V Nitre postrelili dvoch policajtov

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_jackson

V Nitre postrelili dvoch policajtov

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

http://www.sme.sk/c/4077778/v-nitre-pos ... ajtov.html

Je o tom niekde písané niečo viac?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Nitra - Na prepade benzínového čerpadla v Nitre, ktoré si v utorok v noci vyžiadalo zranenia zasahujúcich policajtov, sa ako páchatelia podieľali súčasní i bývalí policajti.

Na svojich zasahujúcich kolegov strieľal aktívny policajt, 39-ročný František B. Jeho komplicom bol bývalý príslušník polície, 33-ročný Jozef B. Tretím páchateľom bol 26-ročný Martin Ch.

Ako jedinému z páchateľov sa podarilo uniknúť 32-ročnému Mariánovi Ištokovičovi. Polícia po ňom vyhlásila pátranie.
Niektoré kauzy policajtov

* Kauza údajnej sprenevery v armáde sa chýli ku koncu
* Prepad kukláčov považovali vojenskí policajti za žart
* Polícia zasiahla proti protestujúcej Kazaške
* Za vraždu podnikateľa v Nitre odsúdli aj dvoch expolicajtov
* Policajti mučili Karola Sendreia 12 hodín
* Odsúdili expolicajtov, ktorí zabili Karola Sendreia
* V Polomke vraždili policajti, dvaja vrahovia sú na úteku
* Mafiánsku vraždu majú na svedomí zrejme bývalí policajti

O podrobnostiach celej akcie informovali v utorok popoludní prezident Policajného zboru Ján Packa a nitriansky krajský policajný riaditeľ Dušan Síleš.
Chlapi, nebláznite, ja som policajt

Policajt František B. sa na lúpež pripravil po svojom. Večer pred útokom navštívil kolegyňu a ukradol jej policajnú vysielačku. Vďaka nej sledoval pohyb policajných hliadok po Nitre.

Štvorica páchateľov prepadla benzínové čerpadlo na Bratislavskej ulici v Nitre krátko pred 1:00. Z pumpy si odniesli 135-tisíc korún a na vozidle značky renault začali z miesta činu unikať. Personálu čerpadla neublížili.
Pumpa

Z benzínového čerpadla si lupiči odniesli 135-tisíc korún. Ilustračné foto.väčší obrázokAutor: TASR

O 00:58 prijala polícia hlásenia o prepade pumpy a vyslala na miesto činu hliadku. Službukonajúci policajti ešte v tú istú minútu vyrazili, nestihli si však obliecť nepriestrelné vesty, ktoré mali v kufri služobného auta.

Po troch minútach si všimli podozrivý renault a začali ho prenasledovať. Donútili ho zastaviť a začali ho kontrolovať, medzitým dorazila na miesto činu aj druhá policajná hliadka. Vtedy František B. vystúpil z auta so slovami - chlapi, nebláznite, ja som policajt - a začal strieľať zo súkromnej zbrane jedného zo svojich kumpánov.

Pri nasledujúcej prestrelke padlo približne 20 výstrelov. Zasahujúci policajti utrpeli priestrely brucha - jeden má ťažšie zranenia, druhý ľahšie. Zdravotných stav oboch mužov je stabilizovaný.

Strely zasiahli aj páchateľov, policajti však podľa Packu dbali na ich životy, a tak dvoch zranili na nohách a jedného na zadku.
Packa: Páchateľ si zaslúži doživotie

Vyšetrovanie ešte len začalo, no Packa predpokladá, že František B. bol organizátorom celej lúpeže. Zatiaľ nie je jasné, či bol počas činu pod vplyvom alkoholu. V polícii slúžil 20 rokov.
Ján Packa

Policajný prezident Ján Packa tvrdí, že lupič-policajt si zaslúži doživotie.väčší obrázokAutor: Pavol Urbi, Aktuálne.sk

Podľa policajného prezidenta si zaslúži doživotie - najmä preto, že zneužil dôveru svojich kolegov, keď sa im predstavil ako policajt a následne začal strieľať. "To považujem za svinstvo," vyhlásil Packa.

Polícia už spracovala návrh na prepustenie Františka B. zo svojich radov. Hrozí mu doživotie za dvojnásobný pokus o vraždu. Ostatní páchatelia môžu ísť za mreže až na desať rokov za ozbrojenú lúpež.

Packa vyzdvihol konanie zasahujúcich policajtov, ktorí prenasledovali páchateľov s nasadením vlastného života. "Títo ľudia si zaslúžiia najvyššie uznanie," vyhlásil. Polícia je podľa neho pripravená urobiť všetko pre zmiernenie následkov ich zranení.

Ľudia ako František B. nemajú podľa Packu v Policajnom zbore čo robiť. "My si pomaly čistíme Policajný zbor," povedal s dodatkom, že ide o "siahodlhý proces".


http://aktualne.centrum.sk/domov/region ... id=1164881
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Packa vyzdvihol konanie zasahujúcich policajtov, ktorí prenasledovali páchateľov s nasadením vlastného života. "Títo ľudia si zaslúžiia najvyššie uznanie," vyhlásil. Polícia je podľa neho pripravená urobiť všetko pre zmiernenie následkov ich zranení.

nema to byt samozrejmost policajta v sluzbe??
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

bum napísal:Uz by tym policajtom mali dvihnut platy bo tie prepady benziniek nikdy neskoncia :D
Vazne si myslis, ze zvyhnutie platov by nieco vyriesilo? Z osobnej skusenosti viem, ze zvysenie platu ti nezdvihne motivaciu, ci loajalitu dlhsie ako na tri mesiace.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3112
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

"Zatiaľ nie je jasné, či bol počas činu pod vplyvom alkoholu"

ako toto súvisí s tým čo urobil... :roll:



"Strely zasiahli aj páchateľov, policajti však podľa Packu dbali na ich životy, a tak dvoch zranili na nohách a jedného na zadku. "


zaujímalo by ma podla čoho Jánoš Bond de Spackal formuluje svoje výroky. Keď strelili Račka tak tvrdil že to bolo jediné správne riešenie a to mŕtvy nezačal strelbu... Keď v Jastrabom strelili maníka zo sekerou tak to bolo tiež jediné správne riešenie.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

"Vtedy František B. vystúpil z auta so slovami - chlapi, nebláznite, ja som policajt - a začal strieľať zo súkromnej zbrane jedného zo svojich kumpánov.
Podľa policajného prezidenta si zaslúži doživotie - najmä preto, že zneužil dôveru svojich kolegov, keď sa im predstavil ako policajt a následne začal strieľať. "To považujem za svinstvo," vyhlásil Packa."

"nebláznite, ja som policajt" to malo byt posledne co Frantisek B. stihol povedat.

Nepoznam detaily, ale mam skor pocit, ze by sa policia mala zaoberat taktickym vycvikom pre radovych policajtov. Skor mi to pripada ako poriadne zbabrana akcia.

Inak zelam panom policajtom skore uzdravenie snad si z toho zobrali ponaucenie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ako napísal R: Je to zvláštna logika, keď na unikajúce auto plné puberťákov sú príslušníci schopní strieľať hlava-nehlava, no na "kolegu", ktorý to do nich po lúpeži nemilosrdne našije len tak, aby mu chudáčikovi príliš neublížili. Smutné, že si chlapci nenašli 30 s., aby si obliekli nepriestreľné vesty. Trochu chyba. No pokiaľ viem, tak väčšinou sú tie vesty, ktoré má PMJ v kufri dosť blbo nositeľné. Možno by to chcelo iné - skladnejšie a pohodlnejšie vesty a povinnosť nosiť ich ako je tomu u niektorých zborov v USA.
:lol:
Najviac som sa však pobavil na konštatovaní: "My si pomaly čistíme Policajný zbor," povedal s dodatkom, že ide o "siahodlhý proces". To by mohol tvrdiť, keby policajta-lúpežníka odhalili pred činom, keby naňho prišla napr. inšpekcia. Ale takto, keď sú v zbore desiatky podobných hajz*ov, ktorí kazia dobré meno polície a negujú poctivú prácu svojich kolegov, je to nemiestne. Akoby si Mr. President myslel, že sme tu všetci padli z jahody.
:P
Mesi, bum tam nezabudol hodiť smajla, takže to ber ako iróniu.
:wink:
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

Panzer má dovolenku ? Že nie ste ešte všetci exkomunikovaní... Keď som ja tvrdil, že policajti sú grázli, tak som pomaly doma očakával gestapo s panzerom na čele..
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Policia je obrazom spolocnosti do ktorej patris aj ty!
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

No neviem, IMHO je velmi diskutabilne hodnotit to takto od pocitaca. Po boji je kazdy general a uz vobec by som nehodnotil reakcie tych policajtov, ked vacsinu info (vlastne vsetky) mame z medii, ktore radi "doplnaju" a "preberaju" - nikto nebol na tom mieste, otazne je, akoby sme reagovali my, dalsou otazkou su aj pricinne suvislosti. Len vyjadrenia pana Packu ma dost zarazaju. Oni si cistia zbor sami... to nech vysvetluje tomu zastreleneu podnikatelovi pred ocami jeho rodiny...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Cistit by mali zacat od seba: ministra vnutra, prezidenta a jeho prveho viceprezidenta pol. zboru, gen. riaditelku ZVJS a atd. :lol: Ale oni asi neocistuju zbor, ale kriminalne aktivity v nom :D
Naposledy upravil/-a C08R4 v 17 Sep 2008, 09:00, upravené celkom 2 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Chobotnica

17. septembra 2008 7:40
Nočná prestrelka pri Nitre mala zvláštne obsadenie. Na oboch stranách proti sebe stáli - a strieľali - policajti. Policajný prezident Packa musel opäť pokrčiť ramená a priznať, čo je už roky notoricky známe. Že štát platí - a vyzbrojuje - zločincov. Prakticky na všetkých úrovniach.

Tento prípad patrí medzi tie menšie. Bola to malá a zle pripravená lúpež, ktorú polícia celkom slušne zvládla. Aj keď, zrejme so šťastím. Nočný zásah, pri ktorom jeden z lupičov priateľsky pozdravil kolegov policajtov a spustil streľbu, sa mohol skončiť oveľa horšie ako zranením... Tým sa však problémy Packu ani zďaleka nekončia.

Prípad z Nitry trochu zatienil oveľa väčší policajný škandál, v ktorom policajti, kukláči a agenti tajnej služby vystupujú ako mafiáni. A vydierači. Gang bol prepojený na najvyššie miesta v polícii a tajnej službe a v obludne veľkom rozsahu (150 prípadov) pracoval na vydieraní podnikateľov, podvodoch a tunelovaní podnikov. Na kauzu musel verejne upozorniť generálny prokurátor, keď zistil, že kľúčovému svedkovi Roszíkovi (mimochodom, tiež policajt a zločinec v jednom balení) hrozí likvidácia. Pracovník policajného prezídia informoval o pohybe Roszíka mafiu. A zrejme aj policajtov, ktorým ide o krk. Krátko na to bol zadržaný. Lenže - zrejme má vplyvných známych. Súd ho pustil... Koncom týždňa vyšetrovatelia zadržali aj Michala Hrbáčka, bývalého šéfa špeciálnych policajných akcií a legalizanta SIS, ktorý sa podieľal na únose Kováča ml. Advokátom Hrbáčka je Peter Filip. Bývalý prokurátor, ktorého úlohou bolo dostať za mreže drogového bossa Bakiho Sadikiho. Kamaráta ministra spravodlivosti Harabina...

Incident pri pumpe v Kyneku je na tomto pozadí naozaj malý prípad. Napriek tomu však patrí veľká vďaka policajtom, ktorí tam v mene zákona nasadili vlastné životy. A všetkým ich kolegom, ktorí v tomto prehnitom prostredí nepodľahli pokušeniu. Alebo ľahostajnosti.

Sú to drobné víťazstvá. Ale nie malé.
Dag Daniš, Pravda


http://spravy.pravda.sk/chobotnica-cwn- ... entare_p23
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ale chlapci vedpolicia je apoliticka :!: :wink:

Aki:
Skor mi to pripada ako poriadne zbabrana akcia.
Uplne stebou suhlasim :!:
"nebláznite, ja som policajt" to malo byt posledne co Frantisek B. stihol povedat.
To sa ako ze policajti k sebe pri kontrole a pri podozreni na spochanie trestneho cinu, lupeze ... spravaju inak ako k beznemu obcanovi :?:

A ja blbec som si myslel ze sme si vsetci rovny :!:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3112
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

PBezo: a došli že si s tým prestal ? :lol: možno sa mení doba a otvárajú oči. Sledoval som tvoje príspevky a ak si dobre pametám tak ich kritizovali povečšinou policajti. Možno je Packa normálny chlap, možno aj inteligentný, bohužial jeho hovorený prejav je niekde na úrovni Harabína, najprv hovorí a potom myslí, necháva tak priestor na špekulácie o dôverihodnosti PZ.
"My si pomaly čistíme Policajný zbor," povedal s dodatkom, že ide o "siahodlhý proces" Táto formulácia je extrémne nešťastná, vrták ako ja v tom vidí jednoznačné posolstvo: máme v zbore bordel a nevieme to poriešiť, preto upratujeme až keď sa niečo poserie :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"