Kúpa HK USP

friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to dantes
ano . sice ten nastavec nevyuzijem ale tak dobre to vyzera aspon
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

poškuľujem po hk v kompaktnej verzii. Je nejaký veľký rozdiel medzi HK USP Compakt a HK Compakt? Dík.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja mám od septembra 2014 USP Compact a neviem si ho vynachváliť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Konkrétne?
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

obe verzie v 45.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja mam 9x19mm
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Caues Uspckari,

nechcem otvarat novy topic, tyka sa usp takze tu.

Moja dilema, zaroven ziadost o radu:

Chcem si zadovazit UPS .45, mierny tunning, cize match grade spust. Bolo by vhodnejsie kupit model HK USP Custom Sport (ma match trigger, zevraj match barrel, o-ring neviem) ale ma sportove mieridla a la HK USP Tactical, tie by som zamenil neskor za std. 3 dot. Alebo je vhodnejsie riesenie HK USP Standart a don dokupit match trigger? Ma podla vas zmysel takto to riesit? pripadne navrhy ocenim.

Dikez
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ak máš v pláne tunit spúšť tak choď rovno do customu. Ja čakám na match spúšť 2 roky.
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

2 roky? sak ju maju v hermese... http://www.hermes.sk/hk+147/hk-sportova ... d.-216169/
ak je to teda "match trigger", podla mna je :-)

OK, dik. Skusim teda rovno Custom verziou ist na to.
eloquent_wescoff

Príspevok od používateľa eloquent_wescoff »

Ahojte,

rozhodujem sa, aky si kupit HK - v uzsom vybere mam bud USP alebo P30SK (resp SKS).
A prave k USP ma zaujima nazor skusenejsich drzitelov tejto zbrane. Packa poistky je kombinovana s vypustacom kohuta. Na videach a pri normalom (nestresovom) pouziti to vyzera 'blbovzdorne'..
Je jasne, ze ak sa dava pozor na prsty, tak to nie je lahke neumyselne sprait, ale prave preto ma skor zaujima aka je prax.

Ako je vasa skusenost s nechcenym vypustenim kohuta pri strelbe napr v strese (ak take niekto niekde zazil) a pod?
Pripadne ak niekto nosi zbran (modelova situacia) natiahnutu a zaistenu a chce z nej na strelnici strielat - podarilo sa niekomu pri 'hrubsom' zaobchadzani neumyselne vypustit kohut na usp pri odistovani ?

vopred vdaka
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Nič také ti nehrozí. Tá páčka je tak ďaleko vzadu že nič také sa nemôže stať.
Ďalej keď chceš vypustiť kohút potrebuješ páčku stlačiť výrazne hlboko, rotácia viac než 45'
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nehľadiac na to, že pri SA/DA koncepte nie je nechcené vypustenie kladiva žiadnou tragédiou, zbraň je stále pripravená k streľbe bez pridanej manipulácie.
eloquent_wescoff

Príspevok od používateľa eloquent_wescoff »

Dakujem za odpovede. To je pravda, ze pri SA/DA je stale moznost vystrelit. Mne islo len o tu samotnu akciu, ci sa to stava = ci to nie je nejaky maly designersky fail. Ale kedze sa to (zrejme) skoro nikomu nepodarilo, nie je to asi az taky zly napad zdruzit viac funkcii do jedneho ovladaca.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cheops, nie je to fail ale feature.
:wink:
Môžem ťa upokojiť aj ja ako dlhoročný spokojný užívateľ: riešiš zbytočnosť. Treba si to vyskúšať. Hoci aj niekde v obchode a sám uvidíš.
:arrow:
Ak chceš odpoveď, ktorá vyzerá fundovanejšie, potom ti odpoviem, že áno, stať sa to môže, ale to by si musel byť mentálne asi trocha mimo - napr. v šoku, aby si poistku premačkol až do de-cockera. Ak to robíš vedome, alebo hoci aj automatizovane (na základe svalovej pamäte), potom tie prechody medzi polohami nemôžeš nepocítiť a nereagovať na ne. A to platí aj o strieľaní v rukaviciach, skrehnutých rukách, apod.
:idea:
Ešte by sa mohlo stať, že raz budeš nosiť zaistené a inokedy odistené a potom, keď si nebudeš vedomý, že máš odistené, budeš sa domnievať, že odisťuješ a pretlačíš do de-cockingu. Ale to už sme v rovine úvah a najmä vychádzame z nie práve "zdravých" streleckých návykov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"