Použitie krátkej zbrane v KN voči medveďovi

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 5 months

Použitie krátkej zbrane v KN voči medveďovi

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zaujímalo by ma aký kaliber, typ strely, prípadne kam sa mu ju podarilo v rýchlosti zasiahnuť a koľkými ranami. Chlap mal z pekla šťastie...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Tri stretnutia, -2 medvede… Pozitívny trend z isteho uhla pohľadu.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Nevie niekto o nejakej štatistike stretov a útokov medveďov u nás za posledné roky? Mal som už zopár debát s "grétkoprogresívcami" a tí ešte stále neveria, že to má nebezpečne rastúci trend.
Ejo07
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 8 years 3 months

Príspevok od používateľa Ejo07 »

„Vystrelil 12-krát z legálne držanej pištole, 9 mm kalibru."

https://www.cas.sk/clanok/2820715/peter ... u-selmy/2/
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Vzhľadom na rastúci počet útokov šeliem a s tým súvisiacich otázok ohľadom obrany proti zveri sa nám, dúfam, tento rok podarí zorganizovať prednášku na tému Krajná núdza a obrana proti zvieratám. Za účasti skúseného poľovníka, veterinára a prípadne aj mojej maličkosti.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Kde by sa to konalo?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zatiaľ neviem povedať, včas dáme vedieť podrobnosti.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dobrý nápad, to by mohlo byť užitočné. Čoraz viac ľudí - aj totálnych laikov - sa ma pýta, či možno použiť krátku proti medveďovi, či by to bolo efektívne a tak… Aj keď niektoré ich predstavy sú dosť skreslené, už len to, že ľudia z takýchto pohnútok prehodnocujú svoj prístup k legálnej držbe a noseniu je celkom fajn.
:wink:
V celej tej debate sa miešajú dve zásadne odlišné problematiky, keď sa strety so synantropnými medveďmi v intraviláne miest a obcí v médiách mixujú so stretnutiami s medveďmi v ich prirodzenom prostredí. Toto, spolu s problémami, ktoré vznikli (aj) v dôsledku aktivít ekoradikálov (všimnite si ako dnes najhlučnejšie hádžu vinu na iných, najmä na poľovníkov), zneužíva a priživuje, kde-kto. A to najmä teraz, pred voľbami.
:roll:
Logickým dôsledkom je skreslené povedomie, ktoré o tejto problematike široká verejnosť má. A samozrejme, hystéria u časti ľudí. Že strach má veľké oči, tak za posledný rok či dva sa ma viacero ľudí pýtalo, čo ak ich v lese stretne a napadne diviak… a to už je trocha úlet, s ohľadom na etológiu diviačej zveri (i moje pestré skúsenosti s diviakmi). No žiaľ, riadne perly ducha si človek občas prečíta aj od držiteľov ZP na FB… Takže každá osveta - dobrá osveta.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

:lol:
Minuly tyzden som okolo polnoci zaparkoval v Ba na Dlhych dieloch oproti Tesco Express. Ked som vystupoval z auta, spoza predneho naraznika mi vybehla particka styroch diviakov. Ak by sa rozhodli ist ku mne a nie do lesa, nestihol by som tasit ani z IPSC holstra. Diva zver straca plachost, necha cloveka prist na kontakt.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Kecáš, tam mi byva moj ufrflany foter. Daj typ o kolkej sa tam zjavuju, pošlem ho tam, nech ho protiváka trochu načochrú. :D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tak na Dlhe diely, do Karlovky ci Mlynskej doliny bezne zavitaju. Len takto na dosah ruky som ich este nestretol. Ratam ze boli niekde Nad Luckami pri rodinnych domoch na ovocie.
Ale naspat k medvedom. Tu su prezentovane trocha ine cisla populacie ako uvadzaju ochranari:
https://www.topky.sk/cl/10/2563339/Lesn ... na-poplach
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aoaia, práveže s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote "nenačochrú".
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"