Idealny revolver na nosenie ?

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Idealny revolver na nosenie ?

Príspevok od používateľa Xader »

Co odporucate ? nemusi to byt priamo smith&wesson, aj ked sa mi velmi pacia ich kombinacie - chrom a cierna pazbicka :)
Nasiel som jednu co mi padla do oka...
http://www.smith-wesson.com/wcsstore/Sm ... ase_lg.jpg
Co hovorite ?
Ideal by bol asi kaliber .44 alebo ked nie, tak aj nieco mensie...viete nieco doporucit?
Mal som uz v ruke HOLEK .38 special, celkom sa mi lubil aj ten...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Mozno Ruger SP 101 by nebola zla volba, konkretne mna zaujal tento model
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Xader napísal: Mal som uz v ruke HOLEK .38 special, celkom sa mi lubil aj ten...
Kamarat mal toho "Holeka". Podozrivo presna zbran to bola. Ale treba ju aj vediet drzat, ja osobne som mal neprijemny pocit ked som z neho strielal. Inak velmi citliva spust v SA rezime. Osobne by som si revolver nekupil. Kamaratovi sa nakoniec aj pokazil. Odpaloval kazdy druhy naboj. Vyreklamoval ho a predal. Tym som nemyslel ze revolvery su kazove, praveze pre "nahodneho" strelca je lepsi napr. na home defence revolver. Staci mat v bubne len naboje a ostatne je uz len pudovka co zvladne aj 10 rocne dievca. Ziadne skolenie k tomu netreba :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

čo možem povedať ja ohladom revolverov na nosenie :wink: Mal som Taurus dvojpalec,cal.38spl,super zbran na skryte nosenie,mal 5-ranovy valev,presnost na cca 15m dostatočna.Dalej Holek 38.spl,trojpalec,vyborna presnost,spracovanie,vole,pri častom treningu nevíhoda zinkovy rám.Kamarát ma Taurusa,5-ranovy,nerez,troj palec,357mag,velmi presna zbran,spolahliva,len ked niekto strielal s 357mag s kratkej hlavne viem o čom hovorím.Rdšej by som volil niečo v 38.spl,alebo 9luger s klipmi.Moja posledna skusenost bola ked mi jeden naš člen klubu dal buchnut s SW,dvoj palec zo skandiovým ramom,5-ranovy,verte neverte dve rany v 357mag a ja som mu ho vratil,absolutne sa stoho nedalo strelilt bez pocitu strachu s tej jeby :twisted: V 38spl,sa to ešte ako tak dalo,ale v krízovej situacii použit tento revolver :roll: ,nedajbože ešte jednou rukou no neviem :shock:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Presne BALISTIK, take pocity som mal aj ja a to som strielal len z toho holeka 38Sp. Mal som taky pocit ze tu zbran nemam vobec pod kontrolu a prvy koho by som som zastrelil bol by som asi ja :-)
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja mam 357mag. 2",presnost je solidna akurat spatny raz je na hranici zvladnutelnosti.Na nosenie je dobry.ked ho mam v puzdre,ani o nom neviem a da sa nosit aj vo vrecku(v bunde).
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Xader
Ideal by bol asi kaliber .44
Až teraz som si všimol hentú poznámku na konci :wink:

BALISTIKnapísal
,absolutne sa stoho nedalo strelilt bez pocitu strachu s tej jeby V 38spl,sa to ešte ako tak dalo,ale v krízovej situacii použit tento revolver ,nedajbože ešte jednou rukou no neviem
Súhlasím s ním / Ty samo , nemusíš so mnou :wink: / , dosť veľký kaliber , pozri si tento link :

http://www.volny.cz/buchtik/Revo/Nacvik/mytus.htm
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

Ja si samozrejme necham rad poradit, prave preto sa pytam a dam na vas...
44. je moc , co ? len ma to lakalo :twisted: aj laka.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Xader napísal:Ja si samozrejme necham rad poradit, prave preto sa pytam a dam na vas...
44. je moc , co ? len ma to lakalo :twisted: aj laka.
Nejak si sa ale zabudol zmieniť , na aký účel - najviac preferovaný - mieniš tot prenosné delo používať :wink:
Ti poviem , niekomu pustíš do kolena , tak dotyčný vezme zbyteček nohy pod pazuchu a veselým skokom si poposkočí na najbližšie traumatologičké oddelenie 8)
Náboje = počet = financie ....atď :idea:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 27 Dec 2009, 16:47, upravené celkom 1 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

arminius: No na strelnicu chcem Mosquito - ked tam ma bude stat nejake 2,-SK jeden naboj, tak sa mozem blaznit s nim :lol:
revolver bude asi ideal, ked pojdem napriklad na ryby sam niekam k Morave(k lesom) na noc a vtedy clovek nikdy nevie, potuluju sa tam hocijake individua a nerad by som dopadol tak, ako to pisali nejaky chalani na CZ fore o zbraniach, ze chlapik musel vyprazdnit cely zasobnik .22 do nejakeho blazna co ho chcel za-killovat a az poslednym nabojom trafil tak, ze dotycneho poslal k zemi. Tak som toho nazoru, ze ked uz dojde k strelbe(co snad nedojde nikdy, klop klop), tak chcem byt pripraveny a mat kaliber s ktoreho bude stacit, ked vystrelim iba 1x ! aj za tu dan nech si dotycny tu nohu odnesem v rukach a odhopka na druhej :wink:

Poviem prihodu co mi hovoril bratranec.
Jeden znamy bol na rybach pri Morave cez noc :arrow: za chrbtom mal les. Pocul v lese ludsku chodzu, zasvietil baterkou a bolo ticho. Zacal kricat, ze kto tam je?!!!nikto sa neozyval. Bolo ticho. Tak chytal dalej a po chvile znova kroky. Tak udajne vystrelil par krat do vzduchu a uz len pocul, ako ta osoba uteka lesom prec.

Boh vie, ako by to dopadlo keby nemal zbran ? co ta osoba mohla chciet uprostred noci v lese ?!
Ja jedno viem...ked sa mi ma nieco take prihodit, tak chcem byt na to pripraveny zbranou, ktora mi splni sluzbu, ked uz by som ju mal pouzit.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

A fakt si nemozem pomoct, ale tento model sa mi VELMI PACI - Smith and Wesson 500 magnum...vsade som ich nasiel s dlhou tusim nieco okolo 10" hlavnou, ale tato je mensia, sympatickaaaa !!! Dokonca aj ta pazbicka je fajn, ale keby bola v ciernom, tak este lepsie :twisted:

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:51, upravené celkom 1 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

:lol: len aby som ja nezhrdzavel, ked v noci stupne voda a ja budem chrapat :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Xader napísal:No na strelnicu chcem Mosquito - ked tam ma bude stat nejake 2,-SK jeden naboj, tak sa mozem blaznit s nim :lol:
Uz sa to tu preberalo vela krat - trenovat s jednou zbranou a pritom nosit inu, dokonca uplne odlisnu (konstrukcia, uchop, kaliber, hmotnost, ...), to podla mnohych vratane mna nie je uplne ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"