CZ-82 polygonalna hlaven

friendly_shamir

Príspevok od používateľa friendly_shamir »

http://www.youtube.com/watch?v=zGRtEFH7VFg&NR=1

Kto vie co by to robilo pri trvalom strielani 9x19
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

co ja viem ? to bolo len tak z prče, strielal som na gong dve tri , kamarát ten vysolil ale 50 všeliakych čo ponachadzal po strelnici, na terč sa nestrilalo len tak vhodil do hlavne zhodil zaver a picol na sud... alebo gong.. žiadne vedecké veci.. a neskor strielal s tym na 100m normalnym 9m strelivom a z 10 ale tri trafil gong velkosti hlavy..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Sak nic vedecke netreba,len prakticke. :)
Aky bol spatny raz (rozdiel oproti standardnemu strelivu)?
Vyhodilo nabojnicu,aj ked ma mensi priemer?
Ked ste strielali na sud,prerazala ho strela(ci mala dostatok energie aj ked ju v hlavni podfuklo)?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

gong trafil, sud prestrelil, nabojnica vyletela..
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

nebol kamos nahodou u pohraniciarou na vojne? Toto robili zakladaci na hranici v Drietome.
Policajti im predali Lugre a ked si chceli buchnut, tak ich po jednom davali z CZ82.
Ved preco na Kikuli nieje pokope ani jedna tabulka Pozor statna hranica :wink:
Pre rozculovacou, ja som bol u zeleznicneho vojska v DK V.U. 1540
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Skemro v ktorych rokoch?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Presne si nepamatam, ale chalanisko bol ten nikhaj a handry co mal ako prvy vojnu v trvani len 8mesiacou.
Ja uz som mal svoju za sebou, takze som tam za nim bol kuknut.
A chlapci ze " aha pen" a uz sli. Len raz zacas potom natahovali vratnu pruzinu.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jedna vec ma stale zaujima, ako sa da laicky zistit miera opotrebovania vyvrtu pri pravej polygonalnej hlavni (nemyslim teraz hybrid ako glock)? Urcity naznak vyvrtu tam je, v mieste prechodového kuzelu, inak je to rovne ako zrkadlo a ziaden osemuholnik (Ani pokruteny) nevidiet, :).


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čítal som tu niake údaje o výkone nábojov vz.82.

Ešte, ked som chodil do SOŠ PZ - nás učili TTÚ tejto zbrane + jej streliva

k strelivu si pamätám, že výkon náboja sa líšil výrobcom. Najslabšie boli ruské originály-tuším okolo 32O m/s , potom sa používali S/B - alebo Považské - tie mali okolo 340-360 m/s a v súčasnosti sa už pár rokov používajú madarské MFS- tie majú 380 m/s

K zbrani možem povedat tolko, že na sebaobrannú strelbu na krátku vzdialenosť- dobrá a na človeka účinná. Ale vzhľadom na požiadavky súčasných potrieb ozbroj.zložiek- je už táto zbran nepostačujúca.
Mám ju v užívaní 10rokov a nepoviem na nu krivého slova. Ani raz mi nezlyhala. Keby sa dalo- určite by som si ju odkúpil pri prezbrojení-už len preto, kolko rokov so mnou odslúžila.

V ruke dobrého strelca má zbran výsledky ako hociktorá moderná zbran.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Pokial sa pamatam, tak vz.82 ma 400m/s
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kde by nabral takú rýchlosť??? Jedine, ak by si mu doma nalaboroval niake "Nitro-dobrotky" :)

-je stým naozaj problém prestreliť gumu na idúcom aute.

ale ako som písal - tie náboje sa líšia hlavne výrobcom. Takže náboj s rýchlosťou 400m/s može existovať
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Tak ma ucili v PK, teraz som to pozeral :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

no vidíš ako sa tie osnovy menia, ja som tam chodil tiež :D

ale blízko pravdy bude to špecifikum výrobcu.

Tieto súčasné MFS, ktoré sa fasujú a používajú- sú údajne najsilnejšie zpomedzi nábojov vz.82
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

peterson napísal:K zbrani možem povedat tolko, že na sebaobrannú strelbu na krátku vzdialenosť- dobrá a na človeka účinná. Ale vzhľadom na požiadavky súčasných potrieb ozbroj.zložiek- je už táto zbran nepostačujúca.
Mám ju v užívaní 10rokov a nepoviem na nu krivého slova. Ani raz mi nezlyhala. Keby sa dalo- určite by som si ju odkúpil pri prezbrojení-už len preto, kolko rokov so mnou odslúžila.

V ruke dobrého strelca má zbran výsledky ako hociktorá moderná zbran.
Suhlasim, asi pred dvoma mesiacmi som si ju kupil, bola to armadna ulozenka. Striela dobre, je velmi spolahliva a presna (pevna hlaven) aj ked to je iba polygonalny vyvrt (Strielam s nou naozaj presnejsie ako s inymi zbranami, popre v Jarovciach padaju jedna radost :). Je kompaktna, ma obojstrannu poistku a tiez vypustanie zasobnika, co hlavne oceni lavak ako som ja :P, ma dobre viditelne mieridla (Neporovnatelne lepsie oproti CZ-70). Podla môjho gusta (A nielen môjho) je tato pistol lepsia ako Makarov PM (aj ako Walther PP), jednoducho je modernejsia, spust ma urcite lepsiu a ma aj dvojradovy zasobnik, cize aj kapacita je vacsia=12 nabojov (U CZ83 7.65Br je to az 15 nabojov). Grip tejto zbrane mi pripomina radu pistoli Beretta cheetah, cize je to fajn. Ako negativum by som dal väcsiu hmostnost (Napriek zliatinovemu/ asi duralovemu ramu) a pre niekoho mozno nie priliz simpaticky vzhlad a s policajnym nabojom vz.82 kope rozhodne viac ako ina pistol v razi 9mm Luger, ovsem s klasickymi nabojmi 9mm Mak je to prijemne strielanie. Dalsie male nagativum by som dal, ze vzdy po strelbach mam trocha ociernene brusko ukazovaku a aj malicko opalene :lol:, ale da sa to vydrzat(Ono cast plynov cez otvor pri spusti vam fukne rovno nato miesto :)).

Ano, na policajnu sluzbu (Napriklad pre PMJ) tato pistol bohuzial moc nieje, nema listu na pripevnenie doplnkov ako baterka a taktiez nieje mozne myslim nahradit mieridla za tritiove. Napriek vsetkemu naboj vz.82 nedosahuje pozadovaneho vykonu pre policajnu sluzbu (Ale na sebaobranu je dostatocny podla mojho nazoru a to uz aj 9mm Makarov, pri ktorom je napriklad riziko priestrelu utocnika nensie ako u 9luger).

Niesom nejakym moc velkym fanusikom CZUB, ale tuto pistol chvalim. Tolko moj nazor k tejto pistole.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 15 Apr 2010, 16:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pekne a pravdivo napisane :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"