K100 Mk7- roztrhnutá hlaveň

inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

Čo som čítal po rôznych fórach, jedná sa o nekvalitnú dodávku hlavňoviny (myslím že od CZ - neviem naisto), vmestky spôsobovali myslím riadkovitosť a nepevnosť hlavne, po zistení sa prešlo na inú dodávku... Myslím, že NDT metódami sa to nedá ani zistiť, jedine takto alebo pod mikroskopom na výbruse... Peknú reklamu to ale neurobilo... Ak dobre vidím, tak to bola séria asi z 2012...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Neprijemna udalost. Som si naivne myslel, ze nieco take sa nemoze stat.
Po zhliadnuti fotiek som myslel na to, ze sa to mohlo skoncit aj zranenim. Nastastie sa nic nikomu nestalo.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Chopper911
len predpokladam,ze hlavne s defektom boli zachytene a vymenene ...
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To electron: To netuším, ale verím že áno, podľa slov jedného majiteľa z nejakého fóra reklamácia bola uznaná na základe výrobnej vady, hlaveň vymenená... Nepostrehol som ale nejakú zvolávaciu akciu, takže je dosť možné, že z tej danej série je zatiaľ roztrhnutých málo kusov a asi sa dúfa, že ich nebude oveľa viac, lebo niečo také sa na polotovare prejavuje asi len na jeho začiatku a konci... Z ďalších sérií nie je nič také hlásené, tak zmena dodávateľa pravdepodobne problém vyriešila...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Podľa mojich info sa fotky môžu týkať série, do ktorej dodala CZ zmetkovú hlavňovinu. Tovar sa dostal na zahraničný trh. Následne sa výrobky sťahovali späť. Výrobca GP zato nemohol. Bolo to chrapúnstvo dodávateľa svetového mena...
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Chlapi. Nez zacnete psat, tak trosicku premyslejte.
Proc furt hazete vsechnu vinu na CZUB??? Copak CZUB ma vlastni hute, slevarny, ocelarny a vyrabi ocel a hlavnovinu??? Urcite ne. Jako kazda jina zbrojovka je odkazana na ocelarny a nakupovat material a hlavnovinu u nich. Je to smutne, ze se stalo, co se stalo, ale to se mohlo stat komukoliv.
Grand Power tak mohl nakoupit tu samou hlavnovinu primo u vyrobce a pak by vina padla na vyrobce hlavnoviny. Ze tak neudelal je dle meho nazoru o financich. CZUB, ktera je na trhu daleko dele a ma daleko vetsi odber ma i jine ceny u dodavatelu a mohla tak nabidnout Grand Poweru lepsi cenu, nez kdyz by Grand Power kupoval hlavnovinu u vyrobce.
Jo stala se chyba, ale jak uz mnozi napsali, tak ten vmestek se neda jen tak lehce odhalit.
Ja osobne bych CZUB nechal napokoji, ta jen dodala hlavnovinu, kterou vyrobil nekdo jiny.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som dosť citlivo až diplomaticky vyberal slová. Hovoril som na tú tému priamo s JK, bolo mu z toho nanič a tiež z prístupu CZ k danému problému
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

produkty CZ Uherbrod, S&B Vlasim a AZNP Mlada boleslav mi do baraku nesmu
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tvoja okrídlená veta :)

(určité obdobie som mal k vysokej spokojnosti Octaviu i niekolko zbraní ČZ)
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

,,,czub má svoju zlievareň a vyrába si aj hlavňovinu. Pre vážne trhy a IPSC team berie materiál od LW.
Ak sa nemýlim, pre GP dodáva polotovary hlavní FEG - maďarsko

FYI: http://www.strelectvi.cz/forum/den-otev ... 19279.html
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Jo, ale porad zustava fakt, ze tu hlavnovinu CZUB nevyrobila. Tudiz nemuze nest celou vinu. To, ze se potom GP a CZUB pohadali a nedohodli se je jina vec.
Nezastavam se CZUB. Ale napsat, ze za spatnou hlavnovinu muze jenom ona je nesmysl.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Neviem, čo je nejasné na fakte, že ČZ dodala hlavňovinu? GP si objednalo a zaplatilo materiál v požadovanej kvalite. ČZ dodalo materiál, ktorý tomu nezodpovedal. Obchodný vzťah bol ČZ - GP.
Ak si dala ČZ vyrobiť materiál inde- je to čisto jej záležitosť, lebo materiál predávala pod svojou hlavičkou. Zodpovednosť je určite na jej strane.

Ak aj ty niekomu niečo zoženieš a ten ti zaplatí- reklamovať to bude u teba a ne u človeka, ktorý ti to zohnal
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

tomas fuk: Ja som takisto nepísal, že to vyrobila priamo CZUB, ale že to bola dodávka od nich, chyby sa vyskytnú vždy, potom je ale druhá vec, ako sa k tomu postaví dodávateľ a kde nakoniec vznikla chyba, aby sa jej dalo do budúcnosti predísť... V danom prípade bol zanedbaný technologický postup a následne bola oceľ označená ako hlavňovina expedovaná, aj keď nezodpovedala požiadavkam, konkrétny problém je možné zistiť deštruktívnymi skúškami, ktoré sa berú z určitého miesta a v danom kuse to mohlo byť z miesta, kde sa chyba nevyskytla... Stane sa, ale potom sa dodávateľ nemá stavať alibisticky k tomu, ale prijať kritiku a opatrenia, aby sa chyba nevyskytla opäť, prípadne vydať pokyny pre úpravu technologického postupu...
Zhrnutie: Dodávateľ bola oficiálne CZUB a ako peterson napísal, nesie zodpovednosť on, to, či zobral od iného, to nech si už rieši CZUB...
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Nebudu se tu dohadovat. Svuj nazor jsem napsal a menit ho nebudu. Co se stalo se stalo a uz to nikdo nevrati.
Jak jsem napsal nezastavam se CZUB. Ale nezastavam se ani GP. Ona pravda byva vzdycky nekde u prostred.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"