Beretta 92 - kúpiť či nekúpiť ( a prečo )?

magical_borg

Beretta 92 - kúpiť či nekúpiť ( a prečo )?

Príspevok od používateľa magical_borg »

Zdravim vsetkych milovnikov zbrani. Mam jednu prosbu o radu. Popri služobných CZ 75 D compact a GLOCK 17 si chcem zakúpiť Berettu 92 FS alebo Brigadier. Ak mate nejaky osobne skusenosti, prip. poznatky, dajte mi prosim vediet. Vopred dakujem.
vigorous_tesla

Príspevok od používateľa vigorous_tesla »

Ori napísal:Zdravim vsetkych milovnikov zbrani. Mam jednu prosbu o radu. Popri služobných CZ 75 D compact a GLOCK 17 si chcem zakúpiť Berettu 92 FS alebo Brigadier. Ak mate nejaky osobne skusenosti, prip. poznatky, dajte mi prosim vediet. Vopred dakujem.
Ja som pred nedavnom zakupil PB92FS. Zalezi o co ti ide, alebo co ocakavas od tejto zbrane. Ma vela vyhod oproti inim zbraniam podla mojho nazoru, ale som presveceny ze 100 ludi 100 chuti. Tak napriklad PB92 FS ma ini sposob uzamikania hlave ako vecsina piszoli, ma dlhsiu hlaven otvoreny uzaver a pre moje civilne pouzivanie prakticke bezpecnostne prvky co sa neda povedat o niektorich pistoli.
A okrem ineho je to klasika a ak je niekto do nej paf tak nieje co riesit.
friendly_fermat

Príspevok od používateľa friendly_fermat »

Cauky zabijaci,
chci se zeptat, jestli byste mi nemohli doporucit nejakej obchod v Bratislave nebo v okoli Bratislavy, kde se da koupit PB92FS nebo americka verze M9 a pripadne za kolik. Hale, u vas maji na Slovensku policajti jako sluzebni zbrane i Glocky??? Co sem videl, tak maj snad este makarov, teda aspon na letisti mi to tak prislo.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Boris_Berettny napísal:Cauky zabijaci,
chci se zeptat, jestli byste mi nemohli doporucit nejakej obchod v Bratislave nebo v okoli Bratislavy, kde se da koupit PB92FS nebo americka verze M9 a pripadne za kolik. Hale, u vas maji na Slovensku policajti jako sluzebni zbrane i Glocky??? Co sem videl, tak maj snad este makarov, teda aspon na letisti mi to tak prislo.

V Bratislave je niekolko obchodov ktoré predávajú Berettu ja som ju kupoval na Vajnorskej ul. oproti športovej hale v Hermese, ale dobri vyber maju aj v petržalke na námestí Hraničiarov. Cena sa pohibuje okolo 32.0000,- čierna a inox + 6 -7 tisíc naviac, ako kde. Policajti maju u nás od starej 83-ky až po cloky, ale najviac (aspoň ja) som si všimol ČZ 75, niekde som čítal že maju na výber, ale u ktorej zložky to neviem.
blissful_jepsen

Príspevok od používateľa blissful_jepsen »

Tato zbraň je určená pro služební a armádní použití, vystřílel jsem z této zbraně asi 20000 ran bez jakékoliv poruchy. není to zbraň na přesnou terčovou střelbu, ale na soutěže typu PPC, IPSC a jiné druhy soutěží, kde se jedná hlavně o rychlost a soustřel do 10 cm. V těchto disciplínách jsem několikráte zvítězi. Určitě tuto zbraň doporučuji s ohledem na její využití.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Boris_Berettny napísal:Cauky zabijaci,
chci se zeptat, jestli byste mi nemohli doporucit nejakej obchod v Bratislave nebo v okoli Bratislavy, kde se da koupit PB92FS nebo americka verze M9 a pripadne za kolik. Hale, u vas maji na Slovensku policajti jako sluzebni zbrane i Glocky??? Co sem videl, tak maj snad este makarov, teda aspon na letisti mi to tak prislo.
Berettu dováža do SR Veľkoobchod Zbrane s.r.o. Nitra -> majú pobočku aj v Ba na ul. Dr. V. Clementisa 10. Ale odporúčam ich predajňu v Nitre ba Farskej ulici nad pešou zónou - je to asi najlepšie vybavená a najkrajšia predajňa zbraní v SR - a kupuješ za cenu lepšiu ako má konkurencia - ktorá kupuje od nich.
elegant_grothendieck

Príspevok od používateľa elegant_grothendieck »

Beretta je super značka, ale na akčnú strelbu je lepší Taurus (okrem Beretta stock) má totiž lepšie umiestnenú poistku a zásobníky štandart. veľkosti na 17 náb. a to nehovorím o kolajničkách na značkovač alebo svetlo. Inak koncepcia je to vynikajúca, lebo hlaveň neklesá iba chodí v rovine, väčšie výhozie okienko snáď ani nemôže byť a 12 mm vyčnievajúcej hlavne si píta kleštinovú objímku s tlmičom. Bohužial duralový rám sa ošúcha, exteriérom vedené spúšťové tiahlo je náchylné na znečistenie ako aj záver. Spúšťový mechanizmus je zložitý ako švajčiarske hodinky a strunky a pierka vyskakujú už pri zložení streniek. Hlaveň lieta v prednej časti záveru, uzamikač a kolajničky hlavne časom vyheglajú uloženie v durale.
Ocel rám BILENIUM je lepší ale 80 tis. Sk je vela. Tie nové (elite), čo majú držanie podľa 1911 sú strašné a príde im na chuť iba amík.
elegant_haslett

Príspevok od používateľa elegant_haslett »

pocuvaj messer neser ma. POdla tvojich reci usudzujem se sotva si Berettu drzal v ruke a nie aby si este nebodaj mal s nou skusenost. Ja som majitelom Beretty a nic take som nepostrehol. To co opisujes Ty tak po 1., prvom rade by si musel vystrielat snej mor nabojov aby si mohol posudit jej mieru opotrebenia pomerom na cas a po 2., to by si sa o nu vobec nemohol starat co usudzujem podla tvojho vyroku " náchylné na znečistenie ako aj záver", neviem si predstavit ze by niekto dal 40.000,- za berettu a potom by ju nevicistil a nenamazal za 100 rokov :!: :!: :!: Ja som ju mal nikolko raz rozobratu a nespominam si ze by mi nejake pierka vyskakovali. Rozoberal si ty vôbec Berettu??? A ked sme pri spustovom mechanizme tak ho najskôr porovnaj s CZ a potom hovor o komplikovanosti :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .
Ty si proste vyznavac plastovich hraciek, cim viacej pouziteho plastu na zbrani tym lepsie , no nie? Ale to ma privadza k zamisleniu co viacej vydrzi ci kvalitna duralova zliatina , alebo kovove liziny zaliate v plastovom rame. Teraz som sa zamyslel , nerozoberal si Ty nahodov plinovku? Ale to musis zmenit forum, chod na akciongames ... :!: :!: :!:
friendly_mccarthy

Príspevok od používateľa friendly_mccarthy »

V Čechách jsou k dostání i repasované B.s novou hlavní za cca 10 000Kč...www.9mm.cz,nebo Vladimír Chaloupka Mladá Boleslav.Jedinná nevýhoda je záchyt zásobníku dole,jako u starších zbraní...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tie sa predavali aj na SK,videl som ich u Frana v NR,aj inde...cena medzi 12-14,000,- Hlavne vyzerali super,povrchovka bola rozna,kus od kusa :roll:
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

plk: Messer asi zrejme o tom čítal. Ako o love krátkou zbraňou :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Strašili ma, že 92 rada flusne nábojnicu proti tvári strelca. Vraj pri poslednej to býva skoro pravidlom. Ja však podobnú skúsenosť s Berettou nemám, zato s Glockom áno. Podľa mňa na tom zrejme veľký podieľ nesie hlavne použité krmivo.
:roll:
Podobné historky si síce rád vypočujem, ale nie je nad osobnú skúsenosť. Preto ak niekto straší, že z kvéru lietajú strunky, nie je nič lahšie ako poprosiť predajcu, nech predvedie rozborku-zborku rovno pred tebou.

Aha, až teraz vidím, že diskusia je o dosť staršieho dátumu. Huh, no nič. Meškám so svojím príspevkov tuším pár rokov.
:lol: 8) :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"