STI

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ja viem že Major nie je mýtus :-). Ale keď Adam vyhral, porazil aj Znamenáčka, či nie? A ten zas nie je najhorší strelec :-)
Pozeral som tie zásobníky, stredný mi určite nevlezie do krabice. Tie krajné by som tam možno narval, z foto ťažko povedať, ty skôr budeš vedieť.
Chcelo by to vyskúšať, ale takto na ďialku to nie je možné. (Zvolen - Praha?)
Flat top neriešim, do takej úpravy sa zatial nechystám, to už kúpiť nový záver aj s flat top a len ho dolícovať na zbraň, ako nechať nejakého frézara sa učiť za moje prachy. A neviam či by to aj šlo na štandartný záver, nemám s tým až také skúsenosti, zatial sa s konštrukciou 2011 len zoznamujem.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Jenže to se bavíme o nesrovnatelném. Petr v té době nebyl pod křídly CZUB a neměl takovopu podporu. Je to tak 6-7 let zpátky. Dneska je Petr vystřílenej mazák s podporou od CZUB.

O botky zásobníku vůbec nejde, dokoupíš si nebo uděláš sám. Jde o tubus zásobníků se kterými se dostaneš na 18-19+1
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Chlapy zbytocne vymyslame, aj tak nic nevymyslime. Major proste prebral v standarde prim. Staci sa ist pozriet na velke sutaze. Alebo povedzme na posledne majstrovstva sveta. Neda sa porovnavat co bolo pred par rokmi. Podla mna sa tato divizia velmi rychlo vyvyja. Aj ked na Slovensku mozno pomalsie hlavne kvoli logickej financnej narocnosti. Na druhej strane to zbieranie nabojnic a zhananie nahradnych dielov lezie pekne na nervi.


Infinity kde si kupoval STI ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

V GP.
:-)

To zháňanie ND, nie prečo, v kľude pomaly, popozerať čo ponúkajú, zisťiť čo treba zmeniť. No a nábojnice, asi budem nútený zase chodiť pískať do zahraničia :-)
Niko, pár pretekov vonku ako RO a máš na jeden rok nábojnice. Pozor, nerozhoduj spolu s Majorákom, lebo ti polovicu vyzbiera.
Ale vážne, na MFS zhruba v 2008 som nazbieral cca za plnú igelitku 40, a to som prioritne zbieral 9viatky.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Major hraje prim od začátku IPSC :D :D Jsem trochu pamětníkem IPSC v ČR, od r.1997 a pamatuju si, že kolem roku 2003 to byl takový zlom...kdo neměl major, byl o hodně v zadu. A na MS v Ecuadoru jsem přiznám se, v STD nikoho v minoru nepotkal....
Změně na major pomohla hodně konkurence dodavatelů, kdysi tam prodávala STI jen jedna nebo 2 firmy vč. komponentů a podle toho to tak vypadalo. Dneska koupíš nábojnici za 1,20kč (1x vystřelenou) o zbytku nemluvě.

Díly pro STI bych moc neřešil, za 7 let co mám STI jsem toho navíc moc nepotřeboval:

Sear
Sear spring
Disconector
Extractor (nejlépe Aftec)
Vratné pružiny, pružiny do zásobníků
Náhradní muška
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Infinity bol si v tej septembrovej varke ? Mne povedali, ze septembrovu som prepasol a nevedia kedy dojde dalsia, ale asi ze o 8 mesiacov. Fuu. Takze som presiel na plan B. :lol:

Jaaj tak tazko mi porovnavat historiu standardu v SR. Jaa som s IPSC len par rockov. Ale gaston myslim, ze vy bratia Cesi ste v tomto trochen popredu. Na Slovensku az tolko majorakov nestretnes. Edgov moze byt v celej republike mozno tak 10. Minor v standarde ti teda az tak nevadi. Vadi ti to az ked prides kuknut vonku. :wink:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Septembrová várka sa zmenila na novembrovú, to vieš ruda s meteoritu.
STD na SVK čo ja viem, vŕatane už aj so mnov 7 kusov (1x CZ TS).
Ja som tiež pri tejto strelbe ešte krátko, niekde okolo roku 97 som začínal, 96 bol taký pozrieť a dokončiť závod, potom to bolo OK, a 2011 zase aspoň dokončiť závod :-(.
Edgov majú asi viacerí, no nie všetci strielajú IPSC, alebo ich majú v 9tke.
Viem o dvoch 9tkových.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

niko napísal: Zbran som nekupoval od GP. Pravdu povediac som bol velmi nemilo prekvapeny dodacimi lehotami, ale aj pristupom vyhradneho slovenskeho distributora. Vlastne bol zo vsetkych firiem s ktorymi som rozpraval najhorsi. :roll:
Ak pocitam aj teba tak viem uz o 7 kusoch STI co prisli do SR mimo GP :roll:
Vobec sa tomu necudujem. Vyhradny dovozca mi povie ze sa musi nazbierat objednavka ale mam pocitat pol roka a viac...

Ako uz spominal I-F pokial dostavam od prveho v STD 20% a viac je pre mna 40ka zbytocne drahe strielanie. Jednou z moznosti rozsirenia 40ky u nas by bolo prezbrojenie PZ na tento kaliber. Ale to je sen ktory nesplni ani Vilo v modrom z neba :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

kto je vyhradny dovozca, GP?
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Hej GP. :roll: Osomne som z nich velmi sklamany. Este aj na stranke maju namiesto Edga obrazok Eagle. :roll:
No myslim si, ze 40tka je drahe strielanie tak ci tak. Resp. uz som sa prestal zamyslat nad moznostou zmysluplneho ekonomickeho vyjadrenia mojho konicka. :lol: Strielam, lebo ma to bavi. Kolko to stoji radsej nekukam. :lol: No a ten rebricek zalezi tazko od preteku L I-III je silno rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Niko, nezáleží od levelu. Záleži od toho kto s top strelcov tam je. Nemožeš porovnávať slovenskú level III kde v STD máš dobrých strelcov len Peťa Kopunca a Mira Ťažkého, a napríklad Level III v čechách, kde chodí aj európska špička.
(Týmto nechcem dehonestovať Peťa alebo Mira, ale tá europska špička je predsa lepšia)
Alebo keď na ŠSS Levell I príde do RS Batky z Maďarska :-). To je potom rozdiel I a II aj 15%.

40 tka, drahé strielanie, no neviem, strela je cca o 1,3 centu drahšia a prach? Pod 9 som sypal okolo 3,7 pod .40 okolo 4,7. Zápalka tá istá. Cca 1,7 centu. To sa stále dá, nemyslím si že je to také zlé. Len treba prebíjať ak chceš strieľať viac a mať muníciu na mieru. Najväčší problém je - nábojnice.

noacoak, kedy si dostal 20%? Ja som bol v tom že ti dávame aspoň 35% :-)
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Ale hej hej. V podstate som to tak myslel ako pises. Tym levelom III som nemyslel velkost preteku, ale kvalitu sutaziacich. V nasich podmienkach: hlavne Debrecin, Krakov, CR atd. Proste je rozdiel ist na gulaspreteky a dat tam 90 % miestnemu borcovi a ist do Debrecenu, kde dojde J.Z. Diaz a Batky a tam dat 90 %. Aaale tak zatial v podstate take problemy nemam :lol:
Inak kolko grainove strely davas pri prebijani ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

skúšam 200, ale mám objednané aj 220, zatial len skúšam, čo sadne lepšie. Prach používam BA9
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

220grs je pro 40SW tak maximum....40ka je hodně protivná na tlaky v hlavni, ale Ba9 není zas tak rychlý prach, aby sis zadělával na problémy. Někomu vyhovuje těžká střela, někomu lehká, V ČR máme jednoho s SVI co mu vyhovuje ryche se vracející závěr a tak má cca 150grs střely...
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Hej, to že .40 je protivná na vnútorné tlaky to je asi to najlepšie prirovnanie.
Hlavne pri hlbokom zapustení strely do nábojnice.
Aj s toho dôvodu nabíjam na max OAL ktorý mi dovolí komora. BA9 mám, krmím s tým 9tku. Oproti S20 čistejšie horenie, menšie rozdiely v úsťových rýchlostiach. Čo som si zatial nabil mám faktor 175 :-), a už sa to nedá porovnávať s SB 180grs (tie mi dali okolo Faktor 178). Takže 150tky v Majore to musí byť zážitok (a nestriela MODIFIED?). V podstate už pri 200 nie je vela miesta pre prach, no uvidím ako sa budú chovať 220, hodím sem potom info.
Ináč prvé čo som spravil na zbrani, bolo, že som dal gumenú podložku pod vratnú pružinu, aj to čiastočne zvyšuje životnosť zbrane. Niekto môže mať na to iný názor, ale ja som to pchal do každej zbrane ktorú som mal (okrem K100 - tam to proste nejde dať) a myslím si že je to dobrá vec.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"