Prebijacie matrice

infallible_sanderson

Prebijacie matrice

Príspevok od používateľa infallible_sanderson »

Dobry den, prosim Vas poradte mi. Da sa prebijat kaliber 8x57 JRS s matricami 8x57 mauser? Niekto mi povedal ze s tymi matricami prebijem iba 8x57JS. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem.
eager_colden

Príspevok od používateľa eager_colden »

Jaro1 napísal:Dobry den, prosim Vas poradte mi. Da sa prebijat kaliber 8x57 JRS s matricami 8x57 mauser? Niekto mi povedal ze s tymi matricami prebijem iba 8x57JS. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem.
]


Bezne prebijam 8x57JS aj 8x57JRS matricami RCBS, sam uvidis, ci Ti vojde naboj do komory....Ale ak si este matrice nekupil, mozem Ti ponuknut prebitie zopar nabojov, aby si mohol vyskusat. Pouzivam na tercovu strelbu olovene strely potiahnute EPRX...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

SP: a ako rýchlo/presne ti to lieta? nestrhávajú sa ?
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Nechcen zakladat novu temu, ale chcem poradit od skusenejsich :?:
ta zlta"vec" pri týchto matriciach je na davkovanie prachu?tj moze relatívne nahradit vahu???
http://prebijanie.sk/?mnu=eshop_kat&ide ... yText=&pg=

vdaka za odpovede.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

nemôže, ak chceš prebíjať kúp si prachovač a váhu. nastavíš si prachovač na potrebný objem a valíš. Každý prach má inú mernú hmotnosť, pod rôzne ťažké strely ide rôzne množstvo prachu, to s naberačkou neuhráš.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak potrebuješ prebiť iba pár ks , stačí ti aj samotná váha. dajú sa kúpiť od nejakých 25e vyššie.
Ja prebíjam 50ks na jeden záťah a vážim prach do každého náboja zvlášť, lebo si napr robím 5 skupín po 10ks s návažkou odstupňovanou po 0,2gr a potom špekulujem, ktorá lietala najlepšie :)
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Hoši toto mi je jasne ze pri puskovich laboraciach sa prach vazi velmi presne ale tieto matrice su pistolove a chcem prebijat kvoli cene nie presnosti lebo .45-ku treba prebijat. Ked dosetrim na Rem. 700P tak samozrejme budem aj vazit. :twisted:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

fijet: Ako prvé by si si mal naštudovať niečo o prebíjaní, lebo na to očividne ideš zlou cestou. Ak dáš plnú naberačku no2 pod nejakú ťažkú strelu tak ti rozhodí zbraň, daj si povedať, kúp prachovač, váhu a na začiatok si tu od niekoho nechaj poradiť vhodnú navážku pod strelu ktorú mieniš používať. Potom môžeš začať ladiť náboj na spoľahlivosť, výkon prípadne presnosť.

edit: aby sme sa rozumeli, až vlastníš prachovač už nevážiš každú navážku, váha je iba na kontrolu nastavenia prachovača.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

O prebijani som uz cosi postudoval (clanky na nete) ale poradit si urcite necham, takze dakujem za odpovede.
heh, len to cakanie na vydanie ZP je nekonecne.! :(
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak to dávam sem.
Má matrica LEE rovnaký závit ako od RCBS ? ( ide mi o použitie matrice LEE v lise RCBS - je to možné ?) :oops:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Úplne v pohode majú rovnaký závit , ale kvalita spacovania je úplne inde v prospech RBCS .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vseobecna otazka, vseobecna odpoved "ANO"
Medonos, nebud si taky isty, LEE je kvalita, ktoru za mensie peniaze nikde inde nedostanes (matrice primarne).
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

s kvalitou samozrejme vedie RCBS. jedná sa mi iba o matricu na kalibrovanie striel (9 Luger, mikrodrážka), nakoľko sa mi ju od RCBS nepodarilo objaviť a od LEE je na "každom rohu", tak preto zvažujem túto kombináciu.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Vlado, s kvalitou vedie Redding, L.E.Wilson, RCBS urcite nie ale je pravda ze na bezne prebijanie stacia, od Lee by som isiel maximalne na Pistolove kalibre, puskove isto nie
zavity by som neriesil, to pasuju vzajomne vsetky znacky, samozrejme na vynimky ako 50 BMG :lol:
inspiring_snyder

Príspevok od používateľa inspiring_snyder »

turbi, mal som na mysli rozdiel iba medzi týmito dvoma (RCBS a LEE) výrobcami, nie celkovo.
inak samozrejme vďaka všetkým za info. :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"