ak už náhodou máš úderník aj s pružinou von, mohol by si ich nafotiť a prípadne aj zmerať? Vďaka.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mas ss....
apropo ta vola hlavne sa prejavi hlavne pri vyklopeni valca ak je valec na "mieste" vola je "minimalna" ak to mozem tak napisat ..
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Nic si z toho nerobte...Ja som kupil novy smith wesson a hned som potreboval vymenit polovicu dielov za Custom diely z USA aby to fungovalo ako ma ...a ten SW stoji tak 5x viac ako novy Holek
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Chlape nepomáhaš mi :) Mam v pláne, jak Holek doslúži, investovať do S&W alebo Rugera a ty mi teraz nabúravaš plány.

Teraz späť k Holek-ovi. Picol som dnes 54 kúskov Geco a všetko Ok. Ale, strelil som aj 24 S&B a 14 má prerazenú zápalku. Je viditeľný rozdiel v odtlačku u Geco a S&B. U Geca je taký širší a zápalka akoby sa tvarovala už od okraja pekne do stredu, kdežto u S&B je zápalka rovná, len v strede je presný nie taký hlboký odtlačok zápalníka. Porovnal som všetky značky nábojníc a Geco, MFS, HORNADY aj Blazer majú rovnaký odtlačok a S&B je úplne iný. Zvažujem či pre jednu značku streliva ešte laborovať so zápalnikom alebo sa na to už vykašľať. Geco je primárne strelivo, dostatkove a za dobrú cenu a na S&B nemám ani zdroj ani moc chuť.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pisal som ti to na zaciatku, kasli na SB a mas pokoj.
Bolo to v dlzke a tvare zapalnika,, uz som to videl u inej zbrane.
Kludne si SW kup, ja mam od nich uz 4 kusok a bez problemov. Pokial chces nieco kvalitne tak mas v podstate na vyber medzi SW a Ruger. Ide o pocit, ked ich zoberes do ruky, v podste su kvalitov identicke. Ak by si moc chcel mozes zapadnut do nekonecnej debaty SW vs. Ruger, kde sa nedozvies nic nove a po mesiaci to vzdas a kupis si to co najdes za lepsiu cenu :lol: Samozrejme ako u vsetkeho aj tu narazis na problemovy kus tak potom si over ako sa chova predajca pri reklamacii.
Taurus to je taka loteria, nieco maju dobre a nieco Shitt. Treba sledovat chovanie a zavady konkretneho modelu na US forach. V podstate plati, ze Taurus to do 357 mag. Zvlada dobre.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Asi najvacsiu ponuku Rugerov na Slovensku ma na predajni aktualne Milata. Ale ceny su dost vysoke. Pripadne mrkni do inzercie, je tam zanovny GP100 za 450E, prepis Kosice.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"