STI

inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Nestřílí Modified. Zdeněk Heneš střílí 140grs :) A to je pak pecka....
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Tak, uz je to asi aj jedno, kedze Modified je uz aj tak minulostou.

Inak gaston, vsimol som si, ze si ladil vo velkom style. Noze daj nejake info ohladom "buffers" a vsetkych tych sportovych spusti co su na trhu. Zaujimalo by ma, hlavne ci tie buffers maju nejaky skutocne realne badatelny vplyv na chovanie zbrane.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

No Modified si APS nechala ako národnú divíziu :-). (dakde som to čítal)

Pýtal si sa Ga100na na ladenie, dúfam že mi prepáči že odpovedám za neho.

Buffers na chovanie zbrane má minimálny vplyv, na životnosť zbrane výrazný.
Čo sa týka všetkých tých športových spúšti, neviem čo očakávaš od nej.
Pokial potrebuješ dlhšiu alebo kratšiu je ich dosť na speedshooter.com alebo www.alliancze.cz. Pokiaľ potrebuješ znížiť odpor spúšte tak len výmana spúšte ti nepomôže. Potrebuješ vymeniť (vyladiť) kladivo, záchyt kladiva, trojprstovú pružinu. Všetko by malo byť čo najľahšie, tj odlachčené kladivo, titanová listová pružina (???).
Poprípade kúpiť set, ktorý by už mal byť odladený (http://www.dawsonprecision.com/Category ... COMPONENTS), praktické skúsenosti s týmto nemám, ale kamarát to kúpil a je spokojný.
Upresni čo chceš ladiť a za akým účelom (estetický, funkčný) a či chceš ísť cestou len výmeny alebo upravovania súčiastok.
Ja som so štandartnými súčiastkami išiel odporom spúšte niekde na 0,7kg.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Ano, nechali jsme si MOD jako národní divizi.

Infinity odpověděl prakticky za mne. Já mám osobně zkušenosti s laděním váhy závěru. Ale je to laděné prostě jen na mne :)

Než jsem odfrézoval závěr, používal jsem "buffer" buď dorazový (používá se tvrdý plast nebo hliník), nebo sofistikovanější zařízení, které prakticky dělá to samé a malinko kultivuje zbraň při výstřelu a to je Sprinco (později STI začalo vyrábět Recoilmaster)

Po odlehčení závěru jsem dovažoval předek pistole wolframovým vodítkem a plugem.

Obě řešení mají něco do sebe, osobně jsem preferoval (než jsem dal STI k prodeji) 2 variantu.

Spoušťový mechanismus doporučuji koupit jako set, popř když tomu už trochu rozumíš, takovou oblíbenou variantou je EGW sear + Koenig hammer.

Obecně řečeno, dá se ladit na STI hodně věcí, omezeném je jen Tvoje peněženka :)
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Noo chlapy priznam sa uprimne, ze som z toho nejaky pomotany. Proste ladit STI neje jak ladit Glocka co pozeram. Na STI kukam, ze sa da ladit vsetko a este k tomu niekolkymi sposobmi. :lol: Idem buduci tyzden do Prahy a rozmyslal som, ze si odtial niec donesiem, uz ked tam budem.
Ma nejaky zmysel kupovat buffer, ked je v zbrani od vyroby recol master ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Na každej zbrani sa dá ladiť všetko, je len na zamyslenie či to má význam a čo to strelcovi prinesie.
Podľa mňa buffer má význam, už som to v predchádzajúcom príspevku spomýnal, a ty sa na to pýtaš už druhý krát.
V prvom rade ty musíš vedieť čo chceš na zbrani zmeniť, ak to nevieš, ťažko radiť.

Ja namiesto origo bufferu používam obyčajnú tvrdú gumu, a stačí to.
Obrázok
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

No pytam sa, lebo z vas chlapy v podstate taham skusenosti. :lol: Ako som pisal, niesom s tou zbranou vobec vystrielany. Je to premna nove cudo. Neviem teda este co mi ktory tuning prinesie. Mne zatial pride perfektna tak, ako je. Mozno az na tu vahu. Teda z malymi upravami, ktore sme uz spomynali. Idem ale do tej Prahy, tak som chcel vyuzit situaciu. Fundovanejsie sa ale mozeme pobavit u vas vo Zvolene na extralige. To uz dufam budem mudrejsi. :wink:

Ale infinity dobry typ na tu gumu. Aku ma asi hrubku ?
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

cca 4mm, podľa mňa by stačilo aj 3. Ak dáš viacej s kombináciou rýchlich striel nemusí ti stíhať pružina zásobníku, to by si potom musel zobrať trochu zo spodu záveru (lenže načo!) aby mal dostatočný záklz a pružina čas vytlačiť náboj.
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

..jen drobná poznámka : na Recoilmaster se buffer nedoporučuje dávat. Je to jak dávat na prezervativ ještě jeden :))))))))

Pokud už tam ten buffer budeš dávat, tak co nejtenší, aby měla 2 pružina možnost pracovat a navíc, je potřeba zkontrolovat, jestli chodí hřeben za přerušovat....
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

no, to si ma prekvapil. S tou gumou to má celkom iný zvuk pri dorazení záveru takže teoreticky by som tam aj nejaký význam videl. Pozrel som aj zahraničné fóra, tam to tak isto nedoporučujú, len som sa nedočítal prečo. Závady mi to zatial nerobí, zatial to tam nechám :-).
Čo je hrebeň?
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Obrázok
Tomuhle říkáme hřeben :) Když hodně bufferuješ, může se stát, že :

Začneš kulometit ( hřeben se nedostane za přerušovač )
Nebude stíhat podávat zásobník

Tím, že tam máš tak tlustej buffer, znemožňuješ 100% funkci 2 tlumící pružiny.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

áá, čelo záveru :-)
V pohode, zbraň je funkčná aj stak hrubou podložkou, kladivo nepadá, to už mám za sebov s ranných čias babrania sa v spúšti.
Podávanie nábojov, no zistíme keď budú pružiny staršie, či budú stíhať.
Počul som o praskaní recoil masteru, aj jednému strelcovi minulý rok praskol. Je to podnietené nejako možstvom vysokotlakej munície? alebo je to len náhodný jav?.
Tá druhá pružina na RM sa mi zdá mekšia ako vratná, keď som naň zatlačil stlačila sa skôr.
Prečo si dal STI na predaj? PRD je lepší? :-)
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Ano, čelo závěru, ale to celý dozadu je hřeben :) RM praská docela často klukům co střílej ve .40. V 9mm podle mne RM nemá snad ani smysl.
Přestal jsem střílet STD, protože jsem šel do MOD a když zrušili MOD, naštěstí jsem ho dobře prodal a koupil si něco v 9mm, pro levný střílení, protože už moc času na střílení nemám, rodina a tak.... |No tak jsem si koupil SIG 226 X5 Allround :) Edge stále prodávám
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ako je to s dlaňovou poístkou? Možem si ju vyblokovať? Pravidlá hovoria že zbraň musí byť zaistená, čo v podstate zabezpečuje manuálna poístka.
A prečo? Jednoducho si na ňu neviem zvyknúť :-).
Ga100n, keď porovnáš STI a SIG, ako by si to hodnotil? Myslím celkové opracovanie zbrane. Kolko vyšiel ten Sig?
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Dlaňovou pojistku můžeš odblokovat. Je to jak píšeš.
Ohledně kvality SIG vs STI. X5 je rozhodně o třídu výše co se týká kvality zpracování. Němci si nechali záležet. Koupil jsem ho za zvýhodněnou cenu 42K CZK
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"