Novela zákona č.190/2003 Z.z. 2022 /výnimky a iné zmeny

Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

tata7474 napísal: 04 Máj 2022, 12:20 Na to tlačivo napríklad do posledného riadku dopíš "Spôsob zabezpečenia zbrane kategórie A:" ... tlačivo je podľa starej verzie a tento údaj je povinný podľa novely ... Kolok kúpiš a prispinkuj ho na to miesto ...
Napíš aj telefón, nemusia ťa z miestneho oddelenia zložito naháňať skrze kontrolu ...
A neviem, či to sem už niekto náhodou nedal, ale vyrobil som si editovateľný word, tak nech sa páči
Ziadost o udelenie vynimky na zbran kategorie A Drzitel zbrojneho preukazu.docx
Ty si poklad, ďakujem pekne za editovateľný dokument. Je to hneď iná kultúra v 21 storočí :lol:
Please ešte k tomu zabezpečeniu. Mám Trezorovú skriňu od Safetronicu, bude stačiť na zabezpečenie? čo sa tam vyžaduje?
To odôvodnenie žiadosti napísať ako? nejaký nápad?
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa tata7474 »

Ale no tak, do pokladov mi môže nadávať iba manželka a na druhej strane to nie je raketová veda, PDF sa dá ovoriť vo Worde, upraviť a uložiť v ľubovoľnom formáte.
Ku zvyšku, spôsob zabezpečenia som uviedol presne ako ostalo v template, zákon nevraví nič viac a aj tak prídu žandári fyzicky skontrolovať do domu. Odôvodnenie tiež jednoducho "Športová činnosť", veď je k tomu potvrdenie ŠK aj s detailami.
A na záver, či je to všetko v pohode neviem, podával som minulý týždeň. Potom podám report
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahoj,
má niekto skúsenosť s kúpou zbrane (po novele) kategórie A?
Trebárz VZ. 58 semiauto prerobená - čítal som, že o výnimku sa dá požiadať elektronicky cez slovensko.sk.
Ale príde mi to skôr ako utópia pri fungovaní našich orgánov....
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

asi tyzden dozadu som kupoval AR-15 ..14.5'' .. Predaju ti ju s 10 ranovym zasobnikom a vybavene.
Na policii absolutne ziaden problem pri ziadosti o vydanie NP a ani ziaden problem pri registracii.

ale ako to je s vz 58 neviem. Ked som pytal NP dal som "dlha samonabijacia" nepytala sa co planujem kupit
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Z hľadiska kategórie zbrane je to ale diametrálny rozdiel. Ty si kupoval zbraň kat. V, zatiaľčo TeErTe by nadobúdali zbraň kat. A
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Hej len ma zaskocilo to, ze ked som ziadal NP tak som dal len dlha samonabijacia.
To splna predsa aj upravena vz58 ci nie ? Prislusnik to nijak blizsie neskumal.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Guľovnica samonabíjacia je samozrejme v poriadku v oboch prípadoch. Zásadný rozdiel ak tomu chápem je, že Tvoja AR bola vyrobená ako semi-auto a dajme tomu, že vz. 58 upravená zo samočinnej - teda momentálne spadá do zakázaných.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

dalsi rozdiel je aj ten ze peter9898 nemoze do svojej AR vkladat zasobniky s vacsou kapcitou ako 10. Na to by potreboval vynimku.
peter9898: vz58 je sice dlha samonabijacia, ale upravena zo samocinnej..cize kat A, tvoja AR je kat B
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

To hej len ma prekvapilo, ze to policia pri vydavani NP neriesila lebo na ziadosti bola kolonka ze cislo vynimky, ktore som samozrejme nevyplnil. Tak mozno to zle chapem ale hodili celu zodpovednost za nakup na mna a na predajcu :D
Ako ak by som aj teraz hned ziadal vynimku tak ako ju odovodnim ? Pravdepodobne nijako. Takze asi hold smola.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

No, ja by som flintu do zita nehadzal, AR sama o sebe nie je zakazana, takze nakup ok, ziadal by som vynimku na pouzivanie bananovych zasobnikov :) zistis na svojom odd alebo rovno na prezidiu. alebo na minv.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Takze vravis ze mam skusit poslat ziadost o udelenie vynimky ? hmm :roll:
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Nemusíš skúšať, ak o ňu požiadaš, dostaneš ju...

Tak ešte raz skúsim, má niekto skúsenosť s požiadaním o výnimku na zbraň kategórie A elektronicky, cez slovensko.sk?
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

a toto? "Príloha: Potvrdenie športového klubu"
ja potvrdenie z klubu nemam a neviem ci mi klub potvrdenie da. Ci mam poslat len, ze som clenom klubu ? Alebo poslat bez prilohy ?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

TeErTe napísal: 08 Máj 2022, 12:30 Nemusíš skúšať, ak o ňu požiadaš, dostaneš ju...

Tak ešte raz skúsim, má niekto skúsenosť s požiadaním o výnimku na zbraň kategórie A elektronicky, cez slovensko.sk?
Elektonicky nie. Ale chalan od nas z klubu vypisal ziadost na vynimku, pricvakol k nej kolok 20€ a toto osobne odovzdal na podatelni Prezidia v BA.
Do par dni, max 10 mal telefonat z oddelenia pod ktore spada ze maju prist spravit obhliadku ulozenia zbrane. Mal trezor a dokonca v uzamknutej komore. Pozreli, spisali a sli. A za par dni mu prislo ze vynimka schvalena. A uz aj ma 58 doma.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

To, ze realne robia prehliadky je dolezite vediet. Doteraz to robili len kvoli tym par vynimkam (680 ci kolko?) na fullauto a pod, ak teraz behaju kvoli kazdej kose alebo chudakovi co nemal grandfathering na 30ranak tak je to dost sila.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"