Cz 750

Fero501
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 2 years 7 months

Cz 750

Príspevok od používateľa Fero501 »

Dobrý som začínajúci strelec iba sportova streľba názor cz 750.s1m1 308 ďakujem za odpovede potrebujem poradiť nie počúvať prepáčte za výraz ci som normálny a nemám 5000e.takze vás prosím za seriózny názor dakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Koľko mieniš zaplatiť za ten zázrak? Presná streľba je drahý špás od začiatku…
Moja rada je obligátna - keď za menej, tak Tikka T3 Varmint, ak na to stačí peňaženka tak Tikka T3 TAC A1. Tá druhá už nepotrebuje nič, len strielať.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

K tehle pusce Ti nikdo neda relevantni informace. Jenom jeji majitele, nebo Ti, co ji nejakou dobu vlastnili. Ti, co si z ni jednou, dvakrat vystrelili, taky nejsou kompetentni podat seriozni report.
Ja tu pusku vlastnil a prisel jsem k ni jako slepy k houslim. Jednou se objevila na bazaru jako set s optikou Meopta ZD 6-24x56 RD, plus komplet prislusenstvi a nejake prislusenstvi na vic. Cena za komplet 38,000, Kc. Za to se nadala koupit ani ta optika, fung nova. Puvodne jsem ten inzerat preposlal kamosovi, ale ten se bal tak nizke ceny a rekl, at se na ni zajedu podivat, kdyz ji mam kousek od baraku a on je z Prahy. Ja jsem tam zajel a kdyz jsem si ji prohlidl a vyslech si vse potrebne, tak nebylo o cem premyslet. Slovo dalo slovo a za dva dny byla doma. 4 roky jsem ji mel a nemuzu te pusce vytknout vubec nic. Byla to moje prvni opakovacka, takze jsem se s ni ucil strilet na delsi vzdalenosti, nez 100-300 metru. Presnost spickova. Kdybys chtel terce ze zavodu, tak Ti je poslu na mail. Pokud tu pusku mas moznost koupit za peknou cenu, treba do 950 €, tak chybu neudelas. Zalezi, co vsechno bude k pusce. Uz jsem videl nekolik inzeratu, kde byla ta puska hodne ocesana.
Puska musi mit.
Stavitelnou botku. Ta se dost casto sunda a misto ni da obycejna.
Stavitelnou licnici. Ta se nastesti neda ocesat.
Podlozky pro prodlouzeni botky.
Original nozicky Harris s odkoky a kloubem. Ty se taky sundaji a pro zmenu nedaji zadne jine.
Adapter na montaz bipodu UIT-Harris.
Picatinny listu na pouzdro zaveru.
Latkovou tepelnou lentu.
2x zasobnik na 10ran. Taky jsou vykukove, co ten druhy nedaji k pusce, a prodaji ho zvlast, protoze je drahy cca - 100 - 130 €
Ustovou brzdu.
Hlinikovy kufr.
Tohle je kompletni tovarni baleni.
Mozna se ted nabidne otazka, proc jsem ji prodal, kdyz byla tak skvela. Prodal jsem ji proto, ze me nejak prestala bavit. Chtel jsem zmenu. Koupil jsem CZ557 Varmint a ta me zase zacala bavit. Dalsi puska bude CZ 600, ktera se zatim jeste neprodava. Ale uz jsem ji videl a urcite do ni pujdu.
Fero501
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 2 years 7 months

Príspevok od používateľa Fero501 »

Ďakujem za radu zatiaľ iba sledujem a zisťujem akú zbraň samozrejme tikka som sledoval aj cz 557 varmint preto si určite dám rad poradiť ďakujem vám zatiaľ za pomoc
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Pokud zacinas s puskou na presnou strelbu a jeste nevis, jestli Te to bude bavit, tak si opravdu kup Tikku, Bergaru, Remington, Savage.
Proc? Protoze kdyby Te to nechytlo, nebo naopak chytlo az moc a chtel se posunout o poradny kus dal, tak tyhle pusky daleko snaz prodas a s mensi ztratou, nez CZ 750, nebo CZ 557 Varmint. Tyhle pusky si kupuji jen blazni, jako jsem ja. Vzdycky jsem sel proti proudu a nikdy jsem toho nelitoval. Proto, jak uz jsem naznacil, tak dalsi puska bude CZ 600. Takze pokud k CZ netihnes, tak na ni zapomen.
Jinak z tech, co jsem vypsal bych volil Tikku. System Tikky je slusny zaklad na stavbu.
Fero501
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 2 years 7 months

Príspevok od používateľa Fero501 »

Zatiaľ som nakloneny na tikka alebo remington wtr 700 ak ju niekto ma ten remington vtr 700 dajte mi vedieť prosím názor na túto pušku ďakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Remington 700 VTR je lovecká puška s trojuholníkovým profilom hlavne. Aj keď skratka VTR skrýva bombastické označenie Varmint Tactical Rifle, nie je to model vhodný na presnú športovú streľbu. Hľadaj R700 Police, alebo napr. SPS Varmint. S Tikkou je to jednoduchšie, Varmint znamená proste hrubšiu hlaveň.
Fero501
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 2 years 7 months

Príspevok od používateľa Fero501 »

Otázka názor na remington ADL 700
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Remington zni honosne, ale radeji kup Bergaru. Jak jsem Ti v predeslem prispevku vypsal nejake znacky kulovnic, tak jsem je psal od nejlepsi po nejhorsi. Tudiz z tech levnych je to Tikka, Bergara, Remington, Savage,
Bergara je de facto licencni Remington. Navic hodne dilu pro Bergaru vyrabi jedna ceska firma JK - Nastroje. Veskery aftermarket u nich najdes v nabidce. A co nenajdes, to pouzijes z aftermarketu pro Remington.
https://www.jk-nastroje.cz
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Fero501 napísal:Otázka názor na remington ADL 700
Skôr než tu vymenuješ celé portfólio Remingtonu, tak doporučujem naštudovať si aspoň elementárne veci okolo dlhých zbraní.
V prvom príspevku si písal o športovej streľbe - čo si pod tým konkrétne predstavuješ? Pretože zatiaľ tu hádžeš do placu lovecké modely, ktoré sa nehodia na intenzívnejšiu streľbu. Ani profilom hlavne, ani pažbou.

Keď sa chceš dopracovať k niečomu rozumnému, tak si pár vecí ujasni - typ streľby, dostupnosť prevádzkovania tohto hobby (čas, peniaze, strelnica...) a rozpočet, ktorý máš k dispozícii. Povedz, že za pušku chceš zaplatiť nejakú sumu, napríklad max. 1500€ a potom sa vieme k niečomu dopracovať. Ďalej si ujasni, koľko ti zostane na periférie okolo toho, aby si na kvér potom nemontoval vzduchovkový puškohľad v nejakej hračkárskej montáži. Ďalej potrebuješ aspoň nejakú dvojnožku, bag pod pažbu, no a samozrejme nejaké tie patróny. Spočítaj si to a potom môžeme vyberať kvér.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Presne jak pise Lovec. A zrovna jedna hotova puska se nachazi ve zdejsi inzerci. Nebudu konkterne ukazovat, ale napoveda je, Bergara, Delta Stryker 5-50x56. Idealni kombo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"