Sa vz. 58 - optika

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

:) ok, chapem, takze ani nahodou nie kolma, ale v osi hlavne, rovnobezna ;)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto sa ucil na vojenskej skole , on si furt mysli ze pravy uhol ma 100 stupnov a voda sa vari pri 90....

ale inak si vsetci rozumieme :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

bez srandy som to nemyslel ustipacne, cisto zo zvedavosti, ci sa nevymysleli nejake cudne doplnky... dlhsia kolma opierka atp. :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

Rasto napísal:Eotech je na M4 platformu
chcel by si sa k tomuto nejak zmysluplne vyjadrit?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

luky viem ze i ty mas televizor (eotech) na kose a preto ta otazka.
jednoducha odpoved je ergonomia.
prepozical som si na vysvetlenie jednu foto z netu.
ako mozes vidiet eotech je ako micro aimpoint na vysokej montazi a to nie je vyskovo vhodna kombinacia na bez tak vysoke railovanie 58.
Pri pouziti eotechu treba i na kolmu pazbu licnicu a kto povie ze netreba sa myli.

i16.photobucket.com/albums/b13/armoredman/cztwocamo.jpg

Druha a podstatna vec je mat zameriavac co najviac dovoli ergonomia co najblizsie k osi hlavne, co ocenis pri barierovej strelbe.


eotech nie je az taky zazrak a ked su peniaze volil by som urcite radsej micro aimpoint
eotech ma vela slabin napr laserovu diodu, ktora sa "vypaluje", hmotnost', klikanie, spotreba baterii ...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vsetkym argumentum co si povedal rozumiem, keby si to povedal na zaciatku, miesto "eo je na M4", tak by som sa ani neozval, lebo to hadam sam uznas je pekna ch******.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

puska striela, pazba triafa.
vela strelcov pazbu podcenuje a to je chyba.
neda sa strielat presne a rychlo bez dobrej kombinacie pazba - mieridla .
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Já mám toto
http://www.leupold.com/hunting-shooting ... al-1x14mm/
stačí do 200 m.je to i na rychlou střelbu.
Andrejoff
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Andrejoff »

Mate niekto skusenosti s tymto ?? http://www.alfatactical.cz/sightmark-ko ... -spec.html ......... laka ma ten vstavany laser na tom :).... alebo radsej kupit Burris FastFire III ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Univerzalne veci su na dve veci.
Pretoze stale ide o kompromis.
Ide vyskovo o kopiu Eotechu, ktory sa na 58 nehodi, co som uz viackrat spominal koli ergonomii.
Savesit sa da vsetko, len ...
FasFire na nizkej montazi bude idealny i na predpazbi.

Dufam ze to das na 58 s pazbou v osi hlavne a nie na originalnu.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj, já mám na kose tohle:
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-87 ... scope.html

Obrazec je vyleptanej do skla, je perfektně ostrej a hlavně když by chcípli baterky tak je tam obrazec pořád vidět černě a ostře.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Hod sem foto :wink: ten Spitfire vyzerá zaujímavo ...

https://www.youtube.com/watch?v=Q84jsw_O1j8
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Kupil som kolimator s pevnym zvacsenim 3x32 BeringOptics Prismatic
http://www.webyshops.com/core/media/med ... e8bc6cf736 Vsade si ho chvalia a vraj zvlada otrasy kalibru 7,62x54. Namontoval som ho kryt zaveru KingGun a pazbu mam takmer v osi hlavne (CSA). Dam review ked ho nastrelim
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Rasto nechcem sa s tebou pustat do rozsiahlych filozofickych uvah o tom kam eotech patri a kam nie, ale:

V pripade kolimatorov ja osobne nevnimam nejaky markantny kvalitativny rozdiel ak je osadeny trosku vyssie nad osou hlavne - tie 2cm mozno robi rozdiel pri penisoch ale v tomto pripade si vies vsetko krasne vykompenzovat licnicou.. ked si niekto na 58micku vesia kolimator, je tu predpoklad s prevdepodobnostou hraniciacou s istotou ze to ma uz cele prepazbene = tu nastavitelnu licnicu uz na pazbe ma. Spomen si na povodne mieridla co mali amici na m16tkach, respektive ako vysoko boli nad hlavnou (koli rovnej pazbe - aby sa na nu marinakom mestila huba). Ta poucka osadzat zameriavacie zariadenie co najnizsie nad osu hlavne sa vztahuje na PUSKOHLADY - ten vyskovy rozdiel ma totiz vplyv na polohu zasahu ktory sa prejavuje najma s rastucou vzdialenostou. Pri kolimatore ti to moze byt jedno - vylozis si licko na licnicu a mas vsetko jak v bavlnke.

Ano, 58micka (respektive vsetky piestove systemy) budu mat z konstrukcneho hladiska rail na optiku vzdy vyssie nad hlavnou nez derivaty vychadzajuce z platformy m16/m4 fungujuce na principe plynoveho kanalika ale zatracovat ich preto z pohladu ergonomie vo vztahu moznosti osadenia kolimatorovym zameriavacom mi pride trosku prehnane.

Eotech ma oproti konkurentom stale jednu obrovsku vyhodu ktoru by si mal uvedomit kazdy kto kupu kolimatoru zvazuje: velkost zamerneho bodu je 1MOA (koli tej laserovej diode ktoru vo svojom prispevku zatracujes) = da sa s nim presne TRIAFAT aj na vzdialenosti ktore su vacsie nez byva bezne v CQB situaciach. .. skus nastrielat na 100m na zeleny terc 95+ s kolimatorom ktory ma zamerny bod 3MOA...
Naposledy upravil/-a theplaky v 20 Sep 2015, 12:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

theplaky napísal:Ano, 58micka (respektive vsetky piestove systemy) budu mat z konstrukcneho hladiska rail na optiku vzdy vyssie nad hlavnou nez derivaty vychadzajuce z platformy m16/m4 fungujuce na principe plynoveho kanalika ale zatracovat ich preto z pohladu ergonomie vo vztahu moznosti osadenia kolimatorovym zameriavacom mi pride trosku prehnane.
mnoo, nechcem sa pustat do nejakych siahodlhych polemik, ale takuto simplifikaciu si tento problem nezasluzi :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "