Q100

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

thunder napísal:... Jednoducho kladivo povazujem za archaizmus...
...mas sa este co ucit, ale ved ty to raz pochopis.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Hmm... thunder - trošku radikálny názor a radikalizmus nikdy nepriniesol nič dobré... Áno, som fanúšikom SF zbraní, ale "KLADIVO JE KLADIVO" a táto koncepcia má stále svoje opodstatnenie, ale to je na dlhšie písanie... Kladivo spustené na ozube, náboj v komore, SA+DA je mne sympatický spôsob nosenia zbrane, ktorý Ti aj pri malom pochybení niečo "odpustí"... U SF asi moc nie a hlavne v strese. Nehovorím o pohode pri mierenke na strelnici... Ale to je len môj skromný názor a myslím, že je treba najskôr mať "aj aj" a potom vynášať závery. Opakujem, som fanúšikom SF koncepcie, ale kiež by prežila tak dlho, aby sa stala takým "archaizmom" ako COLT 1911...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL napísal:aj tak sa mi zda divne ze moze niekomu vyhovovat prve rana tazka DA a potom nasledne lahka SA pri sluzobnej. clovek v strese doslova pretlaci prvu ranu a potom dalsie idu ako po masle.
podla mna mozny naslap na problemy.

strelim prvu, akoze sledujem co to urobilo hej, ved nestrielam po ludoch kazdy den a popritom strese nevedome nechtiac tresknem hned druhu lebo SA mod je nepomerne citlivy a kratky oproti DA.
no ale kazdy sme iny tak nech kazdy nosi co sa mu pozdava.
No vidíš, BKSL a niekomu sa zase môžu zdať divné tvoje myšlienkové pochody. V každom prípade, toto vlákno by sa nemalo zmeniť na debatu či SA/DA alebo DAO alebo SF alebo alebo...
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

OT pre Jack:

ja chcem tym len povedat ze rapidna zmena citlivosti spuste medzi prvou a druhou-tretou ranou je podla mna nevhodna a pritom je jedno o aky spustovy system sa jedna.

v strese bezny clovek naozaj funguje velmi primitivne a "prepinat" citlivost na prste nie je podla mna take lahke.
a zaroven mysliet na to ci som uz vystrelil ja alebo niekto iny, bola to moja prva rana, alebo nie ?
stres z vacsiny z nas urobi pudovych primitivov co urobia len to co tisic krat trenovali na strelnici a nie to co v skutocnosti moze vyzadovat konkretna situacia. myslite na to aby vas to prekvapilo co najmenej.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nie je dôležité, čo si myslíme, že by sa teoreticky mohlo/malo diať. Bez ohľadu na to, ako sme o tom presvedčení.

Podstatné je, čo sa naozaj deje a čo naozaj funguje v reálnom živote. Nepočul som o tom, že by či už OZ alebo civili mali konkrétne pri SA/DA koncepte extra problémy s nechcenými výstrelmi v stresových situáciach.
Ak máš k tomu podklady z praxe, smelo sem s nimi, ale do inej témy.

Tu sme v téme "Q100", ako už Jack dosť jasne pripomenul.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

Páni, svoj aktuálny názor len prezentujem. Nikomu ho nevnucujem, ani jeho názor neberiem.
Napísal som len, že konečne je možnosť na výber aj u Grand Poweru, pretože doteraz to tak nebolo. Aj keď ich považujem za kvalitného výrobcu na svetovej úrovni, nemal som si od nich čo kúpiť. Teraz už mám a mám z toho dokonca veľmi dobrý pocit... To je celé...

Názory typu "veď ty raz uvidíš" a "stále má opodstatnenie" nepokladám za argumenty, lebo neviem čo mám raz uvidieť a čo je tým opodstatnením a veľkou výhodou. Som na tomto fóre druhý deň a nemám ešte prehľad o témach. Idem teda pohľadať tému SF vs. coc s konkrétnymi argumentmi a možno budem múdrejší... :)
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

Diskusiu o výhodách a nevýhodách rôznych typov bicích mechanizmov som nenašiel. Môžeme to prosím rozobrať podrobnejšie? V čom sú konkrétne nevýhody priamočiareho vnútorného bicieho mechanizmu oproti vonkajšiemu kladivu?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak si takú alebo podobnú tému nenašiel, tak ju založ v príslušnej sekcii. Ak by pokračovala debata tu, museli by sme vlákno buď načas zamknúť a/alebo to premazať. Toto je vlákno venované GP Q100.
:wink:
Vopred vďaka za porozumenie.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Thunder: to je na celu temu, ale jeden hint... skus odpalit so SF zbranou naboj so zlyhanou zapalkou po prvej rane (horsie zapustena zapalka napr, uplne bezna vec)... argument typu obtiahnem neberiem. Strielam IPSC, trufam si povedat, ze fakt rychlo vyhodnocujem a riesim zavady, ale tie 2 sekundy od vyhodnotenia do vyriesenia trvaju pri kladive asi tak 0,5 sekundy - do dalsieho cvaknutia, co vyriesi 99% neodpalov. Dlho, kratko? ... dlho.. ale je to na dlhsiu debatu.

PS: nosim Glock 22 , takze ziaden SF hate u mna nehladaj
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

téma skrytý vs. otvorený bicí mechanizmus je tu:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=13063
elegant_boyd

Príspevok od používateľa elegant_boyd »

Díky za info, těším se až bude k vyzkoušení i u nás.
Vlastním K100, takže zhruba vím, co se dá očekávat. Ale rád bych znal další podrobnosti o spoušti Q100: Konkrétně v jaké vzdálenosti spoušť vystřelí? Jde mi o to, že jazýček K100 musím dotlačit až na rám, což podporuje strhávání (v mých rukách; mnozí s tím nemusí mít problém).
Jednoduše by mi vyhovovalo, kdyby pistole měla delší "trigger reach" a plynulejší nárust odporu. Pomůžu si s Q100?
miro919
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa miro919 »

Neviete kedy to bude v predaji?
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

strašne vtipné :(
Zemo
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa Zemo »

elado napísal:tak prišlo mi vtipné, že sa v svetle posledných udalostí pýta na to, kedy si ju bude môcť kúpiť. Jedine, že by si nevšimol čo sa deje.
z Q100 ale nieje full auto verzia pokial viem, takze mozno si ju nakoniec budeme kupovat vo velkom :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zemo napísal:z Q100 ale nieje full auto verzia pokial viem, takze mozno si ju nakoniec budeme kupovat vo velkom :twisted:
...zatial. Ale ak by nahodou presiel ten EU zakon, tak asi Kuro zvazi, ci to vobec robit vo full auto :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"