Novy cas na strelnici!

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Novy cas na strelnici!

Príspevok od používateľa C08R4 »

Online magazin Adam (Novy cas) navstivil Bratislavsku TaT strelnicu. Celkom usmevne citanie. Konecne to neni zatazene proti strelcom :).

http://adam.cas.sk/clanok/4198/videorep ... -strelnici
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Uz len treba dostudovat spravnu terminologiu -- zbrojny pas nie je celkom to iste ako zbrojny preukaz. :D
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ten clanok je ako keby ho napisal ziak 9 triedy zakladnej skoly (2x prepadnuty zo slovenskeho jazyka) narychlo pred vyplnenim dotaznika monitoru.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Vsak Novy Cas, co by si cakal od perly slovenskych investigativnych novinarov? Je to iba zmes videi z youtube, clankov pozliepanych z netu a obrazkov co mi kolegovia poslali na mail asi pred 2 mesiacmi. Citim snahu, aby to bolo velmi stylove, ale ked literarna uroven je takato slaba.. Maju co dohanat
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Aby som bol v obraze ....
Toto považujete za článok :?:

11 viet - síce rozvitých .... :shock:
Ešte ste nikdy neboli na strelnici a zaujíma vás, ako to tam naozaj vyzerá? Ako sa strieľa z pištole či z revolvera? Alebo sa tam len chcete pozrieť? To všetko vám ukážeme!

Strelnica, na ktorú sme si prišli testovať naše strelecké schopnosti sa nachádzala na konci Dúbravky v nenápadnom dvore rodinného domu. No keď sme vošli do nenápadných dverí, otvorila sa pred nami nenápadná predajňa streliva a streleckých potrieb. Nás už čakal náš inštruktor, ktorý sa pustil do vysvetľovania základných pravidiel pri streľbe a správania sa na strelnici.

Hneď na začiatku nás inštruktor upozornil, že bez zbrojného pasu nemôžeme do priestorov strelnice vstúpiť bez toho, aby bol s nami prítomný inštruktor. Preto musí mať každý, kto chce strieľať na strelnici, mať vlastného inštruktora, resp. sa musí pri skupinke strelcov inštruktor striedať tak, aby nikdy nikto bez zbrojného pasu neobsluhoval zbraň bez jeho dozoru.

Následne nám ukázal, ako sa so zbraňami správne manipuluje – správne držanie, nabíjanie či držanie zbrane.

No a po krátkej, ale zato obsiahlej inštruktáži sme sa presunuli do priestorov strelnice. Vtedy stačilo už len zaujať správny postoj, posunúť si pohyblivý terč a začať strieľať...
Tak to sa potom nečudujem kritike :lol:
Naposledy upravil/-a arminius v 10 Mar 2009, 17:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

...Strelnica, na ktorú sme si prišli testovať naše strelecké schopnosti sa nachádzala na konci Dúbravky v nenápadnom dvore rodinného domu. No keď sme vošli do nenápadných dverí, otvorila sa pred nami nenápadná predajňa streliva a streleckých potrieb. Nás už čakal náš inštruktor, ktorý sa pustil do vysvetľovania základných pravidiel pri streľbe a správania sa na strelnici.

Kurna, co cakal, rozstrielane dvere a mrtvolu v pivnici? Je to tam asi take nenapadne, az je to podozrive. :lol:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

Neviem co mate proti novemu casu!
Nemohol som si to precitat, lebo stranku noveho casu mi tu v Cine blokuje server rovnako ako obcas BBC news a Der Spiegel. To znamena, ze no_vy cas je aspon na ich urovni.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Hlavne, že o strieľaní píšu podstate v pozitívnych súvislostiach. Osveta je kľúčom k tomu, aby ľudia pochopili, že strieľanie je skvelá vec a strelci (poväčšinou) nie sú nebezpeční maniaci. Hádam si na základe tohto článočku nejaký človiečik pôjde vyskúšať streľbu aj osobne.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

To akoze beriem ze to napisali za ucelom aby sa toho ludia nebali ze ked maju chut, nech len pridu, vsetko im bude vysvetlene a idu na vec, a uvidia ci sa im to bude pacit aj do buducnosti. Mne sa nepaci textova stylizacia, ten clanok je po tejto stranke napisany zle, vecer som si ho precital este raz v pokoji doma, a bol som este prekvapenejsi, mal som pocit ze to pisal nejaky brigadnik co si to po sebe ani neprecital, a nie niekto kto je plateny za pisanie clankov, to je vsetko. Mohli to napisat krajsie putavejsie, tak ze ked to precitas tak mas chut tam ist, o tom je novinarcina, nie o tom spiskat takyto balast, keby tam neboli tie 2 videa, tak to uz opticky vidno ze to je nejako moc moc kratke
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Z odborneho hladiska sa teda moc nezlepsili:
S revolverom je to ťažšie. Mieriť totiž treba niekoľko centimetrov pod cieľ, pretože pri výstrele sa revolver mierne vymrští nahor.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Musis to brat tak, ze ty novinari su iba zaciatocnici. Ale aj snaha sa ceni.
Zrejme strhavali hore :lol:
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

to nic ale vsimnite si aku ma mlock protekciu az dve foto :lol: :lol:
len tak rypem :lol: sorry :oops:
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"