Nový útok v Srbsku: 8 mrtvych, 14 zranenych

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Nový útok v Srbsku: 8 mrtvych, 14 zranenych

Príspevok od používateľa vydriduch »

Len pár dní po tragédii v Belehrade doslo k dalsej strelbe v Mladenovaci. Je 8-9 mrtvych (udaje sa roznia).

Pachatel je rocnik 2002, postavil na nohy vsetky specialne zlozky v krajine, chytalo ho vyse 600 prislusnikov. Bol dolapeny dnes nadranom u rodiny, ktora je u tiez v zelezach.

Zatial to vyzera na teroristicky cin - pachatel strielal z auta.

Nelinkujem nic, info mam zo srbskych zdrojov. Doplnim ked budu podrobnosti.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ale blbost.. Vucic ohlasil preskumanie vydanych zbrojakov + po novom zavedu psychotesty.. To je vsetko. Nikto nic odzbrojovat nebude, v Srbsku je to aj tak v podstate nemozne.

PS: presne pre toto nemam rad slovenskych novinarov.. Preberaju agenturne spravy, co su casto uplne kraviny na kilometer od reality.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Nedivil by som sa ak by za tým ako následok boli šialené tiktok výzvy...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

DeSade, toto som nechcel napísať. Neprekvapila by ma forma nejakého prepojenia medzi páchateľmi a ich činmi. Vieš jak… ja by som tie vaše internety zakázal!
:roll:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Jack, DeSade - Moze byt..
Po prvej strelbe pocas minuty ticha za obete akysi faganisko vytiahol plastovu pistol.. :roll:
https://rtv.rs/sr_ci/hronika/u-obrenovc ... 41687.html
Je to dost podivne, co sa tam deje a sami domorodci si to nevedia vysvetliť.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Vydriduch, podla mna tam so zbranami urcite poriadok robit budu. To nie je o sportovcoch, polovnikoch alebo ludoch co maju ccw licenciu, ale o tisicoch zbrani, co zostali medzi ludmi z vojny. Pri srbskej mentalite je skor zaujimave, ze napriek mnozstvu zbrani doteraz podobne incidenty nemali.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Dantes: tak za prvé - pridaj a poriadne. Tých zbraní po vojne tam nezostali tisíce ale STÁTISÍCE. Keď som vŕtal či do vojvodinských slovákov, alebo do rodilých srbov južnejšie, nech sa priznajú, tak sa všetci len tajomne zasmiali - takže tí tam majú zakopané všetko na čo si pomenieš a v množstvách aké si nepredstavíš. Aproximuj z toho, že u nás bola vojna pred 80 rokmi a aké sú dohady počtu čiernych zbraní u nás (ak sa nemýlim, tak policajti ich odhadujú na cca trojnásobok legálnych).

Za druhé - Srbi sa svojich zbraní nevzdajú. To nepredpokladám, ale viem. Majú totiž v živej pamäti nájazdy bánd UČK na srbské dediny, kde odvádzali srbských mužoch a chlapcov od 12 rokov, ktorých už nikdy nikto nevidel, takže neštastné matky ani len nemali koho pochovať. Takže pre srbov to nie je žiadna neetická alebo zločinecká motivácia, ale jednoducho otázka života a smrti, nakoľko konflikt tam len spí, vyriešené nebolo nič a ešte sa dočkáme, keď tam bude opäť veselo.

Za tretie: ako si prosím Ťa myslel:
Pri srbskej mentalite je skor zaujimave, ze napriek mnozstvu zbrani doteraz podobne incidenty nemali.
???? Akože zlí zlí agresívni srbi? No ak čerpáš z kanálov typu SME alebo N, tak sa nečudujem, že máš podobné predsudky. Nehnevaj sa (nič osobné), ale netušíš o čom píšeš. Vrelo ti odporúčam sadnúť do auta, za 5 hodín si v Srbsku a choď sa presvedčiť sám. Osobne zažiješ srbskú mentalitu a pohostinnosť. A potom isto zamyslíš nad tým, čo za prachsprotú propagandu, písanú ľudmi čo Srbsko nenájdu ani na mape, si čítal doteraz.

Ver mi, ja tam jazdím minimálne 2x do ročne už dlhú dobu, poznám tamojšie reálie z prvej ruky. A práve vďaka srbskej mentalite sa tam doteraz žiadne masakre nediali, napriek tomu pretlaku železa, čo tam majú zakopané na záhradách. Dospelí pamätajú hrôzy vojny a kým nebudú zas unášaní a vraždení, zbrane zostanú tam kde sú.

Čo je problém, sú nejaké divné fenomény medzi mládežou, ktoré ani terajší srbi okolo tridsiatky nechápu.
Naposledy upravil/-a vydriduch v 07 Máj 2023, 10:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Trochu zidealizovaný pohľad na srbskú mentalitu. :lol: Tiež záleží, kto si, kam prídeš a na koho tam narazíš, ale ja zas taký veľký rozdiel medzi srbskou a slovenskou mentalitou nevidím. :roll: Ale teda, môžeme sa tváriť, že áno, že my sme tí civilizovanejší, rozumnejší, pracovitejší, menej xenofóbni a tak nejako celkovo lepší… len či-či-či. :mrgreen:
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

vydriduch neviem aku vzorku Srbov ty mas ale ja s nimi pracujem a poviem ti ze nenechaju si po hlave skakat ako my Slovaci.
Nehovorim ze su zli ludia alebo nieco podobne ale urcite su viac povahovo "naslapne miny" ako my.

2 realne priklady:

Mame u nas ultras fanusika Trnavy a nikto s nim nejak extra nejde do konfliktu lebo ide hned do protiutoku a sponuje sa akoby isiel do bitky.
Je tu ale jeden srb poznatelne mensi a ten s nim nema problem vymenit si "nazor" ze vzdy len cakame kedy si zacnu vymienat pracovne naradie 8)
Fanusik ultras sa nim radsej nebavi.

Boli sme na fajciarke asi 5 Slovaci a jeden Srb. Srb typek okolo 40-ky ziaden rambo, pohodovy na pracovisku - ziadne problemy.
A jeden nas rypak do neho "akoze" zo srandy ze co ty "srbsky ko..." a on bez rozmyslania na neho co ty "slovensky ko...".
Potom sa pozrel len na nas ostatnych ci s tym mame nejaky problem. Toto je proste povaha.

Mozno u seba doma su ini.

Kamos mal frajerku srbku a povedal ze ta mala tiez svoj nazor a jej rodina sa s nim bavila v style ze ak jej nieco urobi tak to nedopadne dobre.
To mi ale len on hovoril tak neviem co je na tom pravdy.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Jack napísal: 06 Máj 2023, 11:41 DeSade, toto som nechcel napísať. Neprekvapila by ma forma nejakého prepojenia medzi páchateľmi a ich činmi. Vieš jak… ja by som tie vaše internety zakázal!
:roll:
Ja sa smejem, zatiaľ to vyzerá tak, že Srbov oholia od oružia skôr ako v krajinách kde vládnu dúhové vlády :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

No… Vučič je ako odtrhnutý z reťaze. Ale inak, populista ako populista - to je spoľahlivejší definičný znak, než modrá, červená, zelená, či hnedá farba alebo rovno dúhové kombo. Nechcem ani tipovať, ako by reagovali v obdobnej situáci tí naši, ešte si pamätám Lipšica…
:evil:
Celé je to v Srbsku ale kvalitná potemkiniáda, lebo ak ďalší smrad bude chcieť spáchať podobnú ohavnosť, tak nevezme tatkovi z trezoru legálne držanú ale dedovi zo studne alebo povale nelegálne držanú a výsledok môže byť +/- rovnaký.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

O tom treba verejne hovoriť, že zbrane použité na ter. útokoch v Európe boli z tejto slavianskej diery Balkánu.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tu by som bol opatrny. Lebo po Europe je halda zbrani z inej "Slavianskej diery". Je uplne jedno odkial zbrane su. Treba sa pytat "preco???" a nie "cim???".
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Nie, samozrejme to nie je jedno. Kriminogénne aspekty páchania TČ, patrí tam aj dostupnosť, zdroj "náčinia", to už učia aj blbej APZ. Stačí dávať pozor a neopisovať na skúškach. :wink:
Nebavíš ma čau, blok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"