Streľba v centre Bratislavy - Tepláreň -12.10.2022

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aparapi, neviem, čo si na videu videl ty, ale on strieľal zblízka, aj keď tie prvé rany nešli z bezprostrednej blízkosti, a ešte tam mal nahodený laser.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Ale pisalo sa taktiez, ze chodieval trenovat na strelnicu takze uplny novacik nebol.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peter, to je možné. Ale situácia to - zo streleckého pohľadu - bola pomerne jednoduchá, keď na dve obete (sediace skoro v zákryte za sebou) strieľal z nejakých (odhadom) 5 až 7 metrov. Tí nešťastníci okamžite zareagovali a úplne správne sa ihneď snažili dostať od strelca a hľadali kryt, ktorý im mohol poskytnúť vstup do budovy. Z ich strany okamžitá reakcia a veľmi správny reflex. Žiaľ, život si tým nezachránili. Jeden, ktorý bol bližšie, nemal šancu, druhému sa zjavne podarilo dostať až k tomu vstupu, ale predpokladám, že tam ho smrad dorazil. Tých chalanov je mi ľúto, lebo nikomu nič zlé nespravili, len boli, ako sa niekedy stáva, v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a nemali najmenšiu šancu. A smrad, aj keby nemal strelnú zbraň, mohol na útok použiť hocičo iné, autom počnúc.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

ano ja viem ja len, ze neviem kto ma ake informacie tak som len napisal. ja som aj hladal veci na tom 4chan a je to tam grcka ... mnozstvo normalne tomu vrahovi fandi... su tam aj necenzurovane fotky obeti :/ na tych fotkach bolo vidiet ze daleko nezabehli ... :/ zial ...cele zle
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie, nezabehli. Ani nemohli. Práve preto, že útočil zblízka, na pár metrov takmer nemohol minúť, zvlášť nie s laserom. Oni okamžite reagovali a reagovali správne, inštinktívne. Klásť odpor vôbec nemali šancu, lebo zas tak blízko ten smrad nebol, takže ako vidno aj na tom videu, dekovali sa okamžite, ako si v zlomkoch sekúnd uvedomili, čo sa deje. Pri vchode do podniku je ako keby podbránie (neviem to architektonicky správne pomenovať), kde už sa dá nejako kryť a nižšie krížom cez ulicu sú schody nadol na Svoradovu... Do stredy som ani netušil, že nejaká Tepláreň tam vôbec je - podnik ako hociktorý iný v tejto lokalite pod hradom - a tak vo štvrtok, keď som tam zapálil kahanec a rozhliadol som sa okolo, tak som si uvedomil, že toto je presne ten typ mäkkého terča, aké lákajú pošahancov kdekoľvek po svete od Nového Zélandu, cez Áziu, Rusko, Fínsko, Nemecko, Francúzsko, Britániu, až po USA. Nech to neznie cynicky, ale mohlo to skončiť oveľa horšie, keby tam bolo viac hostí...
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Ja chodim okolo denne, a v piatky vecer byvalo v teplarni bezne 10-15 ludi pred podnikom a "plno" dnu (vela miesta tam neni). Bolo fakt stastie ze si ten blb nevybral lepsi datum. Plus par metrov nad tym je Nervosa (asi covidom zdecimovana a zavreta) ale kym ficala tak to boli dalsie kvanta ludi. (Plus teda este v piatky mas hliadky pri parlamente/hrade, a dalsia je dole na kapucinskej ako je kostol a alize lebo tam boli vzdy problemy s anglickymi mladencami co vychadzali zo stripbarov. To nie je na dnesny standard daleko, ale rozhodne ani nie blizko. )
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Teraz som zvedavy co sa bude diat s jeho otcom/rodinnymi prislusnikmi a ako sa k tomu postavia organy cinne ... lebo aspon podla medializovanych infiormacii minimalne jeho otec mal "zaujimave nazory" .. plus to, ze vedeli a nic nerobili a v podstate mu umoznili jeho plany realizovat ... Ako sa postavia k politikom aka Blaha a jemu podobnym, ktori nic dobre nerobia len siria bludy, ktore mozu k podobnym cinom priamo ci nepriamo/navadzat.

No hej Nervosu som navstevoval tiez hlavne ked boli IT akcie a pivo zadarmo ..ani som nevedel ze ten podnik zavreli .. no ked som tam este chodieval ako vravis bolo tam stale dost velky pocet ludi.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Filip
Presne koli tomu sa mi nechce verit ze ciele boli nahodne a ze sa dlhodobo chystal na likvidaciu nejakej jemu neprijatelnej skupiny osob.
Ak chcel ublizit homosexualom, mohol si pockat kym tam bude nejaka party, byvaju tam pravidelne a podnik byva plny. Ak mu vadili Zidia, pravidelne sa chodia modlit do Bratislavy. Niekedy ich je aj niekolko desiatok pri tuneli. Chalan mal vraj IQ cez 140 tak by si to asi naplanoval lepsie. Skor sa mi zda ze sa jedna o jeho osobny spor s obetami ktory zakryval ideologiou. Ale aka je pravda uz nikomu nepovie.
Inak podla videa mi to prislo ako najomna vrazda. Vycihal si obete, Vysiel z vyklenku, postrielal ich, stiahol sa, prebil, dorazil, zdrhol. Stihly, vysportovany, v obleceni stazujucom identifikaciu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2064
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Nechcem konspirovat, ale blue vystihol presne co napadlo aj mna. Klasicke "utoky z nenavisti" vyzeraju spravidla tak, ze utocnik sa pripravi a hlava nehlava postriela co najviac prislusnikov danej skupiny. Nevyciha si dvoch ako v tomto pripade.

Mozno budu niektore skupiny sklamane, ak sa dodatocne zisti, ze islo o osobny spor, ziarlivost alebo nieco podobne, lebo tragediu uz vyuzili na vznesenie roznych poziadaviek. Ja by som so zavermi ohladom motivu este pockal.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Kde najdem zaznam z kamier?
Zaujimalo by ma ake mali/mame šance zdrhnut- braniť sa...
Pozeram sa na to zo strany človeka ktory veri v ozbrojenu slušnu spoločnost. Možno keby bol jeden z tych dvoch ačkar, mohol byť ten zmrd stopnutý...
Tento čin ma utvrdzuje v presvedčení že nosit zbran je dobra volba ( samozrejme skryte, ofiko na A).
Par krat som ju nechal doma a potom na vylete s rodinou si vravim, a čo ked na just nejaky magor...
Chalani mali smolu, vyjadrujem sustrast pozostalým.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

https://www.topky.sk/cl/10/2397813/Obja ... ive-povahy
Pokial nesledujes okolie a strelca by si neregistroval ako potencialnu hrozbu uz predtym ako zacal strielat, asi by si reagovat strelbou nestihol. Reagovat mohol ale niekto iny kto by strelcovi zabranil dorazit ciele ked sa vracal na miesto po prebiti.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5606
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, fakt budeme konšpirovať? Smrad publikoval manifest a dopustil sa násilného trestného činu. To nestačí? A nejaký prípadný osobný spor s obeťami? Všetkými tromi, po ktorých strieľal? Ja neviem, verzia korešpondujúca s jeho manifestom, že ak nevyjde útok na primárny cieľ, tak skúsi cieľ nižšej "hodnoty" vyzerá v tomto momente podstatne pravdepodobnejšie.
:roll:
A teda, v tom ako útok zrealizoval, nevidno žiadne vysoké IQ ani žiadny zvláštny skill. Obete reagovali inštinktívne správne hneď v momente, keď si uvedomili, že po nich ktosi strieľa, ale ich šance v tom momente boli nulové (obeť bližšie k strelcovi) alebo fakt mizivé (obeť ďalej od strelca). Okolnosti, za ktorých prežila streľbu tretia z obetí na videu vidno nie je.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

MRBLUE napísal: 18 Okt 2022, 07:42 ... Reagovat mohol ale niekto iny kto by strelcovi zabranil dorazit ciele ked sa vracal na miesto po prebiti.
No tu by som odporúčal byť veľmi opatrný (s navrhovaným uvažovaným zásahom), lebo pri danej rýchlosti a strese môže ľahko prísť k omylu..., napr. čo keby išlo policajnú akciu...? Ja viem... - človek v civile, bez označenia, bez oznámenia: "POLÍCIA!", atď., ale napriek tomu... Neviem, či by správne vedel reagovať (v danej situácii) aj vycvičený policajt alebo ochrankár, pritom ich vôbec nechcem podceňovať.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Ako písal Jack, keďže to manifesto publikoval a je v ňom to čo je, tak by som nejaké osobné spory fakt vylúčil. Hegera "nestihol", tak išiel inde kde to mal zmapované, aj keď v takýto deň. Na konci dňa to bude na prokurátorovi a vyšetrovacom tíme ktorou verziou pôjdu.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Tatko paznechta sa už stihol vysťažovať, klasika synek zlatíčko aj susedov zdravil: https://www.aktuality.sk/clanok/nfXFJNM ... prihlasil/
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"