Vnútorný úderník vs. klasický kohút

- technické informácie...

Preferujete skrytý bicí mechanizmus alebo klasický kohút?

Skrytý bicí mechanizmus (SfA, SF)
48
55%
Klasický vonkajší bicí kohút
39
45%
 
Celkom hlasov: 87

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

uplne by som tuto temu nezatracoval, ja ako laik som sa dozvedel zasa nieco nove.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa thunder »

dantes, ja som to pochopil... :)
Ja tiež púzdrim SfA úplne bez obáv a nosím vždy náboj v komore, ale dlaňovka konkrétne na tento úkon asi vážne nemá vplyv. Toto je skutočne vec, kde palec na kladive môže priniesť väčší pocit bezpečia, ak to nie je len nacvičená mechanická záležitosť, ale vnímaš pri celkovom pohybe zbrane do púzdra aj prípadný nechcený pohyb kohúta od spúšte a okamžite zareaguješ a prestaneš tlačiť zbraň smerom do púzdra. Len tak zo zvedavosti, skúsim ešte na strelnici, či len položený palec dokáže zabrániť nechcenému pohybu kohúta a akú silu palca by na to bolo treba. :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

matus69 napísal:uplne by som tuto temu nezatracoval, ja ako laik som sa dozvedel zasa nieco nove.
Žiaľ aj kopu kravin.
Len v skratke. Napríklad to ze dlanova poistka nemá vplyv na bezpečnosť pri zapuzdrovani. Ak zapuzdrujes správne, teda palcom na kladive alebo zadnej strane záveru (áno, ma to svoj zmysel aj u SF, miestni borci určite vedia prečo), tak samozrejme dlanova poistka je aktivovana zmenou uchopu. Vyskusane na 1911, HS kach a pod.

Ďalšia kravina je skusanie tlacenia kladiva palcom silou proti zdvihnutiu pri zapudzrovani. Palec na kladive slúži ako indikator, keď sa pri zapuzdrovani začne kladivo zdvíhať, prestanem rukou tlačiť. A hľadám v čom je problém, alebo nezapuzdrujem. Kto pozná trocha fyziku vie aj bez skusania aká sila bude potrebná. A podobných mudier tu bola kopa. Proste niektorí ľudia sa musia vyjadrovať aj k veciam ktorým moc nerozumejú. Druhá vec je ze svoj názor postavený na obmedzených skúsenostiach vnucuju iným ako všeobecné múdro.

Len mi je ľúto, že na podobných veciach si môžu niektorí začiatočníci hľadajúci info utvoriť chybný pohľad na vec.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Cim viac tlacim, tym viac tlacim, cize nic nepretlacim, aspon na mojej GP P1. Ale ako pise Gewher, nikdy netlacim nasilu, zbran musi ist dnu len s jemnym odporom.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

prebera sa tu, ze kladivo je lepsie pri zapuzdrovani, preco ? Kto dava zbran do puzdra s prstom na spusti je ....., proste obtiahnem a vlozim do puzdra a kedze nemam kladivo, nic neriesim, ziadne jeho vypustenie a vdaka tomu nemusim pri taseni riesit to, ze spust bude mat silnejsi odpor a pretlacat kladivo. tasenie je tiez s prstom mimo spuste a prst ide na spust pri nahodeni zbrane na ciel.
Ale kazdy ma rad nieco ine, niekto to chce zlozite, niekto jednoduche. Tiez co sa tyka poistky. poistka isti zbran, ano, ale zaroven ak zabudnete odistit, neskor vide vystrel a tam sa straca cas
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nie jeden clovek sa postrelil ked sa mu zamotala kosela do puzdra, pripadne ine casti oblecenia.
Pri spravnom postupe sa to nemoze stat, ale stava sa ze ludia sem tam nedodriza spravny postup, nepozru sa kam pchaju zbran a bac ... diera v nohe. S palcom na kladivku je toto riziko ovela mensie, lebo hned citis ze niejco nieje OK.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa thunder »

gewehr: mas pocit, ze ja som napisal nieco ine ako ty? napis mi prosim ta jedinu kravinu, co som sem dal, s ktorou nesuhlasis. zopakujes presne to iste, co som napisal v prispevku pred tebou, ale to moje je kravina zaciatocnika a to tvoje je dar od majstra svetla?

zlomizub presne popisal mozny problem pri nevhodnom zapuzdrovani a v takomto pripade moze skutocne pohyb kohuta indikovat problem. lenze, rovnaky problem moze nastat aj pri taseni zbrane a lem kosele alebo ina cast odevu sa moze zachytit o kladivo. vystreli potom, ked treba?
Naposledy upravil/-a thunder v 16 Nov 2015, 18:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Thunder, ty si prototyp trolla a keď si po sebe precitad veci spätne nájdeš kopu troylovin čo si popísal. Toto je posledná moja reakcia na teba, nakoľko 1. Mám kopu inej práce 2. Trollov neradno kŕmiť.

Howgh
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa thunder »

zmazane autorom...
Naposledy upravil/-a thunder v 17 Nov 2015, 13:52, upravené celkom 1 krát.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Hornet, gewehr hovori o P2000 ktora bola postavena ako V3 (SA/DA) ale s dvojdielnym kladivom ktore pouzivali na DAO(LEM) verzie. Celkom zazitok vidiet to nazivo.

thunder, puzdrit sa da aj s deaktivovanou dlanovkou. Problem je, ze v momente plneho uchopu pri taseni a v pripade ze na spust posobi tlak (kus odevu, zle puzdro, a pod.) tak dojde k vystrelu. Takze dlanovka je taka poistka nepoistka.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2064
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

gewehr: zjavne mas kopu skusenosti, napr. ten V3 spustak je zaujimavy. Maj aj trocha trpezlivosti s tymi, ktori sa v tom mozno nevyznaju podla tvojich predstav :wink: Nech to tu nie je stale o vybavovani uctov.

Sorry, tu dlanovku som do debaty zaplietol ja, a to len z toho dovodu, ze kto by sa bal SF bez samostatnej poistky ala glock, moze to mat istene dlanovkou ala HS. Komu to co riesi/neriesi je kazdeho subjetivny nazor. Ak sa tu s nou mame sermovat dalsie 3 strany, tak na nu radsej zabudnime.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Thunder: Precitaj si tak po roku "ton" s akym pises svoje prispevky a pochopis, preco nad tebou gewehr mavol rukou. Nebudem ti pisat kto je to, ake ma skusenosti, kde robil a kde robi, co vsetko mu preslo rukami atd.. ty to aj tak nechces pocut. Kto ho pozna vie, ze ta znalostami z oblasti zbrani a streliva, nosenia, pouzivania, taktiky etc ta strci do vazku 2 prstami lavej ruky a pravou popri tom posklada origami trola...
Preto mi dovol sa nad tebou zlahka a zhovievavo pousmiat...

Teraz par argumentov: nie tvojim zauzivanym postupom nevyriesis 90% zavad. Odstrielaj aktivne tak 2-3 sezony v dynamickej strelbe, vystrielaj kazdy s tych rokov tak 15 000 ran v treningu (uzijes si odstranovanie kopy zadrziek v casovom strese) a zistis, ze vazne nie... Polovicu? ... snad ano, ale zdaleka nie 90% .. a dodam ze NIE ani nahodou NIE 90%

- + bod ku kladivu, ktory tu nik nespomenul, je volba miery agresivnosti na prvej rane. Je len na mne, ci som rozhodnuty tasit a okamzite strielat, v tomto pripade mi umoznuje kladivo byt agresivnejsi na prvej rane, uz pocas uzamykania uchopu nacvakavam kladivo a rana pride v momente ked mam zrovnane mieridla ... kohut je z 80% natiahnuty. V pripade ze len tasim a nechcem okamzite strielat, dlhsi a tvrdsi chod spuste mi zabranuje nahodnemu vystrelu. Takze rozny odpor a dlzka drahy spuste pri kohute v DA/SA nieje chyba, je to VYHODA a za tymto tvrdenim si stojim. Chce to viac treningu, aj pod stresom aby to clovek zvladol spravne, jeden aj druhy mod, ale je to vyborna modularita.. pri SF to tak nieje, aspon nie do takej miery.
Argument ze aj SF sa da nacvaknut neberiem... been there, done that... a je to neporovnatelne. Treba si to vyskusat, nadrilovat a porovnat a verim ze dojdete k rovnakemu zaveru.
thunder
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa thunder »

Cubitko, ďakujem za konečne hodnotný a konštruktívny príspevok s normálnymi argumentami. Takéto som čakal od fachmanov od začiatku...

Ja sa nehrám na žiadneho znalca ani odborníka. Som úplne obyčajný držiteľ s pár kurzami, pár tisíc vystrielanými nábojmi za rok a pár súťažami, v ktorých sa stále považujem za začiatočníka. Viem tiež veľmi dobre, kto je gewehr, poznám ho osobne, viem čo robí, aj aké má skúsenosti. O to viac ma prekvapujú jeho reakcie na moje príspevky, naviac, keď nemám pocit, že by som mu v čomkoľvek odporoval, alebo písal úplne kraviny od veci...
Možno problém s čítaním s porozumením... Alebo mám ja problém s písaním s porozumením... Na SS mi zatiaľ neodpovedal, tak keď sa najbližšie stretneme na strelnici, môžeme si to k skúsiť vykomunikovať... Nemám záujem o zbytočné dusno... Ale ani o to, aby mi tu niekto bezdôvodne nadával do trolov...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

thunder napísal: A pri oboch typoch zbraní palec zvrchu na závere...
Pri SF to je tak dobre akurat na zaistenie ze sa ti zaver nepohol dozadu a pri pruseri nielen v lepsom pripade sa postrelis do nohy este si aj zlomis palec.
cubitko napísal:Alebo mám ja problém s písaním s porozumením...
No ano, tiez sa mi nedali docitat tvoje prispevky, pises to agresivno arogantnym stylom, kazdy zo skusenosti vie ze tam byva a niekoho to skratka nebavi.... neda sa radit tam, kde radu nikto necaka.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Je uplne jedno aky mechanizmus a poistky ma alebo nema zbran. Raz je to nastroj na strielanie, tak striela ked k tomu dostane impulz, ci uz chceny alebo nechceny.
Osobne sa priklanam k SA/DA hlavne pre uplneho zaciatocnika alebo len na take prve osahanie si zbrane a ziskanie respektu k nej. Ked vidim ako novacik hrabe prstom na spust ked berie zbran zo stola, tak mam chut prikradnut sa k nemu zo zadu a silno tlesknut nech vyskusam jeho reflex a rychlost prstu na spusti, ale zatial som stale odolal :)
Moja prva zbran bola blbuvzdorna CZ 70 s tak tuhou spustou, ze som z nej mal svalovku.
Takze za mna SA/DA a Sf az ked ma clovek bezpecnost a bezpecne navyky zazite.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"