Flobertka ako pistol

stano3101
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 15 years 4 months

Flobertka ako pistol

Príspevok od používateľa stano3101 »

zdravim, chcel by som sa spytat ci existuju aj nejake flobertky pistole,nielen revolvery.chcem ZP ale najskor by som chcel ziskat nejake zakladne navyky ako zaobchadzat so zbranou.na nete som nasiel nejake revolvery alfa,ale tie sa mi moc nepacia.su aj pistole? poradte prosim
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Nie sú (fungujúce), je to dôsledok tvaru a výkonu flobertkového náboja. Kúp si airsoft, alebo plynovku, dajú sa do nej kúpiť poplašné patróny.
stano3101
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa stano3101 »

dik,asi porozmyslam nad tou plynovkou.uvidime
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

R napísal:Nie sú (fungujúce), je to dôsledok tvaru a výkonu flobertkového náboja. Kúp si airsoft, alebo plynovku, dajú sa do nej kúpiť poplašné patróny.
Omyl, su a nie su. Kedysi som v Madarsku drzal v ruke flobert pistol, vyrabanu tam. Znacku si zial nepamatam. Ale pozor bol to opat bubienkovy system len v tvare pistole. Co si pamatam tak to bolo podobne ako tie diabolkove waltre. Bubienok s nabojmi schovany v designe pistole...
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

chlapi a keby ste sem prastili foto tej pištole na 6mm ME madarskej vyroby?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

NzPerX napísal:
R napísal:Nie sú (fungujúce), je to dôsledok tvaru a výkonu flobertkového náboja. Kúp si airsoft, alebo plynovku, dajú sa do nej kúpiť poplašné patróny.
Omyl, su a nie su. Kedysi som v Madarsku drzal v ruke flobert pistol, vyrabanu tam. Znacku si zial nepamatam. Ale pozor bol to opat bubienkovy system len v tvare pistole. Co si pamatam tak to bolo podobne ako tie diabolkove waltre. Bubienok s nabojmi schovany v designe pistole...
Mám dojem , že je to z technického dôvodu .
Flobert ako taký neprebije záver , preto bubienkový systém ...
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

ale fotky chlapi fotkyyyyyyyyyy chcem
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

SA.vz.58

Nejaké náboje a ich výrobcovia ...

http://www.municion.org/22/flobert.htm
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Keseru TP 2000. Vyrába sa v plynovom prevedení a ďalej ako 4mm M20, 6 a 9 mm flobert. Kapacita zásobníka od 5 do 7 nábojov, podľa kalibru. Cena sa v Maďarsku pohybuje od 24 000 do 32 OOO forintov (okolo 100 EUR :-)

Ako flobert pištoľ vyrába ešte KESERU miniklon UZI pod označením KESERU mod TP 99 4mm M20, 6 a 9 mm flobert, samozrejme v prevedení semi-auto...:-)

KESERU TP 2000, pozrite stranu 17 a 18 (časopisová 24 - 25), link:
http://direxmedia.hu/_files/kaliber-027.pdf
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Kde sa to da kupit?
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

COBRA bohužial musíš za hranice. V maďarsku ti ju dodá na objednávku ktorýkoľvek army shop alebo obchod s poľovníckymi potrebami. Ak poznáš niekoho, kto jazdí do Budapešti, najviac sa oplatí kúpiť v kamennom obchode priamo vo fabrike KESERU. TP 2000 som držal cca 2 mesiace dozadu v ruke a na jej matroš by som rozhodne nepovedal že je to šmejd.
vigorous_blackburn

Príspevok od používateľa vigorous_blackburn »

Ahojte všetci,
čítal som príspevky o tej maďarskej "flobertke" a dosť ma to zaujalo, tak som si dal tú námahu a trochu som zapátral na nete. Našiel som len zmienku na jednej maďarskej aukro stránke, kde boli pripojené aj dve fotografie. Aspoň niečo...

Obrázok
Obrázok

Nevyzerá to vôbec zle. Okrem fotiek predávajúci písal, že funguje ako klasická pištoľ, doslova - (Pištoľ) Na radový zásobník. ktorá funguje rovnako ako jej "veľký bratia" po natiahnutí záveru dozadu sa dá vyprázdniť celý zásobník (12 výstrelov)... Skúsim o tej "pištoľke" zistiť viac a potom dám vedieť.
vigorous_blackburn

Príspevok od používateľa vigorous_blackburn »

Na jednom maďarskom fóre o zbraniach mi dali info, že po každom výstrele sa musí odstrániť nábojnica a znova natiahnuť záver, čiže že je to opakovačka na "sálovú" streľbu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Na obrázkoch vidno názov výrobcu ....KESERU .

Našiel som oficiálnu stránku , pozrite sa , celkom pekné vecičky ...

Pootvorení stránky

http://www.keseru.hu/

označte
MAGYAR PIACON FORGALMAZOTT TERMÉKEK VISZONTELADÓK RÉSZÉRE
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

každý výrobca ponúka viac jazykov, len naši južný susedia nepoznajú iný jazyk :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Flobert"