K100 Mk7- roztrhnutá hlaveň

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

bola to tá hlavňovina made in CZUB?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

problem nebol ani tak v zakladnom materiale ako zrejme v tom, ze sa zisli material s medznymi vlastnostami s nie uplne idealnym technologickym spracovanim

co viem tak zatial to nikde nesposobilo ziadne zranenie a GP sa v pripade takehoto fuckupu stava k zakaznikom vcelku ferovom myslim
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Grand Power Limited Edition. :roll:

Niekoľkokrát sa tu spomínalo že GP to už určite poriešilo a hlavne sú stiahnuté, vymenené, ... . No mne sa to akosi nezdá aj s ohladom na posledný prípad. Ak máte niekto vedomosť o zvolávačke na pištole z vadnými hlavňami ktorú vyhlásil Grand Power tak sem s tým. Osobne som skôr toho názoru že problém nechávajú v tichosti prešumieť a riešia nevyhnutne len pištole na ktorých praskne hlaveň.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Limitku mám aj ja, dúfam že mi to neprdne...
eloquent_jackson

Príspevok od používateľa eloquent_jackson »

Aj ja mam K100 z limitnej serie J. Napocital som na CZ-SK internetovych forach styri roztrhnute hlavne vysokopravdepodobne z dovodu chybnej hlavnoviny od CZUB. Priznane to bolo vyrobcom priamo sice iba v jednom pripade, ale ved nasinec nie je na hlavu padnuty. V USA GP pistole boli zvolane k vymene. Par heslovitych utrzkov pre ilustraciu z tamojsich diskusnych for:
"Grand Power K100 might have a bad barrel"
"bad metallurgy in some of the barrels, which could cause chamber / barrel failure"
"failure to return the firearm to be upgraded could result in a serious malfunction or personal injury and property damage"
a link: http://www.rsrgroup.com/important_notic ... dpower.pdf
Niekde som cital, neviem to teraz dohladat, ze na zaklade dvoch pripadov prasknutej hlavne. Neviem, ci islo o tie nase, CZ-SK pripady. Pochybujem vsak, ze by sa vyskytlo viacero dodavok chybnej hlavnoviny v kritickych rokoch/seriach. Zostava smutnym faktom, ze CZ-SK majitelia pri styroch pripadoch roztrhnutej hlavne nestoja vyrobcovi ani za reakciu v tomto vlakne.

Toto IMHO nie je to tom, ze niekedy hlavne praskaju, a ze praskaju aj u inych znaciek. To je o tom, ze sa vie, ze u isteho poctu vyrobenych zbrani hentakej serie je celkom pravdepodobne, ze niektore prasknu, lebo zly material. Riesit to vymenou konkretnej poskodenej zbrane, ked uz havaria nastane, je samozrejme tiez pristup... Kolko nas je takych, co si robia vrasky, ze kedy sa to pritrafi nam?
elegant_hoover

Príspevok od používateľa elegant_hoover »

Ahoj střelci,
já jsem dneska GPčkem dostřílel.
Ten kus železa z komory jsme nenašli.
Naštěstí se to obešlo bez úrazu. Musím GP pochválit za deformační a unikové zóny.
Prílohy
IMG_1161_1.JPG
IMG_1159_1.JPG
IMG_1157.JPG
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Napis viac info - seria. Rocnik. Strelivo ake? Budete to posielat na expertizu?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Parada... Hlavne ze je dobry servis....
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

znamemu takto pred casom "rozobralo" K100,ale bola to "gula do gule"

az sa dostanem ku foto, pridam /alebo sa na to opytajte v GDU sefa :D /
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

erebos napísal:Parada... Hlavne ze je dobry servis....
Pises ako keby ziadnej inej zbrani neroztrhlo hlaven ... hlavne ze si si pichol.
elegant_hoover

Príspevok od používateľa elegant_hoover »

Mesi napísal:Napis viac info - seria. Rocnik. Strelivo ake? Budete to posielat na expertizu?
Ročník 2012
střelivo většinou tovární Sellier & Bellot nebo přebíjená Alsa
Rád bych to poslal do GP, ale nejdříve musím zjistit jak. Abych neporušil nějaký paragraf.
Je to přeci jenom do jiného státu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zlomizub napísal:Pises ako keby ziadnej inej zbrani neroztrhlo hlaven ... hlavne ze si si pichol.
Mozna vie o com pise. Ano, na vela zbraniach roztrhlo hlaven, ale v drtivej vacsine je to vinou zleho streliva. Toto je ina salka kavy. Niektore varky K100 maju tento problem bez ohladu na strelivo. Zrejme aj tento kus je z varky tych 3x prekalenych hlavni. Podobnych veci som videl hafo, vracaju sa z celeho sveta. Dokonca som otcovi davnejsie jednu z tej varky kupil. Ale ten ju ma skor na okrasu ako strelbu tak to neriesim. A ano, servis je doby. Ked ti pistol roztrhne v paprciach tak ti rozdrbane casti bezplatne vymenia. :mrgreen:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Aj ja viem preco to napisal ale ta jeho reakcia je absolute zbytocna (+ tieto moje 2). Nikomu nic neda, naserie par ludi a zneprehladnuje forum.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Myslis ze je zle ked sa potencialni zakaznici dozvedia ze vyrobca ma problemy so zakladnou technologiou co im moze sposobit znicenie zbrane a potencialne zranenie? Ako chapem rozculenie niektorych ludi hlavne ak su byvali vlastnici predmetnych veci. Nedajboze sucasni. Tak si potrebuju odfuknut. Tiez mi je blbe furt brachovi vysvetlovat ze cvakanie v spusti pred vystrelom je ok alebo ze uvolnovanie muchy je vlastnost nie chyba :D holt niektore odporucania si clovek musi vyzrat do dna :mrgreen:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nemam problem ak niekto napise k veci ale naozaj veta
Parada... Hlavne ze je dobry servis....
nikomu v nicom nepomoze. Mesi sa spytal, dostal odpoved mozeme pisat cim to bolo a varovat ostatnych.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"