HK vs. Glock

inspiring_lederberg

HK vs. Glock

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Tuto temu sme tu este nemali tak podme na to...
Jedna sa o volne pokracovanie z vlakna beretty 92...

Glock mi pride konstrukcne jednoduchsi ako HK ale nemyslim si ze HK ma nejake suciastky navyse presnejsie povedane ma ich viac a tym je pravdepodobnost "poruchy" vascia... ale v pripade rovnosti cien by som urcite kupil HK...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

HK-je kvalitna zbran,len sa nejako tažko presadzuje.Co poznam HK-kamarat ma experta,na mierenke na neho nemaju šancu,spušt je príjemna na moj pocit trocha dlha.Cena oklo 30-40tis za kvalitnu zbran je dobra,ale na IPSC neviem :roll: Expert ma rad len nove a nadupane naboje,bežny ARESAK mu stoho nejde.Ten kolega čo ho má stále hovorí na Glocka, že vyzera ako s dreva vyrezaný nožom,ale ked sa pozrem na HK-ten vzhlad ...pre mna nezaujímavý.Krajšia je určite K-100,CZ75.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:34, upravené celkom 1 krát.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Tu nie je čo riešiť HK rulez :lol:
HK:
+ SA/DA
+ obojstranné ovládacie prvky
+ ergonómia a design
GLOCK:
+ cena
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

HK je pre mňa synonymom spoľahlivosti. V .40 SW je neprekonateľný. Zožere všetko a strieľa za akýchkoľvek podmienok. Pokiaľ ide o počet súčiastok, myslím si, že 53 (USP) nie je na SA/DA zbraň s manuálnou poistkou a safety de-cockingom veľa.
:wink:
Stále tu niekto operuje s pofidérnou rovnicou, že čím menej súčiastok, tým menšia šanca, že sa niečo pokazí. Správne by tá rovnica asi mala vyzerať tak, že čím lepšie sú tie súčiastky navrhnuté, kvalitnejšie vyrobené a dôkladnejšie zostavené, tým menšia šanca poruchy.
:idea:
V každom prípade, oceňujem kvality Glocka a nemyslím si, že pištole HK sú bezkonkurenčne najlepšie na svete, no pri porovnávaní G22 a USP, či G19 a P30 mi to vždy vychádza jednoznačne v prospech HK. Zvlášť, keď o 20-30 pct. vyššiu cenu nepovažujem za jedno z rozhodujúcich kritérií.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

kriznik suhlasim aj ked ergonomia a design moze byt dost individualnou zalezitostou...
Jedine HK co mozem naozaj povedat ze sa mi paci je P30L a vypustanie zasobniku tiez nemusi kazdemu vyhovovat ale o tom ze G je trochu krajsie kopyto sa nemusime bavit :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Určite si skôr zvykneš na vypúšťanie zásobníka ako na mlokovskú spúšť.
:wink:
Inak, netuším, aký zmysel má táto téma. Temer každý, kto má HK, vie svoje o tom, aký veľký je rozdiel medzi HK a G.
8)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Jack napísal:Stále tu niekto operuje s pofidérnou rovnicou, že čím menej súčiastok, tým menšia šanca, že sa niečo pokazí. Správne by tá rovnica asi mala vyzerať tak, že čím lepšie sú tie súčiastky navrhnuté, kvalitnejšie vyrobené a dôkladnejšie zostavené, tým menšia šanca poruchy.
:idea:
V každom prípade, oceňujem kvality Glocka a nemyslím si, že pištole HK sú bezkonkurenčne najlepšie na svete, no pri porovnávaní G22 a USP, či G19 a P30 mi to vždy vychádza jednoznačne v prospech HK. Zvlášť, keď o 20-30 pct. vyššiu cenu nepovažujem za jedno z rozhodujúcich kritérií.
No neviem ci nieco vies o stojnej konstrukcii vseobecne, ale v ramci analyz FMEA pocet prvkov mechanizmu ma dost vyznamy vplyv na jeho spolahlivost co sa tyka statistickeho predpokladu, spotom sem samozrejme vstupuje aj ich konstrukcia, nasledna presnost vyroby atd. az po konecnu udrzbu a opotrebenie. Ta rovnica nie je vobec pofiderna.
IMHO vo vacsine tychto veci je H&K troska lepsi a v konecnom dosledku si myslim, ze to ho robi do urcitej miery vynimocnym. Mal som co docinenia napr. so znackami ako CZ, Sig, Glock, STI a keby som mal niekomu poradit spolahlivu zbran s dlhou zivotnostou bez nutnosti riesenia akychkolvek aj ked len drobnych zalezitosti, tak jednoznacne odporucim H&K.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Gewehr, iste. Máš pravdu, že počet súčiastok má na bezporuchovsoť svoj vplyv. Môj predošlý príspevok bol však pomerne emotívnou reakciou na to, že je obľúbeným mýtom, že je to to, čo takmer výhradne rozhoduje o spoľahlivosti či nespoľahlivosti mechanizmu. Pritom aj ty uvádzaš ďalšie dôležité momenty. V každom prípade dík, že si moje slová uviedol na pravú mieru.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Jack napísal:Určite si skôr zvykneš na vypúšťanie zásobníka ako na mlokovskú spúšť.
:wink:
Inak, netuším, aký zmysel má táto téma. Temer každý, kto má HK, vie svoje o tom, aký veľký je rozdiel medzi HK a G.
8)
Jack tato tema ma minimalne jeden zmysel pochvalit HK :P
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

:D Obávam sa, že ten už chváliť netreba. :lol: Noacoak, radšej choď kačenkárom zaželať v roku 2009 menej zádržiek, či problémov s lučíkom. :wink: S nimi je vždy viac srandy ako tu medzi HK-pozitívnymi.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Jack: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Suhlas s hore napisanym, co sa tyka kvality/vyrobnych procesov/atd. je HK ozaj dobra, a na rozdiel od Glocku ktory je znacne specializovany, HK ma dost siroky vyrobny sortiment a napriek tomu je dobry v x segmentoch (ci uz sa clovek pozrie na USP, MP5, G3, G36, alebo PSG1...) takze to ich motto "No Compromise" to vyjadruje ozaj dobre.


Gunslinger
eloquent_lehmann

Príspevok od používateľa eloquent_lehmann »

Servus hosi..mam jak HK tak aj Golcka..nie som bohvieaky strelec aby som mohol hodnotit, ktora z tych dvoch pistoli je lepsia,ale co sa tyka estetiky a spracovania vyhrava jedoznacne HK :D
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Jack:

Dakujem za radu ale ja radsej zostanem tu :D
K-100 pozit ma uz asi nemaju radi alebo co :cry:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

vseobecne "lepsia" alebo "horsia" pistol neexistuje, rovnako ani "najlepsia" a " najhorsia". Vsetko zavisi od kriterii, ktore clovek na hodnotenie zvoli a tie su u kazdeho jedinca rozne, rovnako ako mozne odpovede sa lisia - vid odpoved na kriterium ergonomie. Preto je tolko roznych zbrani, vyrobcov.
Preto bysom ziadnu pistol z dnes bezne vyrabanych a predavanych nehodnotil ako "zlu", kazda ma svoje spektrum zakaznikov, pouzivatelov. Niektorym ide vyslovene spolahlivost, druhym o moznost dodatocnych uprav, tretim je dolezitym faktorom cena... proste komu az tak nezalezi na kazdej korune, chce zbran z ktorej bude iba strielat, nic neriesit a nemaznat ju a nepotrebuje za batoh prislusentva pocnuc pazbou, konciach ozdobnym stuplom, ten s H&K nic nepokazi. Keby som chcel nieo na sportovu strelbu, tak siahnem po K100 a rvno sa s Jarom dohonem na upravach... alebo dostupnost a cena nahradnych dielov... proste kazdy ma to "naj" ine a tak to ma byt. Tak to plati aj o zenach.

otazka: Je lepsi Glock alebo H&K?
odpoved: ako kedy a ako pre koho. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"