Obrana teleskopom

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

:shock: ...jadro rukoväte??? A to čo je alebo má byť? Teleskop sú tri oceľové trubky, na tej najvrchnejšej naliata gumová rúčka a našrubovaný štupeľ s pružinou, na tej najsamdnukovatejšej tam na konci hlavica (taká skoro guľka). Toť vsjo...
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to statusak: daj si na sustruhu vytočiť bejzbalku z duralu, a máž pokoj ,maximálne ti z nej odpadne prilepený zub potenciálneho útočníka :lol: :lol: :lol:
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to tango
jasne chlape pochopil som myslienku .... teraz odbocim mimo rozoberane.. nevies ako som mohol zlomit ASP cko 21 palcovy - rukovat pena.... somteraz dosiel z akcie a normalne som ho rozondil jednemu magorovi o chrbat. toto je uz fakt hardcore . bol ale rozhegany . uz bol dost pouzivany. pocul si o tom uz niekedy ze by niektlo zlomil ASP ???? sam som nechapal ked mi ostal v ruke len rukovat a ta prva cast. no nist idem spat
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Kamarát bol tiež reklamovať teleskop - nevydržal ani jednu nočnú ...
Ohol sa mu posledný diel tak, že ho nemohol zasunúť ...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nesmiete do toho davat tolko agresie :-)
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa statusak »

Obusky firmy ASP su sice vyborne spracovane ale co sa tyka odolnosti tak s ESP sa nemozu rovnat. Napriklad ASP airweigth je na moj vkus az priliz krehky obusok a uder s kalenym ESP je ovela razantnejsi. Ja uz som tiez pocul ze ASP sa proste da zlomit. U ESP to nehrozi.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

asp airweight predsa nemozes porovnavat s kalenym esp.

co sa tyka zlomeneho asp, pokial viem davaju dozivotnu zaruku, napis im mail a uvidis ako sa dohodnete. je vsak celkom mozne ze za postovne hore dole zaplatis nemaly peniaz, mozno priblizujuci sa cene noveho kusu.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to luke
uz by som to nereklamoval isto. je pravda ze fakt uz cosi zazil heh bol rozhegany dost ani neviem preco som si prave ten vzal so sebou. ono bolo asi tym ze to bolo uz vydrete tie spoje a proste jak tam zaposobil tlak na to tak to proste ruplo. inak fakt som ho vytrapil zasa po akciach , nosil som ho v civile, trenoval som s nim na vreci.

statusak
tak hovoris ze s ESP kalenym to neni mozne?? ok mam 26 tku esp tak som zvedavy ci mi vydrzi.
statusak
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa statusak »

Neboj sa vydrzi ti urcite. ESP su kvalitne obusky a ja jeden mam a je bezchybny. Co sa tyka tej velkosti 26" to uz je skor tyc ako obusok. Ty asi tel.obusok vyuzivas profesionalne.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to statusak
jasne profesionalne hlavne ale uz som aj v civile vyuzil heh.... neviem ako casto ho ty vyuzivas jak sa hovori na ostro... cele sa mi to zda nejak tak, ze zalezi od toho ako je kuzel vo vnutri rozsireny v tom spoji a naopak vrchny kužel ako je na svojom konci zuzeny v tom spoji. dalej zalezi ako vela trci do vnutra z toho kuzelu a treti faktor je aka je ta ocel pevna... pokial sa tieto faktory stretnu cize vnutorny kuyel v spoji co najsirsi , kuzel vonkajsi co najuzsi v tom spoji ocel kalena a este aj dostatok aby v tomm spoji pretrcal smerom dnu. tak by malo byt nemozne aby sa to zlomilo. u ESP vyzera ze je to dostatocne aj ked neviem neviem . keby som to ja si dal vyrobit nejakemu typkovi tak tlacim na neho nech je to extremne odolne a aby tie udane faktory to splnalo co najviac ako sa len da.... pravdu ti poviem moc mi to neprislo vhod to ze to ruplo lebo 11 nackov po nas vyletelo a my sme boli len 3. chceli zmastit dvoch cigosov (ale fakt slusnych) a mali take hlasky ze bohvie ci by tí cigani dvaja od tial vysli zivi a my sme im stali v ceste tak sa rozhodli ze nam fakt chcu dat do tela a boli odhodlani a fest... ale zvladli sme nastastie pre nas a hlavne pre tych cigosov.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Chalani nechcem sa vám tu do toho montovať, neviem ani ako sa presne teleskopy vyrábajú, ale vychádzam z názvu, že ide o kalenú oceľ. Podľa môjho názoru bude problém hlavne v tom, že ide o kalenú oceľ, pretože pri kalení ocele dochádza v materiále k vzniku vnútorných napätí, čo vedie k znižovaniu húževnatosti ocele, pričom práve húževnatosť má zásadný vplyv na materiál absorbovať nárazy. Preto sa takmer vždy po kalení aplikuje popúšťanie, ktoré slúži k odstráneniu vnútorných napätí

Fakt ale neviem aký je technologický postup pri výrobe teleskopov, vychádzam len z názvu že sú "kalené", takže sa moju technickú vsuvku ospravedlňujem ak tomu nie je tak
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Viem že to nesuvisí s temou ale chcel by som sa spýtat na jednu vec.Kamárat mi tvrdí že na teleskop vyrobený z kalenej ocele nechytá magnet,Skúšal som to zo svojim čo stal 33eur v serioznom obchode je od firmy ESP a som s ním spokojný ale ked som urobil tú skúšku s magnetom magnet nato chytil.Kamarát tvrdí že potom nemože byt kaleny hoci vo všetkých papieroch aj na zaručnom liste mám napisane že kaleny je.Rád by som vedel aká je pravda
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

nevidím dôvod na to, aby kalená oceľ bola nemagnetická
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kedysi kdesi (nie som železiar ani strojár - nech potvrdia alebo vyvrátia!) som čítal, že pri zahriatí na určitú teplotu sa oceľ stáva nemagnetickou - ale vychladnutím je opäť. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ach jaj, to su mi teorie :!: :lol:

Musis si najprv polozit otazku z akej ocele je tvoj obusok vyrobeny.
To je take ciselko podla STN napr: 17024 je nerez alebo 11500 konskrukcna ocel 19xxx nastrojova ocel ... .
Napr. tu najdes peknu definiciu: http://www.fpt.tnuni.sk/kfim/predmety/r ... _oceli.pdf

Vplyv na magnetickost maju legury ocele + tepelne spracovanie = výsledna mikrostruktura.
Nemagnetické ocele – austenitické ocele mangánové alebo mangán – chrómové. Čisto austenitická štruktúra z hľadiska nemagnetických vlastností sa dosiahne prudkým ochladením z teploty 1050 C.
To ale neznamena ze tvoj obusok musi byt bezpodmienecne nemagneticky.
Velmi to zalezi od %C . legur a druhu pouziteho kalenia.

U teleskopickych obuskoch je podla mna , ak sa mylim opravte ma, pravdepodobne pouzite povrchove kalenie, aby bol povrch tvrdy ale nie material celkom prekaleny , nakolko by sa potom mohol pri pouziti zlomit.

Jednoduch skuska ako zistis ci je tvoj obusok kaleny, je ze si ho rozoberies a hranu prebehnes pilnikom. Pokial pojde pilnik ako do masla, tak je nekaleny a ked pojdu piliny len potroske ci vobec je kaleny.

Popripade: vytrieskaj snim nejakeho nacka, oni byvaju zevraj tvrdi chapi, a ked sa ti ohne ako mne, tak je nekaleny. :lol: :lol:

Nemagneticky moze byt aj, ak je vyrobeny z urciteho druhu nereze.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"