Kúpa zbrane v USA, dovoz zbrane z USA

Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Kúpa zbrane v USA, dovoz zbrane z USA

Príspevok od používateľa LtTT »

Aby bolo konecne jasne ci ano ...ak ano ..kedy ano :D len fakty a skusenosti poprosim
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

aj ja som zvedavy,ako na to
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Takze by to malo ist vcelku lahko ... pri nakupe musis predavajucemu dat nejake potvrdenie, ze si nepretrzite na jednom mieste viac ako 90 dni (faktura za plyn, elektriku, kablovku cokolvek taketo) a z pasu mu das odpisat tvoje admission number, ktore si dostal od HSO na letisku pri vstupe do USA. Tak hovori federalny zakon a to chcel odo mna aj predajca v obchode.
Na ambasadu do Washingtonu zasles ziadost o vydanie ZSL, jtoru si stiahnes na ich stranke.
Co sa tyka dovozu naspat domof ...treba sa este obratit na ATF aby ta na letisku necakalo prekvapko, ze tam drahocenny matros budes musiet nechat :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3112
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

LtTT: otázne je (ak vyvbavíš všetky formality) či ti to vezme letecká spoločnosť. Dakde v SR bol článok o problémoch pri prevoze zbraní na súťaž, vraj to bolo extrémne komplikované a predražené.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

No ...tak zalezi vyslovne na leteckej spolocnosti. Niektore maju obmedzenia na prepravu 5 zbrani, ine na 3 kusy ...tak si to musis dobre naplanovat aby si nemusel nikde uprostred vykladat nadbytocny matross ! Takiez chcu aby boli zabalene v kufroch ktore su "schvalene leteckymi spolocnostami" dam ti vediet ako dopadnem ja :D a cena ??? noo vzhladom na to ze si donesies nieco co sa bezne u nas nepredava alebo je to 3x drahsie tak sa ti to stale oplati
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3112
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Myslím že niektorý z týchto schválenie má : http://www.pelican.com/ No a pochvál sa čo chystáš doviezť ?
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

R:

noo pelicana uznavam ale za tu cenu a na moj ucel kludne postaci aj Vanguard (mam jeden kusok aj doma a som spokojny)
http://www.wholesalehunter.com/product. ... ctid=54257

a ze co to bude ? ... no nieco do ruky, nieco do oboch ruk a nieco za co si mozem lahnut .... ked budem mat prihodim aj foto ... chcel by som aj viac ako 3 ale nebudem radsej pokusat aerolinky hlavne ked prestupujem 4x cez 3 rozne polocnosti :D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

LtTT: Mala rada - pokial sa da, Parizu sa vyhni, je to sice jeden z hlavnych hub-ov pre Deltu/Austrian Air, ale je to najhorsie letisko ake poznam a kedykolvek tadial letim, stratia mi batozinu (zvycajne sa sice neskor najde - niekde na Aljaske alebo v Kapskom meste - ale pokial v nej mas dolezite/citlive veci, tak to teda vobec nepotesi). Naposledy (cca 2 mesiace dozadu) som si naschval dal na transfer v Parizi 5 hodin aby to aj ti ich 'marokanski' prekladaci stihali, napriek tomu mi stratili 2 z troch kufrov (dorazili o styri dni neskor). A ak v nich mas zbran/e, tak je to extra pakaren.

Inak, ja pouzivam Pelican 1750ku (najvacsi/najdlhsi na jednu/dve zbrane), ale snajpa je aj v nom dost narvana - opiera sa na oboch krajoch, co nie je nic moc... :roll: :lol: A ak toho povezies viac, Peli uz teraz robi aj 1780ku :wink:

http://www.pelican.com/cases_detail.php?Case=1780W


Drzim palce a potom sa pochval... :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Tak tak: Pariz a pridal by som aj Londyn. Pariz je chronicky znamy stracanim batoziny. Londyn bol nic moc a od minuleho roka ked tam zaviedli novu linku na transfer batoziny je to katastrofa.
Osobne odporucam Frankfurt, alebo Mnichov.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Gunslinger: hej hej ..toho tvojho pelicase som videl na strelnici v TS ked si s nim chodil ... na tom Vanguarde udavaju ze tam mozes napchat 2 flinty s optikou (comu sice moc neverim) ale vyskusam. Pozriem tu najvacsiu krabicu :D
Na ten Pariz som pocul kopec staznosti, ja som isiel cez Frankfurt a okrem toho, ze som skoro nestihol prestup lebo hala na C terminal bola uzavreta koli podozreniu ze tam je bomba tak to bolo OK ... :D

Noo tak urcite sem potom prihodim aj nejaku fotodokumentaciu (v pripade ze to nebude vo vecernych spravach ) :D :lol: ... este dobre ze maju tie aerolinky tie obmedzenia inak by som tu toho kupil za tacky :wink:

AKI: to iste aj Londyn ... urcite sa budem snazit ist cez Frankfurt

ALe aj tak pokial nemam este zelenu od ATF tak sa nechcem moc tesit
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

LtTT napísal:Takze by to malo ist vcelku lahko ... pri nakupe musis predavajucemu dat nejake potvrdenie, ze si nepretrzite na jednom mieste viac ako 90 dni (faktura za plyn, elektriku, kablovku cokolvek taketo) a z pasu mu das odpisat tvoje admission number, ktore si dostal od HSO na letisku pri vstupe do USA. Tak hovori federalny zakon a to chcel odo mna aj predajca v obchode.
Na ambasadu do Washingtonu zasles ziadost o vydanie ZSL, jtoru si stiahnes na ich stranke.
Co sa tyka dovozu naspat domof ...treba sa este obratit na ATF aby ta na letisku necakalo prekvapko, ze tam drahocenny matros budes musiet nechat :lol:
myslis slovenske adresy?
alebo US adresy?
Zeby to skutocne islo tak lahko - teda ak neratan Tvoju osobnu pritomnost v USA pri nakupe, lebo asi nepises o korespondencnom nakupe na dialku.
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

chlapci potrebujem poradit, chcem doniest pazbu s USA...mam tam cloveka co to priamo objedna a poslu mu to vramci usa nie je problem :lol:
Problem nastava tu :!: ako ju doniest z usa domov :?: :?: ....cez USA postu sa to poslat neda uz to skusal a nevzali to musel ju vybrat z balika :cry: ...mate niekto s tym skusenosti ako to poslat ...JPS alebo ine spolocnosti..... :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"