Kolarms Phoenix 9x19

Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Ano, dá sa ešte kúpiť, má s ňou niekto skúsenosti? Mám na mysli Phoenix 2.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Ano prva verzia je kupitelna ale druha co viem tak nie
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Má niekto skúsenosti s prvou verziou, okrem toho videa ktoré urobil Ján Safarik?
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

co by si rad vedel
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Či je to poruchové ako to strieľa, presnosť, problém s vyhadzovaním nábojníc a či to video zodpovedá realite po cca 5 rokoch čo je tá zbraň v prevádzke.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

precitaj si toto vlakno
tak ako pisal je to 58 v 9mm
poruchové -zlomil sa mi udernik inak nic
strieľa, presnosť, v tej ceno super na popper gong nieje to tercovnica
problém s vyhadzovaním nábojníc-nemal som
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Dík za odpoveď, máš ju ešte? Tak že neľutuješ, že si ju kúpil. Úderník ti výrobca poslal, alebo si to riešil ináč? Dá sa s ňou trafiť terč na 100m? Koľko si z nej už cca. vystrielal? Rozmýšľam, že by som si ju kúpil, ale neviem sa rozhodnúť, ci nepočkať na Phoenix 2.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ľubovoľná puška, čo nevie trafiť terč na 100m patrí do šrotu. Skús viac podrobnejsie napísať čo očakávaš a dostaneš lepšie odpovede.
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Snažím sa dozvedieť, či niekto má lepšie skúsenosti ako Šafarik s videom.
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Mesi napísal: 20 Apr 2023, 21:45 Ľubovoľná puška, čo nevie trafiť terč na 100m patrí do šrotu. Skús viac podrobnejsie napísať čo očakávaš a dostaneš lepšie odpovede.
Je to krátka guľová zbraň s 10,5" hlavňou s účinnou strelbou na 100m, tak, že ťažko sa dá hovoriť o puške. Máš s Phoenixom skúsenosť?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Ako pre 9mm sa na 100m sa bavíme o prepade cca 25-30cm, to nie je nejako hrozné, aj keď je už projektil subsonický. Zbraň tohto typu si tak či tak nastrelíš na max PBR a mieriš proste na stred, gongy ti cinkať budú.
knot
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa knot »

Robert napísal: 20 Apr 2023, 22:09 Snažím sa dozvedieť, či niekto má lepšie skúsenosti ako Šafarik s videom.
Mal som to 1x pozicane, zavada kazdych 3-5 ran, zachyt zaveru nefungoval, skusenost velmi podobna ako Safarikove video.
Robert
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa Robert »

Dík za info. Prepáčte že otravujem, ale zbieram informácie, či ísť do toho alebo počkať na 2. Zatiaľ je v prototype u výrobcu. Dnes som hovoril s pánom Anďalom, že majú veľa roboty a nestíhajú objednávky a 2 určite nazaradia do výroby do konca roka. Phoenix NK2 má byť úplne iná konštrukcia. Má vychádzať zo škorpiona, tak, že ju prekopali a uvidíme a možno sa na budúci rok aj dočkáme.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

za tie peniaze radšej skrutkovaný hajpoint ako betatesterská....ale tak zas niekto má rád pocit, že sa môže crowdtestingu účastniť.
Používateľov profilový obrázok
Stilicho
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa Stilicho »

Ja som si to včera kúpil. V Kolarms ho už nemajú, nevyrábajú. Mal som služobku na Východ, tak som sa zastavil pod Tatrami a zobral si jeden aj s tlmičom. Čítal som k tomu všetky diskusie u nás aj v zahraničí. Skúsenosti boli diametrálne odlišné, ale za tie prachy som to riskol. Žiaľ, dať zapísať môžem až pondelok, takže zatiaľ iba jedna rozborka doma. Spracovanie také "vojenské" - stopy po strojovom obrábaní, lisované diely atď - nie je to teda moderný "plasťák". Môj kus je podľa výrobného čísla skoro 150-ty exemplár. Sú tam vychytané niektoré muchy ktoré spomínal Šafárik. Pažba drží lepšie, záchyt záveru je vyrobený z dosť masívneho materiálu. Na sucho zatiaľ všetko funguje (uvidíme potom na strelnici)... Až doma som si všimol, že muška je úplne inak riešená ako na kusoch ktoré som videl kade-tade na nete. Je to diopter so štyrmi pozíciami, ktoré zdá sa mi nie sú označené a ani v manuále k tomu nie je nič bližšie napísané - nemám šajnu na aké vzdialenosti sú jednotlivé dierky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"