ZP skupiny D a strelba na sportovej strelnici

inspiring_wescoff

ZP skupiny D a strelba na sportovej strelnici

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

dobry den chcel by som sa opytat ze ako je to ked mam ZP skupiny D - polovne ucely a chodim sem tam aj na treningy do sportoveho klubu kde strilaju z malorazky ?ci je to v poriadku, (strelnicu SPZ mame, ale je mala a je dost daleko),
OT.2, chcem si rozsirit ZP na skupinu E no na policii mi bolo povedane ze moja skuska bola len doplnkova a preto ak chcem E cko tak musi mznovu absolvovat kurz u nich, doteraz som si myslel ze mam viac menej plnohodnotny ZP tak ako to vlastne je?

za odpovede dakujem.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Nemam sice poruke zakon,ale o ziadnej doplnkovej skuske som nikdy nepocul a o kurze,ktory by si mal absolvovat na policii uz vobec nie.Podla mojho nazoru mas plnohodnotny ZP sk.D a na rozsirenie o sk.E by malo stacit potvrdenie streleckeho klubu,ze si jeho clenom,2ks foto,ziadost a prislusny kolok.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

jozo456 napísal:dobry den chcel by som sa opytat ze ako je to ked mam ZP skupiny D - polovne ucely a chodim sem tam aj na treningy do sportoveho klubu kde strilaju z malorazky ?ci je to v poriadku, (strelnicu SPZ mame, ale je mala a je dost daleko),
...
Nepíšeš, z čoho strieľaš, ale ak je strelnica schválená pre Tvoju zbraň a chodíš tam oficiálne = za účasti správcu strelnice, je to absolútne v poriadku.
jozo456 napísal: ...
OT.2, chcem si rozsirit ZP na skupinu E no na policii mi bolo povedane ze moja skuska bola len doplnkova a preto ak chcem E cko tak musi mznovu absolvovat kurz u nich, doteraz som si myslel ze mam viac menej plnohodnotny ZP tak ako to vlastne je?
...
Tu sa môžem len pridať k Marosovi - neviem o žiadnom policajnom kurze a zákon o ničom takom nehovorí. Podľa § 22 nášho zákona na rozšírenie stačí žiadosť s vymenovanými náležitosťami. Podľa zákona sú teoretické aj praktické znalosti vyžadované pre D, E a F zhodné - a skúšku z nich nahrádza napríklad skúška z poľovníctva a doplnková skúška z poľovníctva - viď § 21 odsek 10 písmeno i).
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

strielam tam z malorazky 456 strelnica je riadne schvalena pre malokalibrovky. Dakujem za odpovede mne dotraz tvrdili to co mi pisete aj podla zakona mi to bolo jasne ze len skratka podam ziadost a je to , ale teraz mi tvrdil iny policajt nieco ine ale zrejme je to blbost , chcel len mudrovat ja len som si chcel to overit tak preto som to tu otvoril .
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 20:32, upravené celkom 1 krát.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

ja som robil skusky normalne zo zakona a strelby sme mali z brokovnice na holuby a malorazka na 50 m redukovane terce z volnej ruky v com su vase plnohodnotnejsie okrem toho ze ste strielali aj z kratkej , na skuskach boli otazky aj ohladom spravani sa na strelnici a na streleckch podujatiach nutna obrana krajna nudza skratka vsetko to co ste mali aj vy :-D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Bum: :?: :?: :?:
Doplnkovú skúšku by robil pri žiadosti o skupinu C, B, A.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

jozo456 napísal:redukovane terce
Poznám redukované náboje , ale o terčoch som akosi nechyroval .....
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Som bol presvedceny,ze skusky sa robia rovnake pre kazdu sk.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

arminius: to myslis vazne ? napriklad redukovany srnec alebo diviak :-D ale redukvoane su aj terce ktore strielame na MaO z malorazky terc vojaka redukovany , na internete je ich plno
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Skúšky áno, výber zo súboru otázok nie!
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

jasne ale D a E a F by mali byt rovnocenne nie?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Igrlik: "Skúšky áno, výber zo súboru otázok nie!" Totalna blbost. Toto by bolo protizakonne. Pri skuske akurat niekde podla kraju na OR PZ donesu dlhu, alebo kratku zbran podla toho o aku skupinu ziadas. Ale jedna sa o vzdy o ukazku bezpecnej manipulacie so zbranou.


"moja skuska bola len doplnkova"
To je co? Pokial si lekar, pravnik, zdravotnik, alebo vyuceny v odbore puskarstvo, mozu ti cast skusky odpustit, ale ani mensiu, ani vacsiu a ani doplnkovu skusku mat nikto nemoze, lebo skuska je rovnaka a pre vsetkych plnohodnotna. Policajt ti povedal dobry blud a nabehni tam.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

jozo456 napísal:arminius: to myslis vazne ? napriklad redukovany srnec alebo diviak :-D ale redukvoane su aj terce ktore strielame na MaO z malorazky terc vojaka redukovany , na internete je ich plno
Máš pravdu , pozrel som si ...
No aj tak mi nejak to slovo - redukovaný terč - nejde k duhu .
Veď v jednom príspevku na nejakom fóre dotyčný strelec uvádza , že strieľal na redukovaný terč , no ja ho poznám ako
starý vojenský terč .... :wink:
obojručne na klasický vojenský terč s kruhmi zobrazujúci nekryte ležiacu figúru vzdialený od strelca 20 metrov.
http://images.google.com/images?client= ... 1&ct=title

http://images.google.com/images?hl=sk&c ... A1zkov[url]

Medzi jednotlivými položkami je zjavný nepomer v počte stránok
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

C08R4 napísal:Igrlik: "Skúšky áno, výber zo súboru otázok nie!" Totalna blbost. Toto by bolo protizakonne. Pri skuske akurat niekde podla kraju na OR PZ donesu dlhu, alebo kratku zbran podla toho o aku skupinu ziadas. Ale jedna sa o vzdy o ukazku bezpecnej manipulacie so zbranou.
...
...ukľudni sa chlapče, napi studenej vodičky a prečítaj si zákon prv než vezmeš slovo "protizákonné" do ústočiek!
Viem, že napríklad u nás mali žiadatelia o A o otázku viac z trestného zákona a zdravotníctva. A to nesúvisí so zákonom, ale s vykonávacím predpisom, stanovujúcim v zmysle zákona priebeh skúšky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"