Vzduchová pištoľ na terčovú streľbu

inspiring_shamir

Vzduchová pištoľ na terčovú streľbu

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

zdravim,
momentalne strielam sportovou vzd. pistolou TAU 7 na CO2, zapozicanou zo streleckeho klubu, ale casom uvazijem nad kupou vlastnej zbrane.
preto by som chcel urobit maly prieskum moznosti a pre a proti nazorov.
Ako prve sa mi nukaju drahe ale kvalitne STEYRky LP10.... co ma na nich ale odradza je cena plniacej hustilky a pripadna poterba tlakovej nadoby.
k znacke AERON som pocul urcite vyhrady... tak neviem
ale co ma zaujima su modely ako IZH BAIKAL 46 alebo FeinWerkBau 103

rad by som pocul vase postrehy hlavne ktym poslednym menovanym modelom.... ci sa to da zohnat za primeranu cenu? ci sa to oplati? a v poslednom rade ak niekto ma take ake su jeho skusenosti.

podotykam som strelec zaciatocnim a vykony mi este kolisu cize ambicie na olympiadu nulove..... zatial:D
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

S pištolou TAU 7 sa dá bez problémov strielať 560 bodov. Je s ňou nastrielaných aj vyše 570. Takže jediné, čo sa jej dá vytknúť, je to, že strelec nikdy nevie, kedy ho sklame sódová bombička. Steyer LP10 je svetová špička medzi vzduchvými pištolami, spolu s Morini. Fajka má super kvalitu a povesť medzi puškami ( P70 a P700), no pištol by som od nich nechcel. Jedno je ale isté a to, že všetky tieto zbrane majú stovkový rozptyl. Cenovo veľmi dobrá a aj kvalitná a na streľbu príjemná je momentálne nová TAUka. Cena tam je tuším pod 700,-Eur. Má vymakaný systém spúšte, celkom dobrú pažbu a mám z nej veľmi dobrý pocit pri streľbe. Osobne som tiež začínal pred cca 28 rokmi s TAUkami ( TAU 5 a neskôr 6), potom som si kúpil novú STEYER LP10 ( nedám na ňu dopustiť ), keď som mal slabú chvľu a prestal som strielať vzduch, tak som ju predal, potom som si kúpil MORINI s elektronickou spúšťou, ale veľmi rýchlo som ju predal. Mal som pocit, že to je perfektná zbraň, ale už naozaj pre profíkov. Každú malú chybu pri odpalovaní "násobila", takže som strieľal buď pekné 10, alebo 8, respektíve až 7. 9 akoby vynechávala. Ranu, ktorú som bol zvyknutý z LP10 hladať v 9 bola vždy až v 8. Vlani na jeseň sa mi dostala v Brne do rúk práve tá spomínaná nová TAUka. Keďže sme ju zakúpili do klubu, tak som mal možnosť si z nej zastrielať a je fakt dobrá. Samozrejme sú dobré aj staršie STEYERky na CO2, ktoré sa dajú občas kúpiť za dobrú cenu. Čo sa týka toho plnenia stlačeným vzduchom, tak pumpu nikdy. Treba si kúpiť 7 litrovú potápačskú bombu a za nejakých 8 Eúr ti ju natlakujú na 300 atmosfér. Toto ti vystačí aj na dva roky, podľa toho, koľko strielaš.
eager_swirles

Príspevok od používateľa eager_swirles »

ja by som ti poradil morini cm162ei
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Ahoj
Ozivujem jednu prastaru temu. Mam par otazok na znalych ale hlavne na Penu:

1. Ako ste aj po rokoch spokojny s tou novou Taukou. Da sa to porovnat s LP10 alebo Morini co sa tyka dosahovania vybornych vysledkov?
2. Ake su skusenosti s Matchguns pistolami, viem ze ich tusim dukla vyuziva (a kde by sa to dalo kupit?)
3. Ako je na tom pistol Gehman, viem ze je to Matchgun vyrobena pre Gehman s tusim len mechanickou spustou..ma tu niekto s tym skusenosti, alebo aspon pocul nieco z prvej ruky?

Pytam sa preto, lebo zatial mam len staru TAU7, chcem sa tomu povenovat trosku viacej. Teraz sice pol roka nemozem trenovat, ale ked sa vratim domov tak sa chcem do toho pustit. Naposledy po asi dvoch mesiacoch treningu tak dva tri krat do tyzdna som sa dostaval niekde na uroven 560+- na treningu, takze zacinam uvazovat o lepsej pistoli. Zaroven sa mi zda celkom dost vela dat 1500+ eur za LP10 alebo Morini. Tak uvazujem, ze ci by sa oplatila ta Tau MK8, pripadne Gehman, Matchgun...

Este jedna vec, pena vies trochu viacej popisat, ze cim to mohlo byt, ze sa ti Morini zdala ze nasobi tvoje chyby?

Dakujem pekne za radu!

Miki
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Čo sa týka toho "násobenia" chýb Morinkou, tak to nie sú len moje pocity, ale takýto názor má veľa strelcov, ktorí strielajú s LP10 a potom dostanú príležitosť vystreliť si z Morini. TAU8 Mk sme z klubu predali, nakoľko s ňou nemal kto strielať. Pokiaľ ale viem, sú tam momentálne nejaké problémy v prípade servisu. Výrobca nie je dosť pružný a všetko trvá dlho ... Osobne by som na tvojom mieste išiel do Steyr LP10. Buď nová, alebo nejaká jazdenka. Je to svetová špička a tie peniaze čo do nej investuješ sa ti vrátia v spolahlivosti zbrane a tým aj v kľude pri streľbe. Moja dcéra striela s LP10 a pokiaľ viem, tak aj ďalšie dve juniorky čo boli s ňou na ME v Moskve majú rovnakú zbraň. Nakúpili sa pred cca dvomi rokmi do zväzu pre Centrá talentovanej mládeže a pre začínajúce talenty sa kúpili LP2. Prikladám štatistiku použitia vzduchových pištolí na nedávno skončených MS v Granade:
www.bloglovin.com/viewer?blog=2576300&post=3402996567
Dá sa to tam porovnať so štatistikou z roku 2010 a pekne vidieť nástup značky Steyr ...
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

pena, dakujem za radu.

Verim ze LP10 isto nie je krok vedla, tie statistiky som videl. Koniec koncov tusim aj Jin Jongoh s nou striela a teda striela famozne (ten prekonany melentievov rekord v lubovolke z minuleho tyzdna, nieco neuveritelne. Akurat asi tak mesiac dozadu som tu americkym kolegom daco vysvetloval o mierenej strelbe ked ma videli ako pozeram daky zaznam zo svetoveho poharu. Akurat som sa nahlas zamyslel, ze ten rekord asi nikto neprekona aspon dalsich 20 rokov, pretoze sa zmenili pravidla a v zakladnej casti uz nikto nepotrebuje strielat rekordy...a bum on to dal hned o dva body)

Kazdopadne som uvazoval ci sa neda nieco za ludovejsiu cenu zohnat, preto ten zaujem aj o ine zbrane. Vies nieco o tych Matchgunoch pripadne Gehman, ze ako su ludia s tym spokojny? Predsa len ta cena je tam trosku ina.

Miki
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

U mňa je na ceste jedna steyr evo 10 E. Tá sa na to veľmi teším. Budem hľadať nejaké vhodné olovené kŕmenie a riešiť tankovanie fľašiek. Tak uvidím ako s tým výrazim svoju strel kariéru. V zime si viem trénovať v pivnici mierenie :). .
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Aká bola cena za tú EVO?
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

www.euroshooting.eu
V prepočte a s prepravou 1775,-€
Teraz úprimne , prečo sa pýtaš?
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Lebo som ju chcel kúpiť na sveťáku v Mníchove. Tam bola cena cca 1280 eur, ale mali len tuším 120 kusov a boli vypredané za tri dni.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Je to aj dobre aj zle.
Vyhľadávaná značka.+
Obchodná prirážka -
Uvadzacia cena ..... o čo je záujem tak tam stúpa cena. +
Na ďalší kus by som čakal 14 týždňov .... možno .......
V usa je cena >3000$.
Keď som to zvažoval . +/-. Vyšlo ber alebo nechaj to celé. A navyše konfigurácia je presne taká akú som chcel.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Dojem je vynikajuca , pazba je skoro perfektná , počas nastrelu som musel dať dole a upraviť, cielniku sa pri posune dole , dotýkala sa. :shock: , .
Zatiaľ jednoruc môže dať najhoršie 8. Ak sa sústredím. A to som prvý krát v živote strieľal zo vzduchovky a to hneď s "Mercedes"-om.
::::Spúšťanie továrensky výborne
kartusa vydrži cca 150 výstrelov.
Terceneprikadam .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Podarilo sa mi preložiť do slovenčiny manual/prirucku ku Steyr evo 10 E. Keby mal niekto záujem pošlem mu link na stiahnutie. Posielali mi s LP10 príručky ale to predsa nie je ono.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Takže po pár pretekoch mojej dcéry so Steyr EVO LP10 E musím skonštatovať, že je spokojná. Tiež sme mali problém s pažbou. Pri vyhovujúcom osadení pištole do pažby sa nám taktiež dotýkali mieridlá pažby. Bolo nutné odfrézovať z vrchnej časti pažby. Čo sa týka nabíjania batérie, tak zatiaľ to vyzerá tak, že by tých sľubovaných 1000 výstrelov na jedno nabitie mala bez problémov zvládnuť. My sme ešte znižovali tlak, lebo pri použití pištľových ľahších diaboliek bola rýchlosť cez 190m/s a počet výstrelov pod 100.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"