Luky a lukostreľba

Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Mám tradičný (reflexný) drevený lamelový luk, karbónové šípy používam na cvičenie (nácvik postoja, vypúšťania...). Mám ich iba 5 ale nemám ich ani ja v láske. V tomto prípade som chcel "odnaučiť" jedno zviera aby mi nesrala priamo pred balkónové dvere na terase (teaková sedačka stráca na šarme ak pri nej je polotekutá sračka od spomínaného zviera). Cieľ som videl medzi vešiakom a plotom, ale nakoľko ja nemierim hrotom alebo podobne, ale strielam pudovo (pozerám na cieľ, na miesto kde chcem trafiť) a neuvedomil som že je to tak blízko :-)
Na ostatných (drevených) šípoch mám morčacie pierka, ale tie aj lietajú lepšie aj krajšie. Postupne začínam naberať názor že naozaj dobrý šíp sa má vyrobiť doma. Z pôvodných, čo mi dodal výrobca luku mi zostalo iba zopár, ale tie letia najkrajšie a najpresnejšie (cédrový smrek a morčacie pierko).
xcapi
prispievateľ
Príspevky: 168
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa xcapi »

Ja mam tiez BB a pouzivam karbony olepene prirodnymi pierkami. Drevene sipy su alchymia a chce to vela skusenosti pri vyrobe :)
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

čo znamená pre teba BB? (pre mňa je to Banská Bystrica :-)
ako si lepil pierká? máš pomôcku, alebo od oka?
pierko si kúpil alebo vyrobil?
xcapi
prispievateľ
Príspevky: 168
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa xcapi »

BB=barebow.

Kupil som rovno hotove olepene, priznam sa , ze nemam tolko casu sa s tym babrat. Ale ked uz, tak by som si kupil lepicku, alebo vyrobil. Od oka to neni bohvieco.
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Zdravim. Kedysi som mal luk co som si vyrobil s laminatovej gulatiny a rybarskeho silona. Vodiaca lista sipu, bola pripevnena celustovo. Silu mal velku.
Uz ho nemam, ale chcel by som si ho znovu vyrobit.

V zakone 190/2003 o zbraniach je pisane
§ 7
Zbraň kategórie D (teda bez ZP)

d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia
ako 150 N.

(2) Zakázanou zbraňou je
g) vyrobená zbraň alebo upravená zbraň, ak nejde
o dovolenú výrobu alebo dovolenú úpravu, zbraň
s úpravami sťažujúcimi jej kriminalistickú identifikáciu.

Pochopil som to tak, ze mensia sila ako 150N sa nepovazuje za zbran A horny limit sili mechanickych zbrani som tam nenasiel. Mam len rybarsku vahu. Neviem cim by som to zmeral.
A nikde som nensiel co je dovolena vyroba. Bod g)
Vsetky original predavane zbrane maju nejake vyrazene cislo a su preskusane aby boli bezpecne. Ci sa to musi preskusat?
Samozrejme by som strielal len na sukromnom pozemku do terca pri sope s kopou slamy.
Ide mi o to keby som ten luk viezol v aute a pri kontrole by mi to nasli policajti. Ci je to mimo zakon alebo sa nemusim bat.
Vopred dik za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak máš 18rokov, tak silu luku nemusíš riešiť. Ale možno by to chcelo kúpiť si niečo normálne...
http://www.luk.sk/akcie.htm
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Ešte niečo,
ak strielate častejšie, oplatí si očíslovať šípy, a keď niektoré "číslo" častokrát stojí podozrivo alebo často letí mimo, treba naň posvietiť a v prípade že sa podozrenie potvrdí, vyradiť z bežnej prevádzky (odložiť a určiť pre "hosťovských" strelcov :-).
Ak ich bude časom viac, demontovať čo sa dá a driek použiť ako podpero k paprikám :-)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Čaute, prosím vás, potrebujem poradiť pri výbere luku,pre moju priateľku. Máte nejaké typy. Malo by to byť okolo 100 euro. Ďakujem za každú radu.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Ahoj, už mala nejaký luk?
na tú sumu bacha, lebo okrem luku potrebuje aj šípy, tulec a chrániče (v prípade ak bude strieľať doma tak aj lapač)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nie ešte nemala žiadny. Podľa čoho by som mal vyberať ? vedel by si mi prosím tá poradiť bližšie? som v tom úplný laik a neviem aký by bol vhodný pre ženu začiatočnícku...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Tak som nakoniec volal s pánom zaoberajúcim sa lukmi,a idem tam to vyriešiť osobne. Ďakujem za reakciu.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Bol som si kupovať luk, v odkaze, čo som uviedol vyššie. / http://www.luk.sk /
A chalani tam majú aj výber, aj poradia aj sa tam dá luk vyskúšať a zastrielať si. Máš to kúsok od BA. Keby dačo... :)

Inak, keď som si tam ten luk kupoval, tak za 15 minút zatvárali A chalan mi povedal, že musím prísť inokedy, že na kúpu luku -kuše treba aspon hodinku. Tak mu vravím, že tak to teda nie, /urobil som kvôli tomu 100 kilometrov/. Že mne stačia dve minuty. Keďže som presne vedel, čo chcem. A tak aj bolo. A odchádzal som, a do farontu si chalan mohol ešte aj kávu uvariť. 8)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Kapo,jo tam aj idem. Inak nejaký kamenný obchod s lukmi nie je v ba?
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Ale dúfam že berieš tam aj priateľku ?!
silu luku neodhadneš bez nej, a navyše keď 1-2krát natiahne luk pod dohľadom niekoľkých chlapov tak to nebude celkom kóšer. Musí vyskúšať stým strielať a musí vyskúšať viac typov. Navyše u žien zaváži aj tvar a farba 8)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Veď práve toto má sere,ma to byť dar na narodeniny. Keď som volal s tým pánom, hovoril že ju mám zobrať. Keď som mu povedal vo co gou tak že nejak to vymyslíme. Myslím že to dam aj bez nej, ak ju to chytí, pri prvom aj tak nezostane, či?
Napísať odpoveď

Návrat na "CO - a iné."