Pocit bezpečia-dotazník /prieskum/

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

s pripadnou formulaciou otazok rad pomozem.

Ako som spominal vyssie, tejto temy sme sa s kolegom ciastocne dotkli na konferencii.
Potrebu vnimaneho bezpecia / resp jeho nedostatku sme rozoberali ako jeden z motivujucich faktorov pre drzbu zbrane.
Predpokladam, ze nie ste zorientovana v kategorizacii skupin Zbrojneho preukazu (mame ich 6 od A po F) , faktor bezpecia a ochrany je primarne pokryty skupinami A+B Zbrojneho preukazu ( A-nosenie, B- drzba zbrane na ochranu zivota , zdravia a majetku).
Dalsie skupiny su C-vykon povolania, D- vykon prava polovnictva, E- sportova cinnost a F-zbierkova cinnost.
Preto odporucam v dotazniku ako jednu z otazok aj ci je respondent drzitelom ZP skupin A alebo B.

Druhou otazkou by podla mna mohla byt aj doba drzby ZP, z mojich skusenosti maju najma cerstvi drzitelia ZP casto az prehnanu potrebu zdovodnovat okoliu nadobudnutie ZP a obcas trosku prehanaju :)

Tretia podstatna vec je, ze na zabezpecenia pocitu bezpecia a pripadnu obranu nesluzia iba strelne zbrane tak ako ich rozoznava nas zakon, je mnozstvo ludi, ktori pre pocit bezpecia nosia ine nez strelne zbrane, napr noze, spreje, elektricke paralyzatory, obusky atd. Pre objektivitu by som odporucal rozsirit moznosti v dotazniku aj o tuto skupinu.
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

dakujem, toto mi ozaj velmi pomohlo!
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Odporucam precitat aj ine vlakna, najma v sekcii nutna obrana/krajna nudza: http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=14
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

ano uz na tom ficim zopar dni, aby som sa trosku do toho dostala :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

JT1 moc tu toho necitaj, lebo si nakoniec okrem dotaznika spravis i zbrojak :-)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...a len potom nastane ten pravý pocit nebezpečia, keď sa partner/-ka dostane k účtom za zbrane, strelivo, príslušenstvo a iné "nutné" veci :twisted:
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

roman napísal:Druhou otazkou by podla mna mohla byt aj doba drzby ZP, z mojich skusenosti maju najma cerstvi drzitelia ZP casto az prehnanu potrebu zdovodnovat okoliu nadobudnutie ZP a obcas trosku prehanaju :)
mozno len zle chapem ako to bolo myslene, ale existuje aj urcite percento ludi (mozno na urovni statistickej chyby), u ktorych ziskanie ZP sa automaticky nerovna nasledna kupa strelenej zbrane. napr. ja som si svoju prvu a zatial jedinu strelnu zbran kupil az po 9 rokoch od ziskania ZP sk.A. na nevypovedanu otazku preco som si urobil Acko, ked som neplanoval hned kupovat strelnu zbran odpoviem mozno iracionalne, pre podobny dovod ako som si urobil vodicak na osobne auto zopar rokov skor ako som vobec nejake vlastnil (realny dovod mozme prebrat niekedy face-to-face, alebo cez PM). no a co som vlastne chcel tym povedat? ci by nebolo lepsie tu otazku preformulovat vo vyzname dlzky vlastnenia strelnej zbrane/zbrani ako len samotneho ZP...
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

ahojte, posielam vam link, na ktorom najdete online dotaznik. Zaberie vam to cca 15 minut. Za ochotu vam velmi velmi dakujem.

edit electron
dotaznik odstraneny
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

kto v ramci svojho zamestania,casto absolvuje psychologicke vysetrenia si iste vsimol,
ze otazky v "prieskume" su na 98 % s nimi zhodne
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Psychotesty som absolvoval nejake tusim v roku 1988. Ale otazky boli obcas zvlastne. Zapacit sa cudziemu cloveku, hm, zalezi od pohlavia a veku toho cudzieho cloveka :-)
Aj to svedomie. U niekoho moze uz myslienka na nieco nespravne vyvolat pocit viny, u ineho ani ked nespravnu vec urobi 5x denne.
Ale co uz, vyplnil som podla najlepsieho vedomia a svedomia.
Som zvedavy na vysledok projektu, dufam ze nam to potom nejako odprezentujete. Asi malokto sa dostane na objahobu.
Drzim palce.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

skor hodnotiaci system vramci jednotlivych otazok je ten isty. tak je jasne, ze metodiku, nejaku novu, JT1 vymyslat nebude a pouzije uz aj existujuce vyhodnocovacie procesy...
Naposledy upravil/-a sirdo v 04 Mar 2014, 13:08, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

toto nema nic spolocne z pocitom bezpecia resp. prieskume o nom
akym klucom sa spracoval /vypracoval/hodnotiaci system?
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

co sa tyka dotaznika, mozno sa vam roznorodost otazok zda nezmyselna, ze s temou nesuvisi.. Avsak chcem vas upozornit na to, že dotaznik mapuje okrem toho ako vnimate vase bezpecie aj vasu osobnost, co sa neskor budem snazit dat do suvisu statistickym spracovanim. Ja niesom autorkou jednotlivych poloziek, jedna sa o standardne vyskumne metodiky. Vysledky samozrejme budu pristupne na internete, a velmi rada ich aj na tomto fore budem zdielat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

JT1 napísal:Ja niesom autorkou jednotlivych poloziek
Čo sa myslí pod "jednotlivou položkou"?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ked sa to tu objavilo tak som mal zmiesane pocity co z toho bude. Hlavne ma prekvapil zaujem studentky psychologie o komunitu strelcov a jej prizvuk na tom, ze je tu asi jedina zena. Reakcia MK25, cas jej registracie a podobnost s nickom ziadatelky mi napovedala, ze to bude zaujimave.
Po zverejneni tych otazok a vyjadreniach pisatelky o ich autorstve Vam garantujem, ze vystup z celej tejto "prace" bude, ze legalni drzitelia zbrani ich vlastne nepotrebuju lebo na to nie je realny dovod. Vlastnia ich len pre to ze trpia chorobnym pocitom ohrozenia a vlastnictvo zbrane je pre nich sposob akym to prekonavaju. Druha skupina drzitelov zbrani su primitivni jedinci muzskeho pohlavia, ktory zbran maju na ukazovanie aby lahsie zbalili zenu, lebo bez nej toho nejsu schopni. Z uvedeného vyplyva, ze drzitelia zbrani su vlastne psychicky chori jedinci, ktorym treba zbrane odobrat a poslat ich k odbornikovi na liecenie...

Davam krk na to, ze mam pravdu. Uz som podobne vyskumy a studie videl a garantujem Vam, ze pokial si date do Googlu vyhladat "vlastnictvo zbrane + paranoja, alebo psychicka porucha" najlepsie vo svetovych jazykoch tak Vam vypadnu vysledky z podobných "serioznych vyskumov". Jeden takyto "prieskum" sa riesil aj tu par rokov dozadu, ale nespomeniem si kde. Vecer sa na to pozrem a ak najdem hodim sem link.

Pokial sa mylim tak sa autorke osobne ospravedlnim, ale myslim, ze som trafil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"