Zapis zbrane na inu adresu ako v OP

mega
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 2 years 11 months

Zapis zbrane na inu adresu ako v OP

Príspevok od používateľa mega »

Ahojte,

mam taku situaciu, byvam v dome, ktory vlastni manzelka so sestrami a nemam tam trvaly pobyt.
Chcem mat tuto adresu na preukaze zbrane.
Pytal som sa na useku zbrani, ale nedali mi konkretnu odpoved.

Mali ste taku / podobnu situaciu?
Co ste dodali ako doklad ze byvate na inej adrese ako v OP?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ano mam, jedno z riešení je prechodný pobyt. Uznať by ti mali aj “vzťah” k priestoru a samozrejme uloženie zbrani podľa zákona. Ale ... to co ti na jednom oddelení uznajú je inde nepriechodné.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Najjednoduchsie riesenie je prechodny pobyt, ja to mam tak vyriesene uz roky. Obec mi ho vydava na obdobie 5 rokov, ku koncu platnosti si ho obnovim na dalsich 5 rokov a vzdy to nove potvrdenie odnesiem na OR PZ. S prechodnym pobytom musia suhlasit vsetci vlastnici nehnutelnosti. Prechodny pobyt je mozne zrusit kedykolvek vlastnikom/vlastnikmi nehnutelnosti a to aj bez Tvojho suhlasu. Na to si daj extra pozor, aby niektora zo sestier Tvojej zeny nezrusila svoj suhlas s prechodnym pobytom pre Teba. Obec Ti potom prechodny pobyt zrusi a ked Ta zabudne o tom informovat, ani nebudes vediet, ze uz nemas zbrane legalne ulozene. Co moze byt pruser, ked sa na to pride.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ja som to narychlo (zbran uz bola kupena a potreboval som ju zapisat) vyriesil po dohode s PZ tak, ze som dotiahnul majitela nehnutelnosti s dokladom o vlastnictve a pred policajtmi sme spisali potvrdenie, ze majitel suhlasi s ulozenim zbrani v obydli (inak by to muselo byt notarsky overene podla PZ). Druhou moznostou bolo vybavenie prechodneho pobytu ako to tu uz pisali, len toto bolo pre mna vtedy najrychlejsie. Potvrdenie si zalozili a ze ho uz odo mna nebudu pytat v buducnosti ak si budem chciet zapisat miesto drzania inej zbrane na tu adresu.
mega
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 2 years 11 months

Príspevok od používateľa mega »

Dakujem vam za rady, vybavil som prechodny pobyt a zaevidovali mi to tam
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"