Literatúra & zbrojný preukaz

Dustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 months

Literatúra & zbrojný preukaz

Príspevok od používateľa Dustin »

Dobrý deň. Predom sa ospravedlňujem ak tu táto téma je ale nič aktuálne som v lupe nenašiel. Tak ako každý tu,tak aj ja začínam so zbrojným preukazom chcel by som sa opýtať na aktuálnu literatúru ktorá mi pomôže s prípravou na testy. Našiel som pár kníh ale nič aktuálne. Môžte mi prosím poradiť ktoré vydanie knihy si mám zakúpiť?
Ďalej má zaujíma odpoveď na otázku, ak sa mi nepodarí získať zbrojný preukaz môžem po čase opakovať a skúsiť znova? Keďže niesom živnostník ani nemám firmu čo je dosť poľahčujúca okolnosť pri získaní preukazu tak mám isté obavy či mi bude pridelený zbrojný preukaz.
Ďakujem za akékoľvek rady
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Tato publikacia je v pohode:

https://www.martinus.sk/?uItem=1551369
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Ďalej má zaujíma odpoveď na otázku, ak sa mi nepodarí získať zbrojný preukaz môžem po čase opakovať a skúsiť znova?
Skusky mozes opakovat znovu.
Keďže niesom živnostník ani nemám firmu čo je dosť poľahčujúca okolnosť pri získaní preukazu tak mám isté obavy či mi bude pridelený zbrojný preukaz.
B skupinu by si mal ziskat relativne bez problemov ak spravis skusky.

Na A skupinu budu chciet "nejake" potvrdenie z ktoreho priamo alebo nepriamo vyplyva priame ohrozenie zivota, zdravia a majetku.
Nejake potvrdenie je zivnostensky list, vypiz z ochodneho registra, vypis z katastra nehnutelnosti - samotna chata v lese atd.
Pocul som ze niekedy staci aj kopia trestneho oznamenia podaneho na konkretnu osobu za fyzicke napadnutie.
Pravdepodobne pri A skupine skusajuci prokurator dosledne preveri aj tvoje pochopenie nutnej obrany a krajnej nudze.
Dustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa Dustin »

Ďakujem za odpoveď. A môžem z Béčka prejsť na Ecko ak sa pridám do streleckého klubu? Nehnuteľnost vlastním je to chata mimo bydliska myslíš že by som mal skúsiť hneď A?
uhlo
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa uhlo »

Samozrejme, ak sa pridáš do streleckého klubu tak si môžeš rozšíriť ZP o skupinu E bez ohľadu na to aké skupiny si mal predtým. Odporúčal by som ísť hneď na B,E aby si to nemusel riešiť na dva krát.

Či ti nehnuteľnosť bude stačiť na A, to podľa mňa závisí od praxe v tvojom okrese :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

A určite si pridaj aj skupinu F, takmer nič to nestojí a vie byť užitočná.
Dôvody tu už boli viackrát popísané, pohľadaj.
Dustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 months

Príspevok od používateľa Dustin »

Ďakujem vám za odpoveď. Možno ešte jedna vec by ma zaujímala. Neviete ako dlho platí psychotest ? V prípade že si ho urobím skôr a následne o 3 mesiace požiadam o ZP
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Určite môžeš. Aj si úplne náhodou trafil lehotu. Počas čítania zákona/prípravy na ZP si sám zodpovieš na tieto otázky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"