Obrana proti psovi na verejnosti

miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

VYdriduch. Ešte si zabudol spomenúť aj zaseknuté psy čo nepustia ani po ponorení do vody. Ani ja som nôž na psa neskúšal (na postrelenú menšiu zver áno) len mi to príde v dave bezpečnejšie ako streľba (pes nie je žiadna prekážka snáď len pre flobertku). Možnosť, že zostane zaseknutý, stále existuje, dokonca aj keď ho strelíš. Lenže rany sa zhoršujú tým, že sa pes myká, a mŕtvy pes sa nemyká. (Nehovoriac o tom, že tým stúpajú možnosti na uvolnenie zovretia). Inak na záraz (v poľovníckej terminológii) sa u menšej zvery používa prerušenie miechy bodnutím medzi lebku a 1. stavec (preto "rozhodne nie ľahšie"). Určite by sa musel fixovať - "Petersonovou" metódou alebo kolenom na krk.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Miso - diky za tipy.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

vydriduch: ok, zaujimala ma situacia ked nemas ani noz ani strelnu zbran. co je CNS ?
peterson: dikes.
keby sa uvedena situacia diala mojmu dietatu tak mi je jedno ci ten pes zautoci potom na mna, hlavne ze necha decko na pokoji. ten co tam stal s tou lopatou ho mal preseknut na polovicu...udieranie nasadou je podla mna plytvanim casu.
V pripade ze pes stale trha dieta, ja ho zalahnem ale dajme tomu ze sa mi ho nepodari nejako chytit aby som ho skrtil, len ho zavalim svojou vahou a pouzijem noz, napr bodanim do krku, pluc alebo proste kam by sa podarilo, tak taky pes ako pitbul alebo staford nereaguje? :shock: ved to musi byt ukrutna bolest a predpokladal som ze by sa dal na utek
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

tak ako pisali viaceri
ak sa pes zakusne a prepne nepomozeti uz takmer nic len mu dat nieco do papule
95% psov nema plny zakus t.j. je tam miesto
inak vlastna skusenost hovawart sa vysklbol majitelke,ostalo je v ruke voditko a obojok ktory bol nastaveny tak aby psika netlacil na krku. :twisted:
zautocil na mojho psa a zakusol sa mu do vrchnej casti papule vyvesenie za slabiny za gule nic bitie nic
pomohla len palica do papule
inak pes 27 stichov a ja prehryznuty palec 9stichov a moja ruka kompletne vnutorne dotrhanal :D
takze len palica a tahat dozadu
Naposledy upravil/-a matkoo v 02 Okt 2020, 11:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Centralna nervova sustava - mozog, chrbtica (miecha). Idealne miesto je niekde medzi lebkou a prvymi stavcami, ako pisal Miso.

Ked nemas strelnu zbran a vacsie psisko drzi tvoje tvoje dieta, tak asi jedine obetovat tvoje ruky a urobit vsetko preto, aby pes chylil teba = pustil decko. Mozno su ludia, co by zvladli heroicky psa uskrtit v zaklaknuti, ale ja by som si netrufal, a to som par rokov na cvicaku stravil. Clovek co so psami nema skusenosti je uplne bez sance, psisko je rychlejsie ako clovek a castokrat prekvapivo silne.

Noz do pluc podla mna (mozno sa mylim, polovnici opravte ma) nema velky zmysel, kym pes strati tolko krvi aby prestal bojovat, uplynie urcite aspon minuta, dve, tri - a za ten cas moze prist pohryzeny k tazkym zraneniam.

Zvierata maju ine prahy bolesti ako my, zalezi aj od povahy - niektore psy bolest ignoruju, instinkt predatora je silnejsi. A tiez je rozdiel plemeno a plemeno, niektore su tvrdohlavejsie, niektore dokonca vyslovene take, ze idu za cielom bez ohladu na svoj zivot.

Matkoo - aku to malo pravnu dohru? Bolestne / trestne stihanie majitela / nieco?
Naposledy upravil/-a vydriduch v 02 Okt 2020, 11:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nôž... prakticky v tejto siutácii na videu ideálny nástroj. Pes zlikvidovaný v priebehu jednotiek sekúnd. Len ho treba mať.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

to vydriduch
ta baba mala 15 -16 rokov bola v totalnom soku co sa stala

nechal som si zaplatit naklady na vetosa a nosili mi doklad ze nemal besnotu
cele by sa to nemuselo stat kedy ludia vedeli ako ma byt spravne nastaveny obojok u psa a to je jedno ci pes ma 1kilo alebo 80

mam rad psov, pre mna by bol osobne problem ho dat dole ale na druhej strane neviem ako by som reagoval keby bol utok na niekoho mojho blizkeho
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Dakujem za objasnenie :wink:
miso243
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa miso243 »

Nôž na pľúca. Väčšej zveri - jeleň, diviak - sa dával záraz tesákom do srdečnej krajiny. U nás to nie je povolené, ale v napr. asi v Nemecku sa môže požiť na záraz diviačej tesák alebo oštep. Čo som sa dočítal nejde ani tak ani o zásah obehovej sústavy ale hlavne o otvorenie hrudníka a pneumotorax. A je to vraj aj veľmi rýchle.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Palnú aj nôž sme už prebrali, ako najefektívnejšie využiť v danej situácii teleskop, ak by bol poruke?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

s teleskopom mu rozmlátim lebku na lego. Už som zohol aj kalený teleskop. (to len na ilustráciu- keď dáš do úderu aj dušu :D )
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Najprv by ti v tomto prípade musel tato uhnúť.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

bez obáv- ja si viem urobit priestor :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"