ZP par otazok

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No to moc uspesne nebolo :). Ale takych co kokcu a pletu uz pri NO/KN treba poslat viete kam :lol:.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

roman napísal:inak...cerstva perlicka z PZ BA III , na poslednej skuske na ZP na BAIII bola 50% uspesnost uchadzacov :):)
tak to je pekna umrtnost, som zvedavy ako ja dopadnem... snad dopadnem :D
magical_yalow

Príspevok od používateľa magical_yalow »

Čavte. Bol som v práci v zahraniči a prepadol mi zbroják je už 3 mesiace po platnosti mam D. Neviete niekto ako sa riašia takéto prípady zbraň nevlastním. Budem musiať nanovo robiť skúšky alebo? Vďaka za odpovede
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

§ 24

Nový zbrojný preukaz

(1) Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu sa podáva najneskôr 30 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu.

(2) Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti nevyžaduje. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo.

Tu bude podla mna problem, pretoze predpokladam ze si tu ziadost nepodal. Takze budes musiet vsetko, aj skusky, absolvovat odznova.
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

ak si nestihol podat ziadost pred vyprsanim platnosti ZP na 100% budesmusiet robit vsetko odznova... :(
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

opat mi neni jasna jedna cast...

Krajná núdza:
- odvracia sa priamo hroziace nebezpečenstvo,
- vzniknuté nebezpečenstvo bolo možné za daných okolností
odvrátiť inak,
- následok, ktorý vznikol pri odvracaní nebezpečenstva je
zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil,
- ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo bol povinný ho
znášať,

stale v tom nemozem najst logiku, podla mna by to malo by skor takto:

Krajná núdza:
- odvracia sa priamo hroziace nebezpečenstvo,
- vzniknuté nebezpečenstvo NEbolo možné za daných okolností
odvrátiť inak,
- následok, ktorý vznikol pri odvracaní nebezpečenstva NESMIE BYT
zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil,
- ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo bol povinný ho
znášať, (?)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Krajna nudza:
§ 24
Krajná núdza

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
Ako vravel ujo Lenin u..... ...... :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

romanon: odporucam ucebnicu zakaldy trestneho prava od ivor a kolektiv, je to tam celkom pekne vysvetlene, alebo repetitorium rekodifikovaneho trestneho prava, to je na cca. 200 stranach rychlokurz geniality od ivora a zahoru. ale ze si to ty.

nebezpecenstvo nebolo mozne odvratit inak - napr. ze si vypustil priehradu, aby si zabranil katastrofalnemu lesnemu poziaru, ktory by sa rozsiril na prilahlu stanovu oblast a sposobil smrt desiatok ludi a uznaju ti ze sa to nedalo stopnut inak a ze si konal spravne.

nasledok nesmie byt zjavne zavaznejsi - tu sa kn v trestnom prave lisi od kn v obcianskom, kde sposobeny nasledok nesmie byt ani rovnako zavazny. modelova situacia: pracovnik v riadiacom centre atomovej elektrarne iniciuje bezpecnostny protokol na chladenie reaktora, aj ked su v jeho okoli ludia, cim sposobi ich smrt, ale v pripade prehriatia a vybuchu reaktora hrozila smrt mozno milionom. obetoval zivot par, aby zachranil vela. stale plati podmienka, ze to muselo byt akutne hroziace a nebola ziadna moznost ich evakuovat pred zaciatkom procedury.

s vyvazovanim ludskych zivotov je to vzdy eticky trosku osemetne.

domnievam sa ale ze kn nebude, ked tvoj blizky pribuzny zomiera na chorobu vyzadujucu transplantaciu organu a ty nahodou vies, ze sused je kompatibilny darca, napriek tomu ze by si nesposobil zavaznejsi nasledok.

ten komu nebezpecenstvo priamo hrozi NIE JE povinny ho znasat - poziarnik nemoze konat v krajnej nudzi, nemoze odmietnut vstupit do horiacej budovy. podobne zdravotnik nemoze odmietnut manipulovat z krvacajucim zranenym s vyhradou, ze sa moze nakazit hiv. dalsie osoby napr. policajt, vojak, plavcik.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

ďalšie príklady na krajnú núdzu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=16582#16582
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

romanon: Vo svojej otázke spájaš pozitívne vymedzenie - odsek (1) - s negatívnym - odsek (2) - preto Ti to nehraje!!! Čítaj poriadne!!!!!!
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

no ja som to pastol priamo z cervenej knizky, je to tam presne tak jak som to sem dal, potom tam maju chybu lebo neni napisane ze to je negativum ale proste tie odrazky tam maju pod sebou bez akychkolvek inych doplneni.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Dik panzer, ze si upresnil moj prispevok, lebo som nemal po ruke presnu citaciu, som to pisal z hlavy.

V cervenej knizke su aj chyby a neviem preco sa tie otazky nadalej pouzivaju ako skusobne :roll:.
eloquent_lichterman

Príspevok od používateľa eloquent_lichterman »

Zdravím, mám otázočku ohľadom ZP. Hlási sa zmena OP po skončení platnosti na odd. zbraní? Osobné údaje sa nemenili iba číslo OP, v zákone som to nenašiel.Ďakujem za radu.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Podla mna nie, za prve sa cislo obcianskeho do ZP nezaznamenava a za druhe, vymena OP za novy nie je podla zakona zmena, ktora by sa mala nahlasovat vzhladom na sposobilost drzat zbran.
eloquent_lichterman

Príspevok od používateľa eloquent_lichterman »

Dík za info. Ja sa pýtam preto, či nieje číslo OP v karte na zbraniach a či sa nemusí zmeniť. Ale asi nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"