Prva zbran vyber G45 | G48 | G19 vsetky MOS

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

rivaj napísal: 18 Mar 2024, 16:18G budem mat tak, ci onak kedze je to taka ikona.
V tom prípade myslím, že nemusíš moc špekulovať, G19-ka je univerzálny nástroj. Len si vyber verziu podľa tvojho gusta (Gen, MOS/neMOS).

Nezdieľam Mesiho pesimizmus ohľadne G-čka ako prvej zbrane, čím ale netvrdím, že je to ideál. Moja prvá "aktívna" zbraň bola G26-ka a užili sme si spolu, súčasná G19 tiež slúži k plnej spokojnosti. Ale každý máme samozrejme iné požiadavky a predstavy.
rivaj
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 months

Príspevok od používateľa rivaj »

ahojte, finalne idem kupit 2 ks. Nova bude G19MOS a druhu bazarovku, tu som v stave hladania a zvazovania. Otazka k novej.Kde to kupit ? Je mi jasne, ze mi ziadny shop neda zlavu na jednu pistolku to ani nechcem ale mozno daju nejaku blbost k tomu cistenie,atd. Ide mi hlavne o normalny pristup, ak by som aj nieco riesil v buducnosti (reklamacia atd) to pre nich predajom nekonci. Proste maju normalny pristup k zakaznikovi a to nie len v den nakupu. Viete co myslim. Ceny pre koncakov su asi doporucene a vsade budu +- rovnake, ci sa mylim ? Sumar co potrebujem, trezor, okuliare, sluchatka,cistenie, naboje (pocitam 300ks by mohlo stacit) a puzdro. Zabudol som nieco ? Som z BA ale nemam problem vybehnut kamkolvek v ramci 200km. dakujem za rady
rivaj
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 months

Príspevok od používateľa rivaj »

a este 1-2 zasobniky navyse. Asi tie 17ky
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

naco chces kupovat 2 rovnake pistolky ? to nema logiku ale ved napis ze preco.
rivaj
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 months

Príspevok od používateľa rivaj »

Nie bude to uplne iny typ kratkej zbrane. Nepouzitelna na nosenie, co G19 je. Zvazujem tak nechcem byt konkretny.
fleg
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 1 year 11 months

Príspevok od používateľa fleg »

Pred par rokmi, ked som zacinal som zvazoval (asi ako kazdy), co si kupit a Glock bol na prvom mieste.
Argumenty ako to je lopata, to sa necisti, to striela same, zozerie to vsetko atd boli celkom emotivne.
Vyberal som vsak srdcom, K100 X-trim sa mi velmi pacila, + troska toho lokalpatriotizmu a bolo rozhodnute.
Po rokoch mozem povedat, ze moje prve strelby, kde som bol s kamosom, ktory mal novu G17.
Po skonceni strelby, kedze som mal moznost porovnat moju novu K100 s jeho G17 som vedel, ze som si vybral dobre.
Lopata-nelopata Glock mi nesadol, naopak K100 od zaciatku ano.

Som hoby strelec, s obcasnym nosenim, takistou mensou rukou (poriesila vymena gripu) a Glock vs K100 som testoval viackrat a vzdy u mna vyhrala K100.
Ja byt tebou kupujem srdcom, co sa ti paci, pripadne co ti sadne na strelnici, pekne zbrane robi kopec vyrobcov.
Je to ako s autom, kopec vyrobcov robi dobre auta, co ta odvezu +- rovnako kvalitne, ale auto ti robi radost uz len tym, ze sa nanho pozeras a paci sa zvonku napriklad.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Tiez nechcem favorizovat ale u mna rozhodne grand power p1ultra. Mam aj p1, ale ta ultra je proste parada. Vdaka odlahcenemu zaveru žere všetko a stabilita vdaka rotacnemu zaveru je proste parada. Manželka si spravila zbrojak a tak ultra išla jej ( som sa tyžden lúčil), nemal som však srdce prepisat na ňu staručku p1 ktoru teda riadne kalím a taknejak sme viac svoji. Ultru som kupoval povodne pre ženu veriac že s tym zbrojakom blafuje a zostane mne.
Neblafovala...
Mal som aj g19 tusim 2gen ale nesadli sme si a nebol som schopny s ňou nastrielat...
Terajšiu produkciu gp nepoznam dôverne, na mk6-12 však nedam dopustit...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

To ti celkom zavidim, znameho P1 nie je schopna vystrelit 3 rany za sebou bez zaseknutia.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prečo to známy nereklamuje?
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Tak moja prva bola tiez K100 ale tato laska po 4 mesiacoch skoncila :D
Bol som este "pistolovo" mlady a neskuseny a tak som vyberal podla srdca a nedal som na rady starsich a skusenejsich :lol:
Neda sa zabudnut ako som "vystrelil" zaver K100-ky smerom na terc :wink:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

A to by ma zaujimalo ako sa to da. Jedine ze by si ju mal zle poskladanu po čisteni... ja fakt davam p1( mk6 rám) riadne do tela +P+ naboje a tada statocne sa drži. Zbran miluje plnotučne laboracie. Stale čakam že pojdem chalanov z gp poškádlit že aha rosypalo sa to alebo aha zodralo sa to, a ono nic. Drží...
Dantes, od určiteho času začali davať pod kladivo dve struny, vraj zle odpalovalo tvrdšie zapalky. Dvom kamošom ( k100 a p11) som tu tenšiu vyhodil doprdele a odvtedy nesekaju a odpal v pohode. Zaujimave ze ultra tiez MALA dve struny ale nezavadila. Ale aj tam som ju radsej poslal do tam. Nepotrebujem aby to žene seklo ked netreba.
Moja p1 je citliva na čajicky, to je pravda. Lahke 3,7g dute strely mi nechce prebijat. Prestal som ich teda lisovat...
Ked je kamos tak nestastny tak za stovku ten srot kupim. :)
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Rusty, furt nad tym musim premyšlat ako sa ti to mohlo podarit. To sa proste neda.
Jedine ze by zaver nebol dobre v saniach, po vystrele leti do zadnej polohy, tam ho vsak nepusti dalej vratna sustava ktora mu ( chvalabohu) nedovoli ani v takom stave vyskočit a rozbit držku. Nasledne vsak struna tlači vyzuty zaver dopredu a ten pokračuje aj s hlavnou do rite...
Ze si na mk6/7 nezacvakol lučik po skladani, že?
Priznajte sa vojak...
rusty95
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 1 year

Príspevok od používateľa rusty95 »

Vtedy v 2008 to bola novucicka Mk6. Naozaj naoko pekna pistolka. Tak som si ju kupil 8)
Co si pamatam mal som na nu take neoriginalne plastove puzdro ktore zbran silno drzalo aj cez lucik zbrane.
Zapuzdrenu zbran som tasil z puzdra ako velky pistolnik.
Sa mi zda ze som vystrelil najprv aj naboj a az potom aj zaver ked sa vracal dopredu, uz si nepamatam presne :wink:
A ano, lucik sa povytiahol pri taseni zbrane z puzdra.
Ram Mk12 uz bol prerobeny aby sa toto nestalo.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 202
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

To ale s mladym a neskusenym a ze si nedal na rady inych nema s kvalitou mk6 nic spolocne. Teda ak ta neupozornovali prave na tu situaciu, ale to pochybujem.
Ja keby som mal volit tak chcem do mk7 ultra ram z mk6, teda ten čo mal ešte aj čelo, nie ten do U. Aj som ho chcel kupit do utry, ale tusim 140€ (170?) ma presvedcilo ze to vlastne nieje treba. Mne sa ten odklapaci lučik ala vz.82/83 paci velmi, naproti tomu mk12 sa mi uz az tak nelubi, byt verim ze je to o grife pri rozoberani...
Ale to uz sme hodne mimo od glockov...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2077
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Nechcem tu plevelit temu, bol to iba taky povzdych... Zbran je uz davno po zaruke, ale podla mna nema ani tisic ran, mozno ani 500 - lezala v trezore. Kto v BA a okoli robi servis tychto zbrani? Ked poviem ze je to GP, kazdy dava ruky prec. A do Lupce nikto nemal cestu, znamy ma aj ine hracky, tak to nejak urgentne neriesil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"