Vnútorný úderník vs. klasický kohút

- technické informácie...

Preferujete skrytý bicí mechanizmus alebo klasický kohút?

Skrytý bicí mechanizmus (SfA, SF)
48
55%
Klasický vonkajší bicí kohút
39
45%
 
Celkom hlasov: 87

inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

thunder napísal:... ktorú riešim rovnakým štandardným postupom, ktorý je takticky najvhodnejší bez ohľadu na konštrukciu zbrane. Udriem odspodu po zásobníku a obtiahnem.
to udretie odspodu po zasobniku je na co dobre ?
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

mrzo, precitaj si to prosim este raz a neurazaj sa bezdovodne...
tvrdim, ze "blbcom" zbrane do ruk nepatria, bez ohladu na typ bicieho mechanizmu. to sa asi zhodneme. v tej vete, kde to tvrdim, spominam v rovnakej suvislosti oba typy mechanizmov, tak neviem, preco si myslis, ze utocim na jeden z nich, pripadne na niekoho z diskutujucich... len tvrdim, ze to nie je argument na porovnavanie...

BKSL: zavada moze byt sposobena z viac dovodov. vzprieceny naboj, nedorazeny zasobnik, zlyhany naboj, vada zbrane, prazdny zasobnik a nezadrzany zaver v zadnej polohe... predpoklada sa, ze v kritickej situacii nemas cas ani priestor na spekulovanie a badanie, co z toho zavadu sposobilo. ak po prazdnom cvaknuti nenastane vystrel, tak okamzite popisanym univerzalnym postupom bez akehokolvek rozmyslania vyriesis 90% (mozno viac) zavad, bez ohladu na to, co ich sposobilo a mozes pokracovat v rieseni situacie...
nie je to z mojej hlavy, je to od ludi, co maju prakticke skusenosti z realnych situacii...
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Je to argument na porovnavanie, cisla nepustia. Ak 1000 ludi pouziva jeden typ zbrane a nechtiac vystreli 1 clovek, je to ine ako ked s inym typom dojde k 5 vystrelom.
Len tak narychlo som nasiel dvojnasobny pocet nechcenych vystrelov v Los Angels po vymene zbrane u policie z kohutika na striker:
http://bearingarms.com/rise-negligent-d ... ed-pistol/
Aplikovat to ale na jedinca (tj ak si kupujes zbran ty sam) nema zmysel. Pri objednavke zbrani pre PZ a armadu to uz ale stoji za uvahu.
Mozno sa najde aj opacny pripad, ale myslim ze SF budu mat viac nehod, uz len zo samotneho principu fungovania.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

gewehr napísal:Potrebujes este vela vidiet, zazit a pochopit. Tot vsjo.
Samozrejme, ale to vsetci... Pri debate o novej Q100 som vyjadril nazor, ze kohut je zastaraly a prekonany. Od odbornikov som dostal odpoved v style "ved ty raz pochopis..." snazil som sa dozvediet, co mam teda cakat a na co sa mam pripravit a poslali ma diskutovat do samostatnej temy.
Sme v samostatnej teme, diskutujeme a na moje absolutne konkretne prispevky dostanem od odbornikov opat odozvu "Potrebujes este vela vidiet, zazit a pochopit."

Videl som vela videi na temu, ako sa niekto postrelil a ako to niekto nahodne napalil niekam, kde nechcel. Asi na kazdy jeden som reagoval vyrazom "blbec" a obcas aj horsie. Je mi luto, ale ludsku blbost kladivo ani Safe Action nevykompenzuje...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

gewehr: co je na V3 od HK nestandardne?
inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

thunder len tak na okraj, chytrych tu nemaju radi :)

"The jump coincides with the department’s move to a new handgun that lacks a safety lever and requires less pressure to pull the trigger."

"More recruits — including more women"

Zlomizub ked ma niekto necitlivy prst a este je to aj zena tak statistika ide do prd... :mrgreen:
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

Myslím si, že všetci, čo tu prispievame máme celkom jasno v tom, čo máme na opaskoch a prečo. Cieľom tejto témy nemá byť presvedčiť tých druhých, že majú niečo zlé a majú niečo meniť. Skôr som predpokladal, že z rôznych skúseností a argumentov po očistení od nepodstatných, nesúvisiacich a spoločných pre oba typy nám z toho vypadne niečo, čo sa skutočne bude dať porovnať a začiatočník bez skúseností bude mať po prečítaní aspoň základný prehľad, ktorým smerom sa vydať, aby si potom neskôr nemusel zvykať, alebo sa vyrovnávať s niečím, na čo nebol pripravený. Pred rokom by sa mi táto téma veľmi hodila, ale nebola tu...

Nemyslím si, že niekomu pomôže argument typu "veď uvidíš", alebo "ešte sa máš čo učiť", alebo "ani som to nečítal", alebo vzťahovačné urážanie sa na niečo, len preto že sa vo vete nachádza slovo "blbec". Možno mám svojský slovník a komplikovaný štýl vyjadrovania (neviem to inak), ale nemám najmenší dôvod urážať vás pre iný názor. Od vás, od ľudí, ktorí majú skúsenosti, by som očakával trochu konštruktívnejší prístup a potom možno to, čo tu po nás ostane, bude mať aj nejakú hodnotu pre tých, čo sa ešte len budú rozhodovať...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hornet napísal:gewehr: co je na V3 od HK nestandardne?
Na klasickom V3 prevedení je kohút nezávisle odpruzeny od bicej pruzimy a podľa polohy kladiva nevieš identifikovať stav napnutia bicej pruziny. Vypustenie tlacidlom teda nemeni polohu kladiva iba uvoľňuje pruzinu.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Priklanam sa tomu, co napisal thunder, tiez nepreferujem kladivo
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

gewehr napísal:
hornet napísal:gewehr: co je na V3 od HK nestandardne?
Na klasickom V3 prevedení je kohút nezávisle odpruzeny od bicej pruzimy a podľa polohy kladiva nevieš identifikovať stav napnutia bicej pruziny. Vypustenie tlacidlom teda nemeni polohu kladiva iba uvoľňuje pruzinu.
Som myslel, ze toto je V1. Teda aspon pri P30, takuto som drzal v ruke. Tam bol kohut stale hore akurat prva bola tuha a dalsie isli lahko.

Ja som mal P30 oznacenu ako V3 a tam sa spraval klasicky, ked bol hore bol tuhy a po natiahnuti zostal dole.

Ale tie ich rozne verzie aby sa v tom jeden vyznal...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Priklanam sa k SF kvoli rovnakemu odporu spuste pri vsetkych vystreloch. Ked som zacinal, chcel som tiez mat zbran mechnizmom a hlavne ovladacimi prvkami co najjednoduchsimi.

Kto ma obavy kvoli bezpecnej manipulacii s SF, neriesi to napr. dlanova poistka v pripade HS XD?
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa thunder »

dantes napísal:Kto ma obavy kvoli bezpecnej manipulacii s SF, neriesi to napr. dlanova poistka v pripade HS XD?
Dlaňová poistka bezpečnosť pri zapúzdrovaní nerieši, pretože zapúzdruješ s rovnakým úchopom, ako keď strielaš. Pri zapúzdrovaní do vonkajšieho púzdra platí jedine vhodné púzdro, prst mimo spúšte a maximálna opatrnosť. A pri oboch typoch zbraní palec zvrchu na závere...
Pri apendixe zase zapúzdrenie mimo tela a následne vloženie púzdra aj so zbraňou do nohavíc pod opasok.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Chlapi ozaj obdivujem Vasu trpezlivost.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

thunder, ja nie som vlastnikom HS, ale podobneho plastaku bez dlanovky :wink: ktory pouzivam bez obav. Ano, ta poistka nemusi riesit pri puzdreni ani inak vobec nic. Moja otazka smerovala k tomu, ze viaceri uvadzali ako dovod pre kladivo vyssiu bezpecnost a poistka navyse by niekoho mohla trocha upokojit.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

V dnešnej dobe preberať SA, SA/DA, DAo alebo Safe Action ktoré je bezpečnejšie je debata ku pivu. Jestvujú inteleguáni čo pištol "vytunili" tak že si prestrelili nohu. A boli medzi nimi aj "tuňeri" Glockov aj 1911 aj iných pištolí. Ide o to čo komu vyhovuje na nosenie, bezpečnosť závisí od užívateľa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"