Vzduchovka zacala slabnut

inspiring_euler

Vzduchovka zacala slabnut

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Zdravim! Som tu novacik a hned mam zaujimavy problem. Zohnal som si nejaku rusku vzduchovku v kusoch a doma sa snou bavim a skladam dokopy. Zhanam tesnenia, sroby... Pred par dnami sa mi ju uz podarilo zlozit. Isiel som si s kamaratmy zastrielat na flase, konzervy... Strielala paradne. Hrube flase zo sampusu som rozbijal na dialku. Pri strele gulickou asi z 10 metrov do steny zostala z nej upna placka. Lenze po asi 200 vystreloch zacala citelne slabnut. Ked som prstom zapchal hlaven a strelil uz nemala ani dobru kompresiu. Strelil som na beton a gulicka bola skoro neposlodena. Poradte mi co stym moze byt?
(pre info mam na pieste take cierne tesnenie z trvdej gumy. Asi je to zo Slavie 634)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nieje oslabena pruzina?
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Ze by to bolo pruzinou? Ale ked som ju nechal odychnut a na druhy den zasa na zopar ran mala dobru silu. No po par vystreloch zasa oslabla. Aj ked som ju nanovo naolejoval.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Daj si taku vyrobit, zrejme straca pruznost... Ak mas teda tesnenie dobre.
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Pruzinu zozenem nejaku to by nemal by problem. A k tomu tesneniu. Je nove len teraz tak po tyzdni ked zapcham prstom hlaven a strelim, tak streli a potom chvilku pocut take sicanie. Zeby som tam mal zly olej? Dal som tam taky co som doma nasiel. Alebo ze by som ho zodral :?:
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa MyroLM »

daj si vytocit na sustruhu novy piest a do neho daj silikonovu manzetu (hydraulicky semering) ktory kupis hocikde a budes mat svaty pokoj s tesnenim. pruzinu ti vyrobia hocikde, nemyslim ze by to bol problem zohnat, podla mna je to nejaky standardny rozmer, lisit by sa mali iba silou, aku silnu si vyberies je na tebe.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

no je to na nom ale pri velmi silnej pruzine je dost mozne za sa rychlo zlomi alebo ti roz*rbe pist alebo puzdro :wink:
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Tesnenie som tam mal naprd. Teraz tam mam take co sadlo paradne a momentalne cakam kym mi pride pruzina. Potom dam vediet ako som dopadol. :wink:
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

aku pruzinu tam ides davat? :?:
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Uz som si tam dal novu pruzinu na 630. Lenze som z nej musel este 5 cm odrezat lebo to nebola sanca natiahnut. Uz sa nedala viac stlacit pruzina aby to cvaklo. Silu to ma teraz BRUTALNU! Pivovu flasu na 15 metrov som prestrelil z diabolkou bez toho aby sa rozbila cela flasa. Len prestrelelo dieru skrz, a flasa stala dalej. Teraz to ma grady :twisted:
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

:shock: chalan to co mas gulovnicu? ja mam doma strunu z gamo 440 a pokusam sa ju napchat do cz 634 no gamo mala 40 zavitov a slavia 30 :lol: tak musim este porozmyslat nad tym kolko mozem z nej zrezat aby sa to dalo stlacit a aby cvakla a ozaj chcel som sa opytat ty ked si ju rezal robil si aj zakoncenie alebo si to nechal tak sikmo? dik
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

Odrezal som to normalne a potom som ten koniec trosku prebehol na bruske. Inak nic speciane.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

no tak som to konecne odrezal vysledok,vykon porovnatelny s CZ 634 po kupe musel som ju dost skratit aby som to dokazal zavret a natiahnut.
A keby ste videly ako som to rezal :lol: strunu som za konec upol do zveraku a do struny som vopchal roxor a zapacil som ho a strunu som takto vystrel mozno aj 30 cm :lol: a na koniec som to ustrihol pakovkami :D som ja ale LOL
inspiring_euler

Príspevok od používateľa inspiring_euler »

ha! A ja som pruzinu prebehol flexkou (ak niekto nevie tak rozbrusovackou) 8) . A potom este dokoncil ten koniec na bruske a parada.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

daj nazov tej tvojej nadhery nech viem co si mam kupit na vianoce :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"