Nový útok v Srbsku: 8 mrtvych, 14 zranenych

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nemusíš ale chceš :wink: a oblúkom sa vraciame k tomu, čo hovorím od začiatku. Také čosi o reputácii. :oops:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

https://casopisargument.cz/?p=50219
Uz vidim,ako vucic ide odzbrojovat srbov :shock: .Tam obcianska vojna nikdy neskoncila.Akurat sa to nacas uhasilo,ale tlelo to tam stale.A po tej ''specialnej'' operacii bol casty povzdych prezivsich,ze /keby som bol mal zbran,neboli by mi vystrielali rodinu/.Som zvedavy,ako toto myslenie chce vucic zmenit.Skor zmenia jeho,povedal by som.Ti ludia sa na vlastnej kozi a tvrdo presvedcili,ze je lepsie zbran mat a nepotrebovat,ako potrebovat a nemat.Na vyhrazku 2nasobneho trestu sa mu obycajni ludia vyseru a zlocincov nieco take nikdy nezaujimalo.
Skor by sa mali pytat,ze preco ta agresivita v omladine a vlastne vseobecne tak rastie.Ci tam hlavnu vinu nenesu politici a blba zvlcila doba,aku prave prezivame.Vucic mi nepripadal tak blby,aby vysiel s takouto hlaskou v srbsku.....jedine,zeby mal slubeneho fleka v e komisii.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Paradoxne tieto teenagerske jatky su sposobene pouzivanim dnesnej najsilnejsej zbrane teenagerov a to systematickym pohrdanim v realnom a hlavne vo virtualnom priestore.
Teenageri vzhladom na nizky vek a minimalne zivotne skusenosti este nepoznaju svoju vlastnu hodnotu a nedokazu sa jednoducho povzniest nad takymito "utokmi" pohrdacov.

Dotknuty teenager nema ziadny prostriedok akym by sa mohol branit okrem uplneho sa psychickeho uzavretia do seba alebo fyzickej elimacie pohrdacov.
Vacsina dotknutych nastastie voli prvu moznost, ti druhi zvolia finalne riesenie.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Rusty, neber to moc osobne, máš vyštudovanú psychológiou alebo pracuješ s danou cieľovou skupinou?

Pýtam sa na to, lebo tvoje závery sa mi zdajú ako zjednodušený pohľad na svet
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2073
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Jack, este raz, ja pisem ako to ma byt, aby to bola nula. Ako to je, vsetci vieme.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dantes, ešte raz, ja s tebou predsa súhlasím. Aj predošlá reakcia bola na post od De Sade, nie na tvoj. Samozrejme, že by to mala byť nula a keď nebola, keď sa udial tento prúser, tak to malo mať inú než len legislatívnu dohru. Pretože bez toho tie škody na reputácii, ktoré SR utrpela, boli ešte horšie. Rozumieme si už? Či?
8)
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Mesi napísal: 14 Máj 2023, 18:47 Rusty, neber to moc osobne, máš vyštudovanú psychológiou alebo pracuješ s danou cieľovou skupinou?
Nemam vystudovanu psychologiu ale precitam si preco to dotycni teenageri urobili.
Vacsinou je to nejaka forma priameho fyzickeho pohrdania alebo "cyber" sikany od okolia, prevazne spoluziakov.

A zaroven mam k dispozicii 16 a 14 rocne vzorky teenagerov a vidim ako je to v dnesnej dobe s nejakym tym kamaratenim medzi teenagermi :D
Nikto nikomu neni dost dobry :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rusty, si si prečítal? No tak fajn, zrušme psychológiu, psychiatriu a rovno aj kriminalistiku a kriminológiu, lebo stačí, že sme +/- gramotní a vieme čítať.
:lol:
Tvoje konštatovanie o vzťahoch medzi tínedžermi nie je od veci a určite vychádza z pozorovania dvoch exemplárov a ich sociálnych kontaktov, ktoré má určitú limitovanú výpovednú hodnotu. Dokonca aj tvoja skratka osobnostných charakteristík páchateľov tohto typu útokov s istými výhradami obstojí. Tak teda kde je problém?
:?:
Pochopiteľne v tom, že takéto zjednodušenia a skratky možno vzťahovať na podstatne väčšiu množinu mladých ľudí a predsa sa absolútna väčšina z nich nikdy nedopustí žiadneho kriminálneho správania, nieto ešte takéhoto extrémneho násilia na spolužiakoch, učiteľoch alebo konškolákoch. Takže čo? Takže monokauzálne vysvetlenia - ani tie tvoje - tu, žiaľ, neobstoja.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

MudMax napísal: 13 Máj 2023, 20:59 https://casopisargument.cz/?p=50219
Uz vidim,ako vucic ide odzbrojovat srbov :shock: .Tam obcianska vojna nikdy neskoncila.Akurat sa to nacas uhasilo,ale tlelo to tam stale.A po tej ''specialnej'' operacii bol casty povzdych prezivsich,ze /keby som bol mal zbran,neboli by mi vystrielali rodinu/.Som zvedavy,ako toto myslenie chce vucic zmenit.Skor zmenia jeho,povedal by som.Ti ludia sa na vlastnej kozi a tvrdo presvedcili,ze je lepsie zbran mat a nepotrebovat,ako potrebovat a nemat.Na vyhrazku 2nasobneho trestu sa mu obycajni ludia vyseru a zlocincov nieco take nikdy nezaujimalo.
Skor by sa mali pytat,ze preco ta agresivita v omladine a vlastne vseobecne tak rastie.Ci tam hlavnu vinu nenesu politici a blba zvlcila doba,aku prave prezivame.Vucic mi nepripadal tak blby,aby vysiel s takouto hlaskou v srbsku.....jedine,zeby mal slubeneho fleka v e komisii.
Samozrejme, že nie. Urobia pár razí medzi obyvateľstvom, zverejnia, napálkujú drakonické tresty a vymäknú aj balkánski slaviani.
Nakoniec to nie sú žiadni tvrdošíjni hrdinovia. Po troške humanitárneho bomdardovania vymäkli totálne... :lol:
edit: Prečo hľadáš chybu v dobe? Hľadaj ju v rodičoch takých sku... harantov.
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Jack dobre teda tak kde je problem ked dotycni vrahovia presli celym systemom roznych institucii a nikoho ani nenapadlo ze nieco take urobia ?!

Proste psychologia je na taketo veci prikratka v dnesnej dobe a este aj dlho bude.
Akonahle skumas system formou ciernej skrinky tj iba zvonku bez toho aby si vedel ake kolieska sa vo vnutri krutia obrazne povedane,
tak vzdy tu bude extremna nepresnost.

Nechcem urazat psychologiu ako taku ale v drvivej vacsine ide o to komu nasadit ake silne sedativa, popripade zavriet v liecebni.

Teraz chcu byt vsetci moderni, vsetko vedecky podporit a z psychopata urobit vlastne obet seba sameho ako prejav falosneho humanizmu,
taka je teraz preferovana cesta.

Cesta oko za oko, zub za zub je tu miliny rokov a fungovala doteraz v pohode.

Teraz skusame sucitit s masovymi vrahmi, to je fakt chory pokus civilizacie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Splietaš piate cez deviate. Už zase. Nepochybujem, že tebe to zmysel dáva, ale argumentačne to neobstojí. Trepeš blbosti, ako chcú byť všetci moderní a z psychopata urobiť obeť a do toho splietaš niečo o falošnom humanizme. A do toho ešte tie kydy, že oko za oko a zub za zub... Spýtal by som sa, ako si na to došiel, ale myslím, že mi je to jasné, lebo je to ako keby som počul podaktorých našich nahnedlých simplexov. A každého, kto ti skúsi nabúrať toto rámcovanie, určite okamžite považuješ za liberála a pod.
:roll:
Zjavne si nepochopil, prečo som spomínal všetky tie vedné odbory naraz a asi si nerozumel ani vete, že tu monokauzálne vysvetlenia jednoducho nefungujú. Na otázku, prečo pri takom množstve okolo pobehujúcich znudených, nesebavedomých, zdeptaných, niekedy zranených tínedžerov, len malé promile spraví nejakú kolosálnu blbosť a z nich ešte malinkatejšie promile sa rozhodne zamordovať spolužiakov, konškolákov alebo učiteľov, jednoducho odpoveď hľadať nebudeš, lebo nechceš. Akože nula bodov - žiadna snaha hľadať odpovede. Zase len to naučené oko za oko a tým sa to akože vyrieši.
:lol:
Poviem ti to teda tak jednoducho ako sa dá: ako foter chcem mať istotu, že moje deti sa zo školy vrátia živé a zdravé. A čo viem na sto percent, obnovenie trestu smrti ich neochráni pred prípadným vyšinutým kreténom. Rovnako ako neochránil trest smrti desiatky, stovky zamordovaných detí na školách v USA, Rusku, Číne a inde, kde trest smrti majú a neváhajú ho za viacnásobnú vraždu uložiť a aj tak sa tam z času na čas stretnú s takýmito extrémnymi prejavmi násilia. Radšej teda budem, ak bude seriózna veda a možno aj nejaká tá paveda skúmať všetkých týchto kreténov. Nie preto, aby z nich niekto robil obete alebo s nimi solidarizoval, ale preto, aby sa podarilo identifikovať v ich správaní a konaní určité znaky a vzorce, aby sme vedeli identifikovať a odfiltrovať iných kreténov, ktorí sú/môžu byť potenciálne nebezpeční. A to ešte predtým, než niečo spravia. Jasne, otázne je, ako je nastavený systém a čo potom bude schopný spraviť štát, pretože prax nielen z USA je taká, že v x prípadoch tu náznaky boli a orgány k týmto zisteniam pristupovali laxne. Furt je tu ale šanca celým súborom opatrení účinnejšie predchádzať takýmto útokom, pretože žiadne oko za oko mojich ani tvojich blízkych neochráni a ak už sa niečo stane, žiadne zub za zub ti ich nevráti...
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Neskusame ucitit s masovymi vrahmi. Len si uvedomujeme, ze odstrasujuci ucel trestu smrti nie je taky ako by sa zdal a mozne skody pri pochybeni ako aj zneuziti su privysoke.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

DeSade napísal: 16 Máj 2023, 09:42
MudMax napísal: 13 Máj 2023, 20:59 https://casopisargument.cz/?p=50219
Uz vidim,ako vucic ide odzbrojovat srbov :shock: .Tam obcianska vojna nikdy neskoncila.Akurat sa to nacas uhasilo,ale tlelo to tam stale.A po tej ''specialnej'' operacii bol casty povzdych prezivsich,ze /keby som bol mal zbran,neboli by mi vystrielali rodinu/.Som zvedavy,ako toto myslenie chce vucic zmenit.Skor zmenia jeho,povedal by som.Ti ludia sa na vlastnej kozi a tvrdo presvedcili,ze je lepsie zbran mat a nepotrebovat,ako potrebovat a nemat.Na vyhrazku 2nasobneho trestu sa mu obycajni ludia vyseru a zlocincov nieco take nikdy nezaujimalo.
Skor by sa mali pytat,ze preco ta agresivita v omladine a vlastne vseobecne tak rastie.Ci tam hlavnu vinu nenesu politici a blba zvlcila doba,aku prave prezivame.Vucic mi nepripadal tak blby,aby vysiel s takouto hlaskou v srbsku.....jedine,zeby mal slubeneho fleka v e komisii.
Samozrejme, že nie. Urobia pár razí medzi obyvateľstvom, zverejnia, napálkujú drakonické tresty a vymäknú aj balkánski slaviani.
Nakoniec to nie sú žiadni tvrdošíjni hrdinovia. Po troške humanitárneho bomdardovania vymäkli totálne... :lol:
edit: Prečo hľadáš chybu v dobe? Hľadaj ju v rodičoch takých sku... harantov.
Ze vymekli :lol: .Som zvedavy,aka tvrdava by si bol ty,keby si tu trosku ''humanitarneho bombardovania'' zazil na vlastnej kozi.Oni ho zazili a tak neverim,zeby daky trest bol dost drakonicky nato,aby museli zas prezivat pocit,ze potrebuju mat v rukach zbran a nemaju ju.Tych nikto neodzbroji.
Tam neboli ziadni hrdinovia....len hlupaci zblbnuti sviniarmi,ktori sa zabijali za cudzie zaujmy.
....preco hladam chybu v dobe....keby nebola taka zvlcila a ''niekto'' by nepotreboval znicit juhosku a rozhadat jej obyvatelov,tak by tam ziadna vojna nebola vznikla,tym padom by tam nebolo tolko ciernych zbrani a ani ludia by zabijanie nebrali za taku normalnu vec,ako ju tam beru teraz.
Oni este nedavno brali za normalne,ze sa tam zabijaju susedia medzi sebou a dokonca sa vrazdili aj v rodinach.
Suhlasim s tebou,ze je to aj vina rodicov.Ale nielen ich.Ved deti dokazu na rodicov paradne hrat....su ako politici :mrgreen: .Takze rodic moze mysliet,ze vychoval dieta dobre a z toho dietata moze kludne vyrast zruda.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5614
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Alternatívne dejiny plné alternatívnych faktov. :mrgreen: Takže Juhošku rozbili zvonku, aj Ukrajinu chceli rozbiť či tak nejako, ale Slavjanskí bratia Rusi im to nedovolili. A čo Česko-Slovensko? Aj to chceli určite rozbiť, ale my Slavjani sme im to nedovolili, lebo my sme boli rýchlejší! :mrgreen: :mrgreen: Ale teda bomba je, že potrebujú kalachov schovávať v studniach a na povalách, lebo zažili "humanitárne bombardovanie". Tak hovoríš? No áno, to asi keby tie F-117 (dnes by to už asi boli F-35) prileteli znova, kalachom by sa Slavjanskí bratia Srbi určite ubránil a oceľových vtákov zostrelil z neba. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jedemeee bombyyy!

Počkať, my nie sme vo vlákne Vtipné veci? Ou...
:shock:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"