STI

marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 15 years 7 months

STI

Príspevok od používateľa marek11 »

zdravím páni

konečne som natrafil na to pravé orechové , dnes som sa stal hrdým majitelom pištole STI LS cal. .40 SW. Láska na prvý pohlad, dizajnovo skoro dokonalá, šírka cez záver 1,94cm!, váha 745gr, proste paráda.
Mám pocit že moja ruka narástla presne pre toto železo. Zajtra vybehnem na strelnicu a podám hlásenie. :D

http://www.stiguns.com/guns/ls/ls.html
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

heh, som na tom presne tak isto, minuly piatok som kupil LS40 a zajtra sa ju chstam prevetrat. Uz som si aj objednal puzdra na nosenie.
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

a kde si si objednal puzdro? vyskúšal som hádam všetky bežne dostupné v BA ale ani jedno sa mi nepozdávalo.

zaujal ma aj tento tento clip:

http://media.stiguns.com/IntPress/Eur/Z ... _STILS.pdf
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

No, puzdra som si dal vyrobit na mieru od Falca, do 14 dni by mali prist, tak dam vediet ako sedia. Ten klip sa mi osobne nepaci, nie je chranena spust, ale inak preco nie.

Prave som prisiel zo strelnice a som sklamany. Co sa tyka strelby samotnej je to fajn. Ta .40tka dava vcelku prijemnu ranu, nie je to ostre, nekope to. Problem je spolahlivost. Po 3-5 ranach samovolne zaisti poistku. Jednoducho spatnym razom ju pomaly zdviha az sa zaisti. Problem moze byt, ze odpruzeny kolik, ktory ju isti nedosada dobre do vyberatia na jej tele. Druhy problem je, ze dobre nedoraza zaver do prednej polohy. Pri prvom obtiahnuti pri plnom zasobniku, treba raznejsie obtiahnut aby naboj prekonal odpor a skzol do hlavne. Sem tam zostane "na polceste" (to nemusi byt chyba ale vlastnost). Problem je, ze to robi aj pri strelbe (skusane naboje ako S&B, tak aj CCI, viacero ludi). Vystrielali sme okolo 100 ran a ani jeden zasobnik nebol bez problemov (potom to uz prestalo bavit). Skusim kontaktovat Jara s reklamaciou co na to povie.
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

ja som dnes vystrielal dve krabičky FMJ a nemal som absolútne žiadny problém, som spokojný.

strelba na 25M, rozptyl cca 15cm
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Od akeho vyrobcu boli tie naboje?
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

madarské, kúpil som ich v trnave po 10sk, ako som napísal, ziadny problém, ako z knižky
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no nic, skusim reklamovat, dam vediet ako som pochodil
marek11
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa marek11 »

kúpil si to od Kuracinu?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

gewehr napísal: ...
Problem je spolahlivost. Po po 3-5 ranach samovolne zaisti poistku. Jednoducho spatnym razom ju pomaly zdviha az sa zaisti. Problem moze byt, ze odpruzeny kolik, ktory ju isti nedosada dobre do vyberatia na jej tele.
...
Možno drobná výrobná nepresnosť, otrep alebo špona...
gewehr napísal: ...Druhy problem je, ze dobre nedoraza zaver do prednej polohy. Pri prvom obtiahnuti pri plnom zasobniku, treba raznejsie obtiahnut aby naboj prekonal odpor a skzol do hlavne. Sem tam zostane "na polceste" (to nemusi byt chyba ale vlastnost). Problem je, ze to robi aj pri strelbe (skusane naboje ako S&B, tak aj CCI, viacero ludi). Vystrielali sme okolo 100 ran a ani jeden zasobnik nebol bez problemov (potom to uz prestalo bavit). Skusim kontaktovat Jara s reklamaciou co na to povie.
Vyzerá to na brzdenie pri spätnom pohybe a zasúvaní náboja - ak ide o úplne novú zbraň, možno chce iba "zabehnúť" klzné plochy, pre istotu aj dôkladne vyčistiť komoru - vedenie záveru, bicí kohút, miesto jeho kontaktu so záverom, pružinu, vodiacu tyčku... ak tam je nejaká konzervačná vazelína, aspoň dôkladne vyčistiť a namazať niečím kvalitným...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Celkove spracovanie je dobre, takze tiez predpokladam ze to bude nejaka "blbost", co sa tyka dorazu, vycistim, namazem a skusim naboje od ineho vyrobcu.
Chce to ale dotiahnut poriadne, konieckoncov je to zbran na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

gewehr napísal:...Druhy problem je, ze dobre nedoraza zaver do prednej polohy. Pri prvom obtiahnuti pri plnom zasobniku, treba raznejsie obtiahnut aby naboj prekonal odpor a skzol do hlavne. Sem tam zostane "na polceste" (to nemusi byt chyba ale vlastnost). Problem je, ze to robi aj pri strelbe (skusane naboje ako S&B, tak aj CCI, viacero ludi). Vystrielali sme okolo 100 ran a ani jeden zasobnik nebol bez problemov ...

Môj skromný názor je rovnaký ako písal Igrlík. Teda, že najskôr je potrebné zbraň zabehnúť. Teda vystrieľať aspoň tých 300-500 výstrelov (ak máš čas a peniaze tak kľudne aj viac), nech sa všetko vybehá a sadne. Ak aj potom bude robiť problémy, tak treba reklamovať.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

toho sa nebojim, skor ma trapi. ze sa pri strelbe "sama" zaistuje
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

to Gewehr:

ma nestras, v piatok sa idem pozriet na LS9. a pri porovnani tychto dvoch zbrani som skoro vzdy pocul, ze LS40 je podstatne spolahlivejsia. A ked ty teraz vravis toto, zacinam zvazovat ci ma zmysel merat cestu do BB.

este jedna otazocka. ako je mozne, ze sa ti zaistuje poistka?
pri tomto type zbrani by mala byt konstruovana tak, ze pri strelbe mas palec na poistke a tym padom ti zlepsuje uchop. Ma to LSko inac? to by bolo neprijemne zistenie.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tu estu sa ti oplati merat. Ratam ze ked sa zabehne bude OK, treba ju aj pred prvou strelbou poriadne premazat a malo by to byt OK (som dost zhyckany z H&K, to striela bez ohladu na urdzbu a mazanie :oops: ).
Co sa tyka poistky to je o inom. Zbran musi strielat bez ohladu na to, ci pri strelbe drzis alebo nie poistku. Kor ked som lavak. Ale uz som Jarovi volal, a na jednu navstevu by to malo byt vyriesene.
Ale urcite sa ti tu cestu merat oplati. Ta zbran je spracovana az na tu drobnost s poistou krasne, strelba z tej .40 je super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"